خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  
در ٦ سال اخیر؛

قیمت طلا به بالاترین سطح ۶ ساله خود رسید

می متالز - با نگرانی‌ها از اعتراضات هنگ‌کنگ و سقوط ارز آرژانتین قیمت طلا به بالاترین سطح ۶ ساله خود رسید.

به گزارش می متالز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه، با نگرانی‌ها از اعتراضات هنگ‌کنگ و سقوط ارز آرژانتین و با وحشت از کند شدن اقتصاد‌های جهان، سرمایه‌گذاران از دارایی‌های ریسک‌دار فاصله گرفتند و قیمت طلا به بالاترین سطح ۶ ساله خود رسید.

تا ساعت ۱۱:۲۰ به وقت تهران قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، با ۱۸.۶ دلار یا ۱.۲۲۶ درصد جهش به ۱۵۳۵.۸۰ دلار رسید که رکورد ۶ ساله جدید آن به حساب می‌آید. رکورد قبلی مربوط به آوریل ۲۰۱۳ و ۱۵۱۸.۰۳ دلار بود.

قیمت پیش‌خرید طلای آمریکا هم تا ساعت ۹:۲۰ به وقت تهران ۰.۶ درصد رشد کرده و به ۱۵۲۶.۹۰ دلار رسیده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آیا عربستان برای افزایش قیمت طلای سیاه به هر کاری دست خواهد زد؟

محک ادعای نفتی سعودی‌ها

می متالز - به دنبال اظهارات مقامات سعودی در هفته‌های اخیر مبنی بر اینکه این کشور قیمت‌های پایین نفت را تحمل نمی‎کند، بین برخی تحلیلگران و فعالان بازار نفت چنین تفکری ایجاد شده که عربستان برای افزایش قیمت‌ها به هر اقدامی دست خواهد زد.
 در بازارهای جهانی رخ داد؛

بدترین سقوط داوجونز از ماه اکتبر/بازگشت قیمت طلا به رکورد ۶ ساله

می متالز - پس از معکوس شدن منحنی سود اوراق آمریکا برای اولین بار در ۱۲ سال اخیر، وحشت از رکود اقتصادی بازارهای وال‌استریت را به لرزه درآورد و سهام آمریکا در معاملات دیشب با سقوط سنگینی روبرو شدند.
 در بازار آزاد تهران؛

قیمت سکه طرح جدید ۲۴مرداد ۹۸ به ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید

می متالز - قیمت سکه طرح جدید، امروز پنجشنبه ۲۴مرداد ۹۸ به ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید.
 

عوامل تاثیرگذار بر بازار جهانی طلا در هفته گذشته

می متالز - در هفته ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور کلی روندی صعودی داشت.
 

طلا در سقف 6 ساله/ادامه فشار بر قیمت کامودیتی‌ها

می متالز - بازارهای جهانی که روز گذشته را با امید به کاهش تنش‌ها بین چین و امریکا آغاز کرده بودند امروز شاهد نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد عقب‌نشینی دو طرف از حالت‌های تهاجمی چندان در بازه فعلی قابل اطمینان نیست. اعزام یک ناو هواپیمابر به دریای جنوب چین و تضعیف نرخ یوآن نسبت به روز گذشته سبب شده تا سرمایه‌گذاران کاهش تنش‌ها در مقطع فعلی را چندان محتمل ندانند و به سمت دارایی‌های امن همچون طلا و اوراق بدهی امریکا هجوم ببرند.
 اونس از کف دو هفته‌ای بلند شد

زورآزمایی فدرال‌رزرو و کاخ سفید

می متالز - قیمت طلا در روز پنج‌شنبه دو روند کاملا متفاوت را تجربه کرد. معامله‌گران بازار طلا در روز پنج‌شنبه لحظاتی را در حضیض قیمت و ادامه روز را در بهشت قیمتی سپری کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما