خبر
مس  
سعد محمدی اعلام کرد:

درآمد 130 میلیون دلاری "مس" با راه اندازی کارخانه تغلیظ سونگون

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران گفت: با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون، 130 میلیون دلار در سال درآمدزایی حاصل می شود.

به گزارش می متالز، اردشیر سعدمحمدی افزود: شرکت مس در راستای دستور رئیس جمهور، خود را مقید به اجرای این طرح می‌داند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با ورود بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز 3، این طرح با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره در مسیر عملیاتی شدن قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مس تاکید کرد: این طرح با برنامه‌ریزی، عقلانیت، سرعت و دقت انجام می شود تا هر چه سریع‌تر مردم منطقه و استان از آن فواید اقتصادی آن بهره‌مند شوند.

 

صرفه اقتصادی سرمایه گذاری در مس

وی با بیان اینکه تعیین نقشه راه برای شرکت‌های معدنی مطابق با سیاست‌گذاری شرکت ‌های معدنی دنیا یکی از اصول رقابت جهانی در صنعت مس است، افزود: بر اساس استرات‍ژی اقتصادی که اتحادیه اروپا برای یک دهه آینده تدوین کرده است، مس جزو 20 عنصری است که سرمایه‌گذاری در آن صرفه اقتصادی بالایی دارد.

سعد محمدی افزود: تا 5 سال آینده، 2.5 میلیون تن به تقاضای جهانی مس اضافه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بر اساس نتایج مطالعات اکتشافی، مس سونگون از ذخایر معدنی قابل توجهی برخوردار است که بر این اساس تداوم تولید در این مجتمع را برای سال‌ها تضمین می‌کند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و در راستای تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون، اجرای طرح ذوب و پالایشگاه با سرعت در حال انجام است و در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این طرح خواهیم بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر واحد HSE مجتمع مس سرچشمه:

اقدامات کنترلی و پیشگیرانه ایمنی باید فرهنگ‌سازی شود

می متالز - مدیر واحد HSE مجتمع مس سرچشمه گفت: در هر حوزه کاری، HSE موضوعات سلامت، ایمنی و محیط زیست را تحت شعاع قرار می‌دهد. در چاچوب HSE قوانینی تعریف شده است که با توجه به فعالیت هر واحد صنعتی یا عمرانی جهت حفظ ایمنی در کار باید رعایت شوند. شناسایی و اقدام به موقع جهت پیشگیری وقوع خطرات، می‌تواند علاوه بر تحمیل خسارت، از پرداخت هزینه‌های بالا نیز جلوگیری کند.
 مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز فرصتی برای جذب سرمایه‌های راکد است

می متالز - اردشیر سعد محمدی گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز از یک‌ سو می‌تواند به‌ عنوان محرک اصلی در معرفی بنگاه‌ها، محصولات و خدمات در بخش‌های صنعت و معدن باشد و از سوی دیگر زمینه جذب سرمایه‌ گذاران را در دو استان معدنی ایران فراهم کند.
 

ارزش بازار مس در بورس به ۴۷ هزار میلیارد تومان رسید

می متالز - اردشیر سعدمحمدی در گردهمایی پرسنل امور حراست و حفاظت فیزیکی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در سالن آزادی شهر سرچشمه افزود: تا پایان امسال ظرفیت تولید مس به ۴۰۰ هزار تن در قالب ۲۸۰ هزار تن در مجتمع مس سرچشمه و ۱۲۰ هزار تن در خاتون آباد ارتقا پیدا خواهد کرد.
 

معامله یک هزار تنی کاتد مس شرکت ملی مس

می متالز - شرکت ملی صنایع مس در تالار صنعتی بورس امروز 11 آذر ماه، یک هزار تن کاتد مس 2 عرضه کرد که توانست تمام آن را مورد معامله قرار دهد.
 

مس، ایده های برتر حوزه ایمنی را حمایت می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از حمایت های مادی و معنوی ایده های جدید و خلاق در حوزه افزایش سطح ایمنی در معادن خبر داد.
 

افتتاح طرح‌های آذربایجان شرقی شاید وقت دیگر/ استاندار وعده‌ها را تمدید می‌کند

می متالز - استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح کامل بزرگراه تبریز - اهر تا گویجه‌بل تا آبان ماه، بهره‌برداری از بزرگراه تبریز- سهند تا پایان سال و بهره‌برداری از راه‌آهن میانه - بستان‌آباد تا دو ماه آینده خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما