خبر
نفت   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

ارسال سیگنال تغییر مسیر توسط نفت‌کش توقیف‌شده ایران

می متالز - سیگنال‌های دریافتی توسط موسسه رهگیری خطوط کشتیرانی «تنکر تراکرز» مراکش را مقصد نفت‌کش توقیف شده ایرانی در جبل‌الطارق عنوان کرد.

به گزارش می متالز، موسسه رهگیری خطوط کشتیرانی تنکر تراکرز در توییتر خود از ارسال ناگهانی سیگنال توسط نفت‌کش ایرانی توقیف‌شده در جبل الطارق خبر داد.

در این توییت آمده است: نفت‌کش گریس ۱ حامل نفت خام ایران که حدود پنج هفته است توسط نیروی دریایی انگلیس در آب‌های جبل الطارق توقیف شده است، سیگنال تغییر مقصد به سمت مراکش ارسال کرده است.

همچنین جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به رایزنی‌های دولت جمهوری اسلامی ایران پیش بینی می‌کنیم در آینده بسیار نزدیک نفتکش «گریس» با پرچم ایران به فعالیت خود در آب‌های بین‌المللی ادامه دهد.

وی ادامه داد: انگلیس علاقمندی خود را برای رفع این مشکل و راه حل بعد از اقتدار ما نشان داد، اسناد رسمی و غیررسمی برای حل این موضوع مبادله شد و امیدواریم در آینده‌ای بسیار نزدیک این مشکل رفع شود و این نفتکش با پرچم ایران به فعالیت‌خود ادامه دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس اتاق مشترک ایران و عمان در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک دو کشور تاکید کرد:

ایجاد خطوط کشتیرانی از بنادر ایران به بندر صلاله عمان و سرمایه گذاری در بندر چابهار برای توسعه روابط ایران و عمان

می متالز - رییس اتاق مشترک ایران و عمان بر ایجاد خطوط مشترک کشتیرانی از بنادر ایران به بندر صلاله عمان و سرمایه گذاری مشترک در بندر چابهار برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور ایران و عمان تاکید کرد.
 

پروتکل افزایش تجارت دریایی ایران و روسیه

می متالز - در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای روسیه دیدار و گفتگو کرد.
 محمدجواد انتظاری

مدیر عامل شرکت مدیریت بین‌ المللی همراه جاده ریل دریا

می متالز - صادرات فولاد ایران در سال ۱۴۰۴، نزدیک به ۳۵ میلیون تن خواهد بود. اگر روند افزایش تولید فولاد ادامه داشته باشد و تولید سالانه آن به ۵۵ میلیون تن برسد، به‌ احتمال‌ زیاد واردات گندله، کنسانتره و سنگ‌ آهن با عیار بالا نیز در دستور کار قرار می‌گیرد که حجم‌ها و میزان‌ بالایی را به خود اختصاص می‌دهد.
 مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی ​جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد:

چابهار هر چه سریع تر به راه آهن سریع السیر اصفهان - قم - تهران وصل شود/ ساخت فرودگاه بین المللی در چابهار بسیار ضروری است/ ترغیب سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای حضور در چابهار علاوه بر هندی ها/ هندی ها؛ سرمایه گذاری و فعالیت خود در بندر چابهار را تسریع کنند

می متالز - مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی ​جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم اتصال بندر چابهار به خط آهن و فرودگاه، گفت: در کنار هندی ها باید به حضور دیگر سرمایه گذاران خارجی و داخلی در راستای توسعه بندر چابهار توجه جدی داشت.
 

ورود ۴ کشتی حامل نهاده‌های دامی به بندر چابهار از ابتدای مهرماه امسال

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به ورود ۴ کشتی حامل نهاده‌های دامی از ابتدای مهرماه امسال به بندر چابهار گفت: تخلیه و بارگیری کالای اساسی با میانگین مثبت مهم‌ترین اولویت بندر چابهار است.
 

برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی در سال ۹۹

می متالز - هیات دولت با برگزاری چهاردهمین همایش دوسالانه سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS) در سال آینده موافقت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما