خبر
مس  
سعد محمدی اعلام کرد:

درآمد 130 میلیون دلاری "مس" با راه اندازی کارخانه تغلیظ سونگون

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران گفت: با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون، 130 میلیون دلار در سال درآمدزایی حاصل می شود.

به گزارش می متالز، اردشیر سعدمحمدی افزود: شرکت مس در راستای دستور رئیس جمهور، خود را مقید به اجرای این طرح می‌داند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با ورود بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز 3، این طرح با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره در مسیر عملیاتی شدن قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مس تاکید کرد: این طرح با برنامه‌ریزی، عقلانیت، سرعت و دقت انجام می شود تا هر چه سریع‌تر مردم منطقه و استان از آن فواید اقتصادی آن بهره‌مند شوند.

 

صرفه اقتصادی سرمایه گذاری در مس

وی با بیان اینکه تعیین نقشه راه برای شرکت‌های معدنی مطابق با سیاست‌گذاری شرکت ‌های معدنی دنیا یکی از اصول رقابت جهانی در صنعت مس است، افزود: بر اساس استرات‍ژی اقتصادی که اتحادیه اروپا برای یک دهه آینده تدوین کرده است، مس جزو 20 عنصری است که سرمایه‌گذاری در آن صرفه اقتصادی بالایی دارد.

سعد محمدی افزود: تا 5 سال آینده، 2.5 میلیون تن به تقاضای جهانی مس اضافه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بر اساس نتایج مطالعات اکتشافی، مس سونگون از ذخایر معدنی قابل توجهی برخوردار است که بر این اساس تداوم تولید در این مجتمع را برای سال‌ها تضمین می‌کند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و در راستای تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون، اجرای طرح ذوب و پالایشگاه با سرعت در حال انجام است و در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این طرح خواهیم بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مصرف آب صنعت مس سرچشمه هشت میلیون مترمکعب کاهش یافت

می متالز - محمود علیپور روز دوشنبه در نشست همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر در کرمان افزود: صنعت مس سرچشمه برای کاهش تبخیر و مصرف آب، کارهای بزرگی انجام داده.
 

مسیر پر سنگلاخ توسعه معدن مس سونگون

می متالز - «مجتمع معدنی مس سونگون» با بیش از یک میلیارد تن ذخیره شناسایی شده، دومین معدن غنی مس کشور بعد از مس «سرچشمه» کرمان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر مسیر دشوار و پر سنگلاخی را برای توسعه صنایع پایین‌دستی طی کرده است.
 با حضور مدیرعامل شركت مس و جمعي از مسئولان استانی انجام شد؛

حمل بخش اول تجهیزات پروژه احداث کارخانه مس سونگون به ورزقان

می متالز - اولین بخش تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز ۳ مجتمع مس سونگون امروز وارد مجتمع مس سونگون شد.
 با طرح توسعه مس سونگون کلید خورد

سرمایه ۶ هزار میلیاردی در ورزقان

می متالز - مدیرعامل مس سونگون با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های توسعه جانبی سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: گردش مالی مس سونگون به سیستم بانکی استان منتقل شده است. رضا شریفی با اشاره به اینکه زمانی معدن «مس سرچشمه» بزرگ‌ترین معدن ایران بود، اظهار کرد: با کشف ذخایر جدید،‌ «مس سونگون» ۱۰۰سال ذخیره قطعی دارد و به بزرگ‌ترین معدن ایران تبدیل شده است.
 پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به مناسبت روز «خبرنگار»

تعامل مستمر با اصحاب رسانه شتاب‌دهنده توسعه معادن

می متالز - «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پیامی به مناسبت روز «خبرنگار» با تبریک این رویداد مهم، از تلاش و زحمات تمامی اصحاب رسانه تقدیر کرد.
 

از پایه‌های اقتصادی مدرن با مس سونگون تا پیوستن به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا/ حریم سبز مس

می متاز - مدیر مجتمع مس آذربایجان (سونگون) با اشاره به دو میلیارد تن خاک زمین‌شناسی در این معدن گفت: این معدن به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا می‌پیوندد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما