خبر
اقتصاد   پتروشیمی  

افزایش ۲ درصدی صادرات غیرنفتی از پارس جنوبی

می متالز - اگرچه آمریکا تحریم‌ها را با هدف کاهش مبادلات جهانی ایران وضع کرده اما آمار صادرات غیر نفتی از پارس جنوبی نشان می‌دهد که صادرات غیرنفتی نه تنها کاهش نداشته بلکه در یکسال گذشته رشدی ۲ درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش می متالز، منطقه پارس جنوبی که بزرگترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی، پتروشیمی و میعانات گازی کشور نیز به شمار می‌رود.

صادرات محصولات مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا روندی افزایشی دارد؛ به طوری که از ابتدای شهریور سال گذشته تا امروز بیش از ۱۷.۸ میلیارد تن کالا به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار مواد غیر نفتی صادر شده که در مقایسه با سال پیش از آن از نظر وزن ۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین آمارها حاکی از آن است که در این مدت، مقدار ۵ میلیارد و ۶۱۱ میلیون و ۶۵ هزار تن به ارزش ۵ میلیارد و ۴۸۴ میلیون و ۲۲ هزار و ۵۹۵ دلار میعانات گازی صادر شده است که در مجموع صادراتی بیش از ۲۳ میلیارد تن را از این گمرک به ثبت رسانده است.

«احمد پورحیدر» مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صدور ۲۳ میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۴۲۲ تن کالا شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی‌اتیلن سبک و سنگین، میعانات گازی، آمونیاک، گوگرد، استایرن، نفت خام و ... به ارزش افزون بر ۹ میلیارد و ۹۹۸ میلیون و ۸۹ هزار و ۵۹۵ دلار به خارج از کشور گفت که این کالاها به کشورهای چین، امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ هنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، کویت و غیره صادر شده است.

همچنین مقدار ۲۰ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۲۳ تن کالا به ارزش ۹۵ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۴۳۵ دلار جهت تکمیل فازها و سایر پتروشیمی‌ها وارد منطقه شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۵۰ درصد و از نظر ارزش ۶۱۰ درصد افزایش داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دعوت از عموم مردم برای مصرف بهینه گاز

تولید گاز در پارس جنوبی بی‌وقفه ادامه دارد

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با دعوت از عموم مردم برای مصرف بهینه گاز اعلام کرد: تولید گاز در پارس جنوبی بی‌وقفه ادامه دارد.
 

ارسال بسته‌های اهدایی پتروشیمی‌های ماهشهر به مناطق سیل‌زده سیستان‌وبلوچستان

می متالز - کمک‌های اهدایی شرکت‌های پتروشیمی شهرستان بندرماهشهر به ارزش تقریبی ۲ میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
 

شرکت‌های پتروشیمی جایگاه خود را در میان ۱۰۰ شرکت برتر تثبیت کردند

می متالز - شرکت های پتروشیمی در آیین معرفی ۱۰۰ بنگاه اقتصادی برتر کشور خوش درخشیدند و امسال نیز توانستند جایگاه خود را در میان شرکت‌های برتر ایران تثبیت کنند.
 

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت و میعانات گازی منتشر شد

می متالز - جزئیات و متن قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب هئیت وزیران منتشر شد؛ در اجرای ماده 2 آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، بدینوسیله متن قانون و آیین‌نامه یادشده برای آگاهی علاقه‌مندان و جلب مشارکت ایشان در سرمایه‌گذاری در طرح‌های موضوع قانون منتشر می‌شود. دیگر تکالیف وزارت نفت که در آیین‌نامه مشخص‌شده، در زمان‌های مقرر به انجام خواهد رسید.
 

رکورد تولید در مجتمع پتروشیمی پارس شکسته می‌شود

می متالز - شرکت پتروشیمی پارس از ثبت رکوردی جدید در تولید این مجتمع تا پایان سال، افزایش قابل ‏توجه فروش داخلی و خارجی محصولات و جزئیاتی از آغاز طرح افزایش ۲۵ ‏درصدی ۲ محصول اتیل بنزن و استایرن مونومر خبر داد.
 

اولین محموله صادرات ریلی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تا مرز حمل شد.

می متالز - اولین محموله صادرات ریلی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تا مرز حمل شد. بر اساس استراتژی و اهداف تعریف شده شرکت در خصوص رعایت و قوانین زیست محیطی، تعالی سازمانی، جلوگیری از تصادفات جاده ای، رضایتمندی مشتریان درخصوص کاهش هزینه حمل، توسعه صادات در راستای ارسال و تحویل به موقع محصولات با تناژ بالا برای اولین بار محموله صادراتی توسط جاده ریلی اختصاصی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تا مرز حمل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما