خبر
سیمان و بتن   دانشگاه ها  
با حضور مسئولان صورت گرفت؛

اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی دانشگاه آزاد اسلامی در ذوب‌ آهن اصفهان + ویژگی‌ها و مزایا

می متالز - طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ذوب‌ آهن اصفهان کلید خورد.

به گزارش می متالز، سید حمیدرضا صادقیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان درباره اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ذوب آهن اصفهان گفت: با تحقیقات گسترده دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی با استفاده از سرباره کنورتور در ذوب آهن اصفهان کلید خورد.

وی مشاركت كارآمد مؤسسات آموزش عالی در اجرای طرح‌های كلان اقتصادی را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند برای به رخ كشیدن دانش‌های كاربردی خود با ایفای نقش موثر در واحدهای تولیدی در مسیر توسعه اقتصادی و تعمیق مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان در راستای رسیدن به نقطه مطلوب ارتباط با صنعت هدف‌گذاری كنند.

امیرحسین پاک‌شیرمعاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان نیز در حاشیه اجرای این طرح با تأکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست تصریح کرد: امروزه ضایعات در صنایع جایگاه خاصی دارند؛ این پسماندها وقتی به صورت ضایعات شهری یا صنعتی در می‌آیند بازیافتشان به‌طور اصولی و صحیح می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست داشته باشد.

وی گفت: طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی با استفاده از ضایعات سرباره کنورتور ذوب آهن اصفهان و با توجه به اصل مهم صرفه‌جویی در مصارف انرژی و حفظ مواد طبیعی زمین مدنظر قرار گرفته است.

پاک‌شیر تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های پیمانکار و مشاور به‌دنبال راه‌کارهایی برای رفع‌کردن مشکلات اقتصادی و زیست محیطی روسازی‌ها هستند؛ بنابراین یکی از گزینه‌هایی که در راستای اهداف بیان شده بسیار مورد توجه قرار گرفته، استفاده از سرباره‌های ذوب آهن در تولید بتن غلتکی است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان مصرف سیمان کمتر را از مهم‌ترین ویژگی‌های روسازی بتن غلتکی بیان کرد و گفت: روسازی بتن غلتکی دارای عمر، دوام، مقاومت و سرعت اجرای بیشتر و هزینه اجرا و تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به روسازی آسفالتی است.

وی با تأکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست گفت: بازگرداندن پسماندهای صنعتی به چرخه تولید باعث جذب سرمایه خواهد شد و این موضوع باید در اولویت‌های اصلی صنایع قرار بگیرد.

پاک‌شیر اضافه کرد: ارتباط و تعامل مطلوب بین دانشگاه و صنعت علاوه بر رفع نیازهای جامعه، غنای علمی دانشگاه‌ها و جامعه علمی را نیز افزایش می‌دهد.

مرتضی شیرین‌پرور مدیر پژوهش، فناوری و بومی‌سازی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان هم اظهار کرد: تعامل بین آموزش عالی و صنعت باید براساس مطالعات علمی انجام شود تا صنعت بتواند با استفاده از دانش روز، به‌روزرسانی فناوری‌ها و در نهایت مدیریت درست؛ ضمن رعایت مسائل زیست‌محیطی و توسعه پایدار با کمترین مشکل به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد.

وی با تأکید بر اجرای تولید بتن غلتکی با استفاده از سرباره کنورتور اضافه کرد: این شرکت فرایندهای فناوری و برگشت ضایعات به چرخه تولید را دنبال می‌کند تا بتواند از فراوری سرباره، محصول جانبی با ارزش‌افزوده ایجاد کند.

شیرین‌پرور، تحمل بارهای سنگین تحت دمای بالا را از مزایای بتن غلتکی در روسازی راه دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت قیر، تأثیر آلایندگی آن بر محیط زیست و کارایی نامناسب در روسازی، استفاده از بتن غلتکی معقول به نظر می‌رسد. سرعت در انجام بتن‌ریزی و همگونی آن با تجهیزات و ماشین آلات روسازی نیز از مزایای استفاده از این بتن به شمار می‌رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان خبر داد؛

تولید مصنوعات سنگی و پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی قروه

می متالز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از تولید مصنوعات سنگی و طرح پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه خبر داد.
 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مطرح کرد:

تولید ریل ملی، انگیزه‌ای بالقوه برای تولید لکوموتیو ملی/ نقش حیاتی و جهادی ذوب آهن در تحول صنعتی کشور ستودنی است

می متالز - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد: نام ذوب‌آهن اصفهان به عنوان پایه‌گزار صنایع، در تاریخ‌ِ بسیاری از پروژه‌های مهم و کارخانجات صنعت کشور حک شده است.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه_ مجلسی مطرح کرد؛

بزرگترین مرکز اقتصادی شهرستان مبارکه بعد از فولاد «طرح ملی خودکفایی بذر صیفی جات» است

می متالز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی در آیین افتتاح مرکز رشد بسیج علمی شهرستان مبارکه، تصریح کرد: بزرگترین مرکز اقتصادی شهرستان مبارکه بعد از فولاد «طرح ملی خودکفایی بذر صیفی جات» است.
 معاون شرکت ساخت خبر داد:

تحویل ۲۰ هزار تن ریل ایرانی تا پایان سال

می متالز - معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور از تحویل گرفتن حدود ۲۰ هزار تن ریل ملی برای احداث خطوط ریلی در دست اجرا خبر داد و گفت: در قرارداد نخست با شرکت ذوب‌آهن برای ساخت و تحویل ۱۵ هزار تن ریل ملی توافق کرده بودیم که با توجه به ادامه داشتن مذاکرات، این عدد می‌تواند تا ۵۰ هزار تن برای یک سال نیز افزایش یابد.
 عرضه‌کنندگان فولاد در بورس‌ کالا خواستار اصلاح دستورالعمل‌ها شدند

سیگنال غلط قیمت‌های پایه

می متالز - درحال‌ حاضر قیمت‌های پایه در بورس‌کالا براساس میانگین مبادلات دو هفته قبل شمش در بورس‌کالا انجام می‌شود و از سویی شاهد کاهش تقاضا روی شمش در تالار به‌دلیل ایجاد محدودیت برای خریداران از طریق سامانه بهین‌یاب هستیم که باعث عمیق‌تر شدن شکاف قیمت واقعی در حوزه شمش شده است؛ تا جایی که می‌توان گفت بورس‌کالا آیینه مبادلات واقعی بازار نیست.
 با حضور ملکوتی‌خواه برگزار شد؛

نشست تخصصی بازرسی و پروژه‌های ذوب‌ آهن اصفهان

می متالز - نشست تخصصی بررسی پروژه‌ها و بازرسی تخصصی ذوب‌ آهن اصفهان با حضور محمود ملکوتی‌خواه عضو هیات‌مدیره شستا، سید حیدر محمدی بازرس ویژه و محمدرضا رضایی‌ قهرمان مشاور امور پروژه‌های مدیرعامل شستا و حمزه وکیلی عضو هیات‌مدیره تاصیکو برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما