خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران:

یکسان‌سازی مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلید خورد

می متالز - علیرضا توکلی کاشی، از انتشار فراخوان کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در خصوص پیش‌نویس دستورالعمل جامع تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری خبر داد و اهداف سازمان بورس از تدوین این پیش نویس را برشمرد.

به گزارش می متالز، معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: سازمان بورس در دستورالعمل یکسان‌سازی مقررات و کاهش حجم اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ها، انتقال بخش‌های مشترک آنها به متن دستورالعمل پیشنهادی را مدنظر داشته است.

وی ادامه داد: امکان اصلاح مقررات برای کلیه صندوق‌ها در آینده بدون نیاز به برگزاری مجامع توسط هر یک از صندوق‌ها و تطبیق مقررات صندوق‌ها با شرایط روز بازار سهام و سایر اوراق بهادار یکی دیگر از اهداف سازمان در تدوین این پیش‌نویس است.

توکلی ایجاد انعطاف در مدیریت صندوق و امکان تاسیس صندوق‌های خاص با اهداف خاص به منظور برآورده کردن سلایق و ذائقه‌ متنوع سرمایه‌گذاران را یکی دیگر از اهداف این پیش نویس دانست و اظهار امیدواری کرد تا این پیش نویش شرایط جدیدی برای حضور و تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری  بازار سرمایه بوجود آورد.

وی تصریح کرد: متن کامل درخواست رسمی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از اعضای خود به صورت نامه رسمی و از طریق اتوماسیون سازمان بورس و اوراق بهادار برای کلیه صندوق‌های عضو این کانون ارسال شده است.

معاون توسعه کانون با توجه به تاثیرگذاری این صندوق‌ها در بازار سرمایه از کلیه صندوق‌های عضو  درخواست کرد: از آنجا که تدوین این دستورالعمل حساسیت و دقت ویژه‌ای را می‌طلبد، نظرات کارشناسی اصلاحی یا تکمیلی خود را از طریق فرم نظرسنجی که در سایت کانون به آدرس  iiia.ir قرار گرفته یا با ارسال نامه از طریق اتوماسیون سازمان بورس به معاونت توسعه کانون ارسال کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سبز شدن تابلوی سهام صنعت بیمه در میانه هفته

می متالز - صنعت بیمه میانه هفته را با بازدهی مثبت ۲.۶۲ درصد به پایان رساند.
 

شستا تا پایان مهرماه به طور کامل به بورس می‌رود

می متالز - نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس و وزیر تعاون به منظور بررسی مشکلات زنان سرپرست خانوار، معلولان، کارگران و کودکان کار برگزار شد.
 طی روز دوشنبه رقم خورد؛

معامله ۲۰ کیلوگرم شمش طلا در بورس کالای ایران

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه ۲۸ مردادماه، میزبان دادوستد ۲۰ کیلوگرم شمش طلا بود.
 

ثبات قیمت کاتد مس در بورس کالا

می متالز - معاملات انجام شده در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا، گویای آن است که قیمت کاتد مسی بدون کاهش یا افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته دارای ثبات بوده است.
 

صنایع پیشتاز در افزایش سرمایه بورسی‌ها

می متالز - در پی بررسی بحث افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، صنایع پیشتاز در صنایع بورسی موردتوجه قرار گرفتند.
 

صدور 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در زنجان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در استان زنجان صادر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما