خبر
مس   سنگ آهن  

بازدید از معادن سنگ آهن آریا جنوب ایرانیان زرند و مس تخت گنبد سیرجان

می متالز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به همراه هیات همراه در سفر به استان کرمان، از معادن آریاجنوب ایرانیان زرند و تخت گنبد سیرجان بازدید کردند.

به گزارش می متالز، فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در سفر دو روزه خود به استان کرمان به همراه برخی از مدیران این صندوق از معادن  زرند آریاجنوب ایرانیان وتخت گنبد سیرجان بازدید کردند.

براساس این گزارش، محل اجرای کارخانه کنستانتره آهن و معدن آریاجنوب ایرانیان، شهرستان زرند بوده که بخشی از اجرای پروژه آن به واسطه بیمه نامه های صندوق از سال 1389 آغاز و محصول تولیدی آن سنگ آهن است.

این شرکت با ظرفیت ورودی سالیانه 460هزارتن سنگ آهن با عیار 32 درصد و خروجی 210 هزار تن کنسانتره 67 با جمع کل سرمایه گذاری آن 416.2 میلیارد ریال است.

گفتنی است که این طرح موجب اشتغالزایی بیش از 162 نفر نیروی انسانی شده است.

همچنین معدن تخت گنبد سیرجان و کارخانه مس درخشان تخت گنبد که بخشی از طرح های توسعه ای آن به واسطه بیمه نامه صندوق اجرا شده، از سال 93 در شهرستان سیرجان به کار کرده و محصول تولیدی آن کنستانتره و کاتد مس است.

در این مجموعه علاوه بر معدن، سه کارخانه تولید کاتد، کنستانتره مس و کارخانه تولید مفتول نیز مورد بازدید قرار گرفت .

ذخیره این معدن 55میلیون تن برآورد و مدت بهره‌برداری این طرح 20 سال پیش بینی شده ،همچنین میزان ظرفیت استخراج این معدن حدود یک میلیون تن برآورد شده که این میزان روبه افزایش است.

ظرفیت تولید کنستانتره در این مجموعه در حال حاضر100 تن در روز است که در صورت تکمیل خط فرآوری  به میزان 200تن  در روز افزایش می یابد .میزان سرمایه گذاری 4 هزار و 90 میلیارد ریال است.

کارخانه تولید مفتول به ظرفیت 2هزار و 400 تن در سال ساخته شده است که در صورت تکمیل فرآیند تولید کاتد به میزان بالا این مجموعه نیز راه اندازی می شود که  میزان اشتغالزایی آن یک هزار نفر خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مصرف آب صنعت مس سرچشمه هشت میلیون مترمکعب کاهش یافت

می متالز - محمود علیپور روز دوشنبه در نشست همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر در کرمان افزود: صنعت مس سرچشمه برای کاهش تبخیر و مصرف آب، کارهای بزرگی انجام داده.
 

ایوانهو و سیتیک دومین تأمین مالی بزرگ برای معدن مس عظیم کنگو را به انجام می‌رسانند

می متالز - شرکت کانادایی ایوانهو ماینز دومین سرمایه‌گذاری بزرگ راهبردی حدودا 490 میلیون دلاری را از بزرگ‌ترین سهامدار خود، شرکت دولتی چینی سیتیک متال، دریافت کرده که برای سرعت بخشیدن به ساخت یک معدن عظیم مس در جمهوری دموکراتیک کنگو استفاده خواهد شد.
 

تحول در صنعت خودروسازی با نانو-تیوب‌های آلومینیوم-کربنی

می متالز - زمانی‌که درباره صنعت خودروسازی صحبت می‌شود، بحث فیبرهای کربنی به میان می‌آید چراکه نقش بسزایی در کاهش وزن خودرو ایفا می‌کنند اما فلز دیگری وجود دارد که برای صنعت خودروسازی بسیار اهمیت دارد و آن فلز مس است.
 دبیر انجمن انبوه سازان تهران:

گاهی اوقات بانک‌ها عاملی برای گرانی مسکن هستند / بی تاثیری نقش کارت مصالح ساختمانی در کاهش قیمت مصالح

می متالز - رهبر گفت: به دلیل سود متعارفی که در حوزه مسکن وجود دارد برخی اوقات بانک‌ها اجازه کاهش قیمت مسکن را نمی‌دهند.
 نگاهی به بازار معاملات مسکن

اجاره یک واحد مسکونی در منطقه ارم چقدر هزینه دارد؟ + قیمت

می متالز - یک دستگاه واحد مسکونی ۳۵ متری واقع در منطقه ارم، خیابان بهار با مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره و ۳۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.
 نگاهی به بازار معاملات مسکن

اجاره یک واحد تجاری و اداری در منطقه استاد معین چقدر هزینه دارد؟ + جدول

می متالز - یک دستگاه واحد تجاری ۱۵ متری واقع در منطقه استاد معین، خیابان دستغیب با مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اجاره و ۱۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما