خبر
انرژی  
خادمی:

دولت به متقاضیان جا مانده از دریافت کارت سوخت فرصت دهد

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: دولت باید به متقاضیانی -که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت نشده‌اند- فرصت داده و امکان سوخت‌گیری در روزهای ابتدای اجرای طرح را برای آن‌ها فراهم کند.

به گزارش می متالز، هدایت‌الله خادمی با اشاره به الزام استفاده از کارت سوخت جهت سوخت‌گیری توسط دارندگان‌ خودرو تاچند روز دیگر، گفت: دارندگان‌خودور باید هرچه سریع‌تر جهت دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند چراکه اجرای این طرح به نفع آن‌ها و کشور است و می‌تواند مانع از ایجاد بسیاری از مشکلات در حوزه سوخت شود.

دولت به متقاضیانی که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت نشده‌اند فرصت دهد

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید به متقاضیانی -که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت نشده‌اند- فرصت داده و امکان سوخت‌گیری در روزهای ابتدای اجرای طرح را برای آن‌ها فراهم کند، افزود: کمیسیون انرژی مجلس نیز در جهت حفظ منافع مردم و حل مشکلات احتمالی برای آن‌ها با مسئولان اجرای امر در  ارتباط بوده و جلسات پی در پی را برگزار خواهد کرد.

دولت پس از گذشت چند سال حذف کارت سوخت باز هم به نتیجه‌ای مبنی بر امکان ممانعت از گسترش فساد با استفاده از کارت سوخت رسیده‌ است، لذا امید است مسئولان اهداف بلندمدت و مشخصی از احیاء مجدد کارت سوخت داشته باشند نه آنکه چند صباحی دیگر باز هم نظرشان تغییر کند.

مسئولان اهداف بلندمدت از احیای مجدد کارت سوخت داشته باشند

وی با یادآوری اینکه دولت پس از گذشت چند سال حذف کارت سوخت باز هم به نتیجه‌ای مبنی بر امکان ممانعت از گسترش فساد با استفاده از کارت سوخت رسیده‌ است، ادامه داد: امید است مسئولان برنامه و اهداف بلندمدت و مشخصی از احیا مجدد کارت سوخت داشته باشند نه آنکه چند صباحی دیگر باز هم نظرشان تغییر کند.

اجرای طرح احیای کارت به مرور به شهرهای مرزی تسریع پیدا کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه کارت سوخت می‌تواند مصرف سوخت را بهینه و مجراهای قاچاق بنزین و گازوئیل را کشف کند، اضافه کرد: اگرچه اجرای  طرح احیا کارت سوخت از شهرهای بزرگی همچون تهران، شیراز و اصفهان آغاز می‌شود اما باید به مرور به دیگر شهرها و حتی شهرهای مرزی تسریع پیدا کند تا وزارت نفت آمار نسبتا دقیقی از میزان مصرف سوخت پیدا کرده و قاچاق کاهش پیدا کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار خدمات و قطعات خودرو در آستارا بازرسی می‌شود

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: صنوف لوازم یدکی و تعمیرکاران وسایل نقلیه از نظر قیمت کالاها و خدمات، توسط ماموران و بازرسان کنترل و بازدید می شوند و نمایندگی شرکت ایران خودرو در این شهرستان، در تثبیت و تنظیم بازار نقش مهمی ایفا می‌کند.
 

چرا قیمت در بازار خودرو بالا رفت؟ / پراید به ۵۱ میلیون تومان رسید

می متالز - پس از سهمیه‌ بندی و گرانی بنزین، تقاضا برای ارز و سکه افزایش یافت که همین مساله بازار خودرو را با رشد تقاضا و قیمت مواجه کرد تا جایی که کف قیمت از مرز ۵۰ میلیون تومان هم گذشت.
 نگاهی به لایحه بودجه سال ۹۹

بختیار: فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت برای سال ۹۹ محقق نمی شود

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه فروش یک میلیون بشکه نفت در روز برای سال آینده را واقع‌بینانه نمی‌دانم اما قیمت ۵۰ دلار برای فروش هر بشکه نفت - که دولت در بودجه سال ۹۹ آورده - منطقی است.
 قیمت خودرو در امروز ۹۸/۹/22

وضعیت بازار خودرو در روز جمعه / گرانی ۶ میلیونی سمند و انواع پژو در یک هفته / گرانی ۳۵ میلیونی پژو ۲۰۰۸ + جدول قیمت

می متالز - اولین لیست از قیمت انواع خودرو در روز جمعه نشان می‌دهد قیمت‌ها نسبت به جمعه هفته قبل نوسان قابل توجهی دارند. پژو ۴۰۵ و پارس دوگانه‌ سوز هرکدام بیش از شش میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵٫۸ میلیون تومان و سمند دوگانه‌سوز ۵٫۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ بیش از ۳۵ میلیون تومان گران شده است.
 بر اساس آمار منتشره از سوی وزارت صمت محاسبه شد:

ارز ذخیره شده از محل داخلی سازی قطعات

می متالز - آمار‌های منتشره از داخلی‌سازی قطعات خودرو نشان می‌دهد تا پایان میز دوم ساخت داخل، حدود ۱۸۵ میلیون یورو کاهش ارزبری در قطعه‌سازی کشور حاصل شده است. از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران تا امروز، سه میز تخصصی داخلی‌سازی قطعات در کشور برگزار شده است، میزهایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای کاهش ارزبری و وابستگی به قطعات خارجی، متولی آنها بوده است. هنوز گزارشی رسمی مربوط به میز سوم منتشر نشده، اما آن طور که آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد، تا پایان میز دوم داخلی‌سازی چیزی حدود ۱۸۵ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق شده است.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مذاکره خودرویی ایران با 3 شریک خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: با سه شریک خارجی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم پلت فرم مشترک خودرویی را ارائه دهیم. این ها اقدامات زیر بنایی در صنعت خودرو است و از آن حمایت می کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما