خبر
اقتصاد   صنعت  
معاون طرح و برنامه وزارت صمت مطرح کرد؛

نقش بی بدلیل بنگاههای کوچک و متوسط در اقتصاد ایران

می متالز - زرندی گفت: تشکل های صنعتی و معدنی بدلیل سهم بالای بنگاههای کوچک و متوسط در اقتصاد ایران از نقش بی بدیلی برخوردارند و می توانند حلقه واسط بین بنگاهها و دولت باشند.

به گزارش می متالز به نقل از شاتا، سعید زرندی معاون طرح و برنامه و رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها تصریح کرده است: باید به یک باور جمعی به نقش و اهمیت تشکل‌ها برسیم و آن را نهادینه نماییم.

وی در بخش دیگر این پیام آورده است: تشکل‌های صنعتی و معدنی بدلیل سهم بالای بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد ایران از نقش بی بدیلی برخوردارند و می‌توانند حلقه واسط بین بنگاه‌ها و دولت باشند.

زرندی گفت: تشکل‌ها بواسطه احاطه و اشراف در رشته فعالیت‌های متعدد در اقتصاد کشور، نقش اصلی را در رشد و پیشرفت اقتصادی برعهده دارند.

رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیام خود تصریح کرد: تجربه جهانی نیز نشان می‌دهد که برنامه‌های توسعه پایدار، از طریق برنامه‌هایی اثر بخش خواهد بود که نیاز‌های ملی را از طریق مشارکت‌های مردمی پاسخ دهد و یکی از عوامل مهم موثر بر ارتقا بهره وری و گسترش مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های اقتصادی در قالب تشکل‌های منسجم میسر خواهد شد.

زرندی اضافه کرد: ضرورت تشکل گرایی خصوصا در بخش اقتصادی کشور، اجتناب ناپذیر است و در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بر این باوریم که می‌توان امور مهمی را به آنان واگذار کرد و در سال جاری این اتفاق روی خواهد داد.

معاون طرح و برنامه رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی بیان کرد: بلوغ تشکل‌ها و رفع آسیب‌ها و نواقص کارکردی آنها، موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و از طرفی ارتقای جایگاه تشکل‌ها در ساختار اقتصادی کشور میبایست در سر لوحه برنامه‌ها و اقدامات دولت و دستگاه‌های دولتی قرار گیرد تا تشکل‌ها به موقعیت واقعی و حقیقی خود ارتقاء یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جدیدترین آمارهای صادراتی و وارداتی ایران در سال ۹۸

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت جدیدترین آمارهای تجاری کشور در چهار ماهه ابتدایی سال جاری را منتشر کرد که بر این اساس تراز تجاری کشور همچنان مثبت باقی مانده است.
 

رشد ۲۴.۱ درصدی صدور مجوزهای تاسیس صنعتی تا پایان تیرماه

می متالز - آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور هشت هزار و ۳۵۵ فقره جواز تاسیس صنعتی از آغاز امسال تا پایان تیرماه است که در مقایسه با پارسال ۲۴.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
 نرخ‌های جدید الکترود گرافیتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد

الکترود گرافیتی ارزان در راه است

می متالز - یکی از مواردی که برای واحدهای فولادسازی در چند سال اخیر ارزبری داشته، خرید الکترود گرافیتی است.
 

بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره برداری رسید

می متالز - با حضور معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار هرمزگان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره برداری رسید.
 

تخصیص عادلانه لاستیک به ناوگان شهری در ۲۱ استان کشور

می متالز - به دنبال اجرای موفقیت‌آمیز طرح تخصیص سیستمی و متمرکز لاستیک سنگین ناوگان شهری در استان قزوین، مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اجرای این طرح در ۲۰ استان دیگر با همکاری معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
 

چرا اقتصاد ایران سالم نیست؟

می متالز - بسیاری از اقتصاددانان و کارشناسان این حوزه برای سالم یا ناسالم بودن سیستم اقتصادی یک کشور چهار شاخص نرخ تورم، رشدی اقتصادی، میزان اشتغال و چگونگی رشد درآمدی در جامعه را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند. اگر نگاه اجمالی به این شاخص‌های چهارگانه در اقتصاد ایران داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که متاسفانه نمی‌توان اقتصاد کشور را جزو کشورهای سالم از نظر اقتصادی طبقه بندی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما