خبر
سیمان و بتن   دانشگاه ها  
با حضور مسئولان صورت گرفت؛

اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی دانشگاه آزاد اسلامی در ذوب‌ آهن اصفهان + ویژگی‌ها و مزایا

می متالز - طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ذوب‌ آهن اصفهان کلید خورد.

به گزارش می متالز، سید حمیدرضا صادقیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان درباره اجرای طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ذوب آهن اصفهان گفت: با تحقیقات گسترده دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی با استفاده از سرباره کنورتور در ذوب آهن اصفهان کلید خورد.

وی مشاركت كارآمد مؤسسات آموزش عالی در اجرای طرح‌های كلان اقتصادی را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند برای به رخ كشیدن دانش‌های كاربردی خود با ایفای نقش موثر در واحدهای تولیدی در مسیر توسعه اقتصادی و تعمیق مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان در راستای رسیدن به نقطه مطلوب ارتباط با صنعت هدف‌گذاری كنند.

امیرحسین پاک‌شیرمعاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان نیز در حاشیه اجرای این طرح با تأکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست تصریح کرد: امروزه ضایعات در صنایع جایگاه خاصی دارند؛ این پسماندها وقتی به صورت ضایعات شهری یا صنعتی در می‌آیند بازیافتشان به‌طور اصولی و صحیح می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست داشته باشد.

وی گفت: طرح آزمایشی تولید بتن غلتکی با استفاده از ضایعات سرباره کنورتور ذوب آهن اصفهان و با توجه به اصل مهم صرفه‌جویی در مصارف انرژی و حفظ مواد طبیعی زمین مدنظر قرار گرفته است.

پاک‌شیر تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های پیمانکار و مشاور به‌دنبال راه‌کارهایی برای رفع‌کردن مشکلات اقتصادی و زیست محیطی روسازی‌ها هستند؛ بنابراین یکی از گزینه‌هایی که در راستای اهداف بیان شده بسیار مورد توجه قرار گرفته، استفاده از سرباره‌های ذوب آهن در تولید بتن غلتکی است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان مصرف سیمان کمتر را از مهم‌ترین ویژگی‌های روسازی بتن غلتکی بیان کرد و گفت: روسازی بتن غلتکی دارای عمر، دوام، مقاومت و سرعت اجرای بیشتر و هزینه اجرا و تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به روسازی آسفالتی است.

وی با تأکید بر توسعه پایدار در حفظ محیط‌زیست گفت: بازگرداندن پسماندهای صنعتی به چرخه تولید باعث جذب سرمایه خواهد شد و این موضوع باید در اولویت‌های اصلی صنایع قرار بگیرد.

پاک‌شیر اضافه کرد: ارتباط و تعامل مطلوب بین دانشگاه و صنعت علاوه بر رفع نیازهای جامعه، غنای علمی دانشگاه‌ها و جامعه علمی را نیز افزایش می‌دهد.

مرتضی شیرین‌پرور مدیر پژوهش، فناوری و بومی‌سازی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان هم اظهار کرد: تعامل بین آموزش عالی و صنعت باید براساس مطالعات علمی انجام شود تا صنعت بتواند با استفاده از دانش روز، به‌روزرسانی فناوری‌ها و در نهایت مدیریت درست؛ ضمن رعایت مسائل زیست‌محیطی و توسعه پایدار با کمترین مشکل به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد.

وی با تأکید بر اجرای تولید بتن غلتکی با استفاده از سرباره کنورتور اضافه کرد: این شرکت فرایندهای فناوری و برگشت ضایعات به چرخه تولید را دنبال می‌کند تا بتواند از فراوری سرباره، محصول جانبی با ارزش‌افزوده ایجاد کند.

شیرین‌پرور، تحمل بارهای سنگین تحت دمای بالا را از مزایای بتن غلتکی در روسازی راه دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت قیر، تأثیر آلایندگی آن بر محیط زیست و کارایی نامناسب در روسازی، استفاده از بتن غلتکی معقول به نظر می‌رسد. سرعت در انجام بتن‌ریزی و همگونی آن با تجهیزات و ماشین آلات روسازی نیز از مزایای استفاده از این بتن به شمار می‌رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار کرمان:

مطالبات شرکت زغال‌سنگ کرمان از ذوب‌ آهن اصفهان باید در اسرع وقت پرداخت شود

می متالز - استاندار کرمان با اشاره به اینکه مطالبات زغال‌سنگ کرمان از ذوب‌ آهن اصفهان زیاد است و باید در اسرع وقت پرداخت شود، گفت: پرداخت ۱۲۸ میلیارد تومان برای بازنشسته کردن و پرداخت سهم ۴ درصدی حق بیمه مشاغل سخت کارگران زغالسنگ کرمان از عهده استان خارج است.
 پیشرفت صنعت در سال رونق تولید داخلی

گام نخست ذوب‌ آهن اصفهان برای بومی‌سازی توربو شارژهای لوکوموتیو

می متالز - تفاهم نامه ساخت توربوشارژهای مورد نیاز شرکت ذوب آهن اصفهان با شرکت سازنده قطعات لوکوموتیو امضا شد.
 

مشکل تامین سنگ‌آهن ذوب‌آهن حل می‌شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از آخرین دستاوردها و نیازهای بومی‌سازی این شرکت مطلع شدند.
 صادق نژاد، مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي مطرح كرد:

توليد سال گذشته ١٢٠ هزار تن كنسانتره بوده و هدف گذاري ما براي امسال ١٥٠ هزار تن است/ سه ماه اول امسال تاكنون مشتري ٧٠ درصد توليد كارخانه زغالشويي، ذوب آهن اصفهان بود

می متالز - صادق نژاد مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي در ديدار خبرنگاران از اين واحد عنوان كرد: عمليات اجرايي كارخانه در سال ١٣٩٣ با استفاده از توان متخصصان داخلي آغاز شد و در اسفند سال ١٣٩٥ به پايان رسيد و فعاليت خود را از فروردين ٩٦ آغاز كرده ظرفيت ورودي يا به عبارتي خوراك كارخانه زغالشويي شركت البرز مركزي ٥٠٠ هزارتن در سال است كه پس از عمليات فرآوري ٣٥٠ هزارتن كنسانتره زغال‌سنگ توليد مي ‌كند.
 

صادرات بی‌رویه سنگ‌آهن به ضرر صنعت فولاد کشور است

می متالز - مدیرعامل یک شرکت فولادی بورسی با انتقاد از صادرات بی‌رویه سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله گفت: اگر جلوی آن گرفته نشود، تبدیل به بحرانی طی یک تا دو سال آینده برای شرکت‌های فولادساز داخلی خواهد شد.
 

با استفاده از محصولات ذوب‌ آهن ساختمان‌سازی مقاوم‌ می شود

می متالز - علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در محل نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: این شرکت مادر صنعت کشور و نقطه‌ شروعی در عرصه صنعت بوده و اکنون نیز تکیه‌گاهی برای صنایع قدیمی و نوپا است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما