خبر
مس   سنگ آهن  

بازدید از معادن سنگ آهن آریا جنوب ایرانیان زرند و مس تخت گنبد سیرجان

می متالز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به همراه هیات همراه در سفر به استان کرمان، از معادن آریاجنوب ایرانیان زرند و تخت گنبد سیرجان بازدید کردند.

به گزارش می متالز، فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در سفر دو روزه خود به استان کرمان به همراه برخی از مدیران این صندوق از معادن  زرند آریاجنوب ایرانیان وتخت گنبد سیرجان بازدید کردند.

براساس این گزارش، محل اجرای کارخانه کنستانتره آهن و معدن آریاجنوب ایرانیان، شهرستان زرند بوده که بخشی از اجرای پروژه آن به واسطه بیمه نامه های صندوق از سال 1389 آغاز و محصول تولیدی آن سنگ آهن است.

این شرکت با ظرفیت ورودی سالیانه 460هزارتن سنگ آهن با عیار 32 درصد و خروجی 210 هزار تن کنسانتره 67 با جمع کل سرمایه گذاری آن 416.2 میلیارد ریال است.

گفتنی است که این طرح موجب اشتغالزایی بیش از 162 نفر نیروی انسانی شده است.

همچنین معدن تخت گنبد سیرجان و کارخانه مس درخشان تخت گنبد که بخشی از طرح های توسعه ای آن به واسطه بیمه نامه صندوق اجرا شده، از سال 93 در شهرستان سیرجان به کار کرده و محصول تولیدی آن کنستانتره و کاتد مس است.

در این مجموعه علاوه بر معدن، سه کارخانه تولید کاتد، کنستانتره مس و کارخانه تولید مفتول نیز مورد بازدید قرار گرفت .

ذخیره این معدن 55میلیون تن برآورد و مدت بهره‌برداری این طرح 20 سال پیش بینی شده ،همچنین میزان ظرفیت استخراج این معدن حدود یک میلیون تن برآورد شده که این میزان روبه افزایش است.

ظرفیت تولید کنستانتره در این مجموعه در حال حاضر100 تن در روز است که در صورت تکمیل خط فرآوری  به میزان 200تن  در روز افزایش می یابد .میزان سرمایه گذاری 4 هزار و 90 میلیارد ریال است.

کارخانه تولید مفتول به ظرفیت 2هزار و 400 تن در سال ساخته شده است که در صورت تکمیل فرآیند تولید کاتد به میزان بالا این مجموعه نیز راه اندازی می شود که  میزان اشتغالزایی آن یک هزار نفر خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن + جدول

می متالز - قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. فلز آلومینیوم و مس مسیرهای پرنوسانی داشت اما قیمت فلز روی سقوط آزاد کرده است.
 در بیست و دومین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران مطرح شد

تدوین ۸۵۲ استاندارد ملی در بخش معدن

می متالز - دومین روز بیست‌ و دومین کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران به طور همزمان در چند سالن دانشکده‌های علوم زمین و ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
 

ارتقای ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن تا پایان امسال

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا پایان امسال ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن ارتقا پیدا می کند.
 معاون وزیر کار:

روش‌های سنتی استخراج معادن خسارت‌های عمده‌ای به‌دنبال دارد

می متالز - معاون وزیر کار با بیان اینکه با روش سنتی استخراج هزینه استخراج افزایش پیدا می‌کند و بهره‌وری در سطح پایین قرار می‌گیرد گفت: استخراج در معادن ما به روش‌های سنتی در حال انجام است که خسارت‌های عمده به‌دنبال دارد.
 

ماموریت شعب بانک مسکن در طرح اقدام ملی

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن در همایش مدیران ارشد این بانک که در ساختمان مرکزی بانک مسکن برگزار شد، یک ماموریت ویژه و پنج ماموریت بزرگ را به مدیریت‌های شعب استان‌های سراسر کشور ابلاغ کرد.
 تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد؛

بهره‌برداری فاز اول انتقال آب از خلیج‌فارس به گل‌گهر سیرجان

می متالز - مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج‌‌ فارس گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ ملی کشور با همه‌ی سختی‌ها پیشرفت قابل توجهی دارد به‌طوری که فاز اول آن تا پایان سال‌جاری در گل‌گهر سیرجان به بهره‌برداری خواهد رسید و نیمه‌ی اول سال آینده نیز این آب به مجتمع مس سرچشمه خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما