خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران:

یکسان‌سازی مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلید خورد

می متالز - علیرضا توکلی کاشی، از انتشار فراخوان کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در خصوص پیش‌نویس دستورالعمل جامع تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری خبر داد و اهداف سازمان بورس از تدوین این پیش نویس را برشمرد.

به گزارش می متالز، معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: سازمان بورس در دستورالعمل یکسان‌سازی مقررات و کاهش حجم اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ها، انتقال بخش‌های مشترک آنها به متن دستورالعمل پیشنهادی را مدنظر داشته است.

وی ادامه داد: امکان اصلاح مقررات برای کلیه صندوق‌ها در آینده بدون نیاز به برگزاری مجامع توسط هر یک از صندوق‌ها و تطبیق مقررات صندوق‌ها با شرایط روز بازار سهام و سایر اوراق بهادار یکی دیگر از اهداف سازمان در تدوین این پیش‌نویس است.

توکلی ایجاد انعطاف در مدیریت صندوق و امکان تاسیس صندوق‌های خاص با اهداف خاص به منظور برآورده کردن سلایق و ذائقه‌ متنوع سرمایه‌گذاران را یکی دیگر از اهداف این پیش نویس دانست و اظهار امیدواری کرد تا این پیش نویش شرایط جدیدی برای حضور و تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری  بازار سرمایه بوجود آورد.

وی تصریح کرد: متن کامل درخواست رسمی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از اعضای خود به صورت نامه رسمی و از طریق اتوماسیون سازمان بورس و اوراق بهادار برای کلیه صندوق‌های عضو این کانون ارسال شده است.

معاون توسعه کانون با توجه به تاثیرگذاری این صندوق‌ها در بازار سرمایه از کلیه صندوق‌های عضو  درخواست کرد: از آنجا که تدوین این دستورالعمل حساسیت و دقت ویژه‌ای را می‌طلبد، نظرات کارشناسی اصلاحی یا تکمیلی خود را از طریق فرم نظرسنجی که در سایت کانون به آدرس  iiia.ir قرار گرفته یا با ارسال نامه از طریق اتوماسیون سازمان بورس به معاونت توسعه کانون ارسال کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جهش 4942 واحدی شاخص بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز افزایش 4942 واحدی را رقم زد.
 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

عدم سرمایه‌گذاری زیرمجموعه‌های بانک و بیمه و تامین اجتماعی در آذربایجان‌غربی خسارت بزرگی است/ مخالف واگذاری کارخانه سیمان ارومیه هستم

می متالز - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری زیرمجموعه های بانک و بیمه و تامین اجتماعی در آذربایجان غربی می تواند عایدی بسیار زیادی برای مردم این استان داشته باشد.
 رییس اتاق ایران در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان اعلام کرد:

حمایت همه جانبه اتاق ایران از توسعه روابط دو کشور ایران و عمان/ هدف گذاری ۵ میلیارد دلاری مبادلات تجاری میان دو کشور قابل تحقق است

می متالز - رییس اتاق ایران گفت: اتاق ایران حمایت همه جانبه خود را از توسعه روابط ایران و عمان اعلام می کند.
 

قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن + جدول

می متالز - قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. فلز آلومینیوم و مس مسیرهای پرنوسانی داشت اما قیمت فلز روی سقوط آزاد کرده است.
 

وضعیت عجیب بازار خودرو پس از گرانی بنزین

می متالز - بعد از افزایش سه برابری قیمت بنزین، یک اتفاق عجیب در بازار خودرو روی داده است: قیمت انواع خودرو در بازار، حتی قیمت خودروهای بنزین‌ سوزِ پرمصرف افزایش یافته است و برخلاف تصورات، افزایش قیمت بنزین، به کاهش قیمت خودرو منجر نشده است.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد؛

اقتصاد آرام با ورود هرچه بیشتر به بازارهای مالی

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که یکی از شاهراه های اصلی برای کاهش سفته بازی در اقتصاد با توجه به حجم بالای نقدینگی، توسعه ابزارهای مالی و معاملات کاغذی و آشنایی با جذابیت بالای این ابزارها است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما