خبر
اقتصاد   صنعت  
معاون طرح و برنامه وزارت صمت مطرح کرد؛

نقش بی بدلیل بنگاههای کوچک و متوسط در اقتصاد ایران

می متالز - زرندی گفت: تشکل های صنعتی و معدنی بدلیل سهم بالای بنگاههای کوچک و متوسط در اقتصاد ایران از نقش بی بدیلی برخوردارند و می توانند حلقه واسط بین بنگاهها و دولت باشند.

به گزارش می متالز به نقل از شاتا، سعید زرندی معاون طرح و برنامه و رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها تصریح کرده است: باید به یک باور جمعی به نقش و اهمیت تشکل‌ها برسیم و آن را نهادینه نماییم.

وی در بخش دیگر این پیام آورده است: تشکل‌های صنعتی و معدنی بدلیل سهم بالای بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد ایران از نقش بی بدیلی برخوردارند و می‌توانند حلقه واسط بین بنگاه‌ها و دولت باشند.

زرندی گفت: تشکل‌ها بواسطه احاطه و اشراف در رشته فعالیت‌های متعدد در اقتصاد کشور، نقش اصلی را در رشد و پیشرفت اقتصادی برعهده دارند.

رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیام خود تصریح کرد: تجربه جهانی نیز نشان می‌دهد که برنامه‌های توسعه پایدار، از طریق برنامه‌هایی اثر بخش خواهد بود که نیاز‌های ملی را از طریق مشارکت‌های مردمی پاسخ دهد و یکی از عوامل مهم موثر بر ارتقا بهره وری و گسترش مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های اقتصادی در قالب تشکل‌های منسجم میسر خواهد شد.

زرندی اضافه کرد: ضرورت تشکل گرایی خصوصا در بخش اقتصادی کشور، اجتناب ناپذیر است و در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بر این باوریم که می‌توان امور مهمی را به آنان واگذار کرد و در سال جاری این اتفاق روی خواهد داد.

معاون طرح و برنامه رئیس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی بیان کرد: بلوغ تشکل‌ها و رفع آسیب‌ها و نواقص کارکردی آنها، موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و از طرفی ارتقای جایگاه تشکل‌ها در ساختار اقتصادی کشور میبایست در سر لوحه برنامه‌ها و اقدامات دولت و دستگاه‌های دولتی قرار گیرد تا تشکل‌ها به موقعیت واقعی و حقیقی خود ارتقاء یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها مطرح شد؛

اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی/ حفظ روند تولید، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم/ تاکید وزیر صمت بر توانایی عبور از شرایط سخت امروز/ رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی

می متالز - گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و مشکلات و چالش های فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت و این وزارتخانه مورد بررسی و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف، برنامه های وزارتخانه در ایام پایانی سال ارایه گردید.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی در دو میز تعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون ۲ میز ساخت داخل در صنعت مخابرات با ارزش بیش از ۱۱۸ میلیون یورو قرارداد و تفاهم‌نامه برگزار شده که بعد از صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۲۸۰ میلیون یورویی، صنعت مخابرات دومین حوزه‌ای بوده که در زمینه توسعه و تعمیق ساخت داخل اقدامات خوبی انجام داده است.
 وزیر صنعت:

قانون ساخت داخل حاکم بر سیاست های بخش تولید است

می متالز - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: قانون ساخت داخل حاکم بر همه سیاست‌های کشور در بخش تولید است و در مواردی که تصمیمی مغایر با این رویکرد باشد، حتماً آن تصمیم باید اصلاح شود و نباید فراموش کرد که حمایت از تولید محور و راهبرد توسعه اقتصادی کشور است.
 استاندار کردستان:

معادن کردستان دارای ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال است

می متالز - استاندار کردستان گفت: معادن استان دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در جهت فراهم سازی زمینه اشتغال مردم کردستان هستند.
 

شناسایی ۴۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در خراسان‌جنوبی

می متالز - استاندار خراسان‌جنوبی از شناسایی بیش از 40 نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید شرکت ایمیدرو در زمینه‌های مختلف و در جهت توسعه استان اقدامات مهمی انجام داده است.
 زرندی در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها:

۳۲ طرح را برای توسعه ۱۲ استان کمتر برخوردار در حال اجرا داریم / ۷ روش جدید را برای تامین مالی بنگاه های بزرگ در دستور کار داریم

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: دفتری با عنوان سرمایه گذاری و تامین مالی ایجاد کرده ایم و هم اکنون ۷ روش جدید را برای تامین مالی بنگاه های بزرگ در دستور کار داریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما