خبر
بورس و سهام   بیمه  

نهایت سوددهی شرکت‌های بیمه‌ای ۲۲ درصد است

می متالز - صفری گفت: نهایت سوددهی شرکت‌های بیمه‌ای (سود مشارکت در منافع) حدود ۲۰ الی ۲۲ درصد است و در حقیقت بیشتر از این درصد هیچ شرکت بیمه‌ای توان ندارد در صورتی که بانک‌ها وعده سوددهی ۳۰ درصد و حتی بیشتر از این میزان را به مشتریان ویژه خود می‌دهند.

به گزارش می متالز، امیر صفری مدیرکل بخش نظارت بر بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی  در مورد رقابتی نبودن شرکت‌های بیمه‌ای، اظهار کرد: محصولات شرکت‌های بیمه‌ای قدیمی و همچون گذشته‌هاست و به عبارت دیگر تنوع کمی میان محصولات و خدمات عرضه شده توسط شرکت‌های بیمه‌ای وجود دارد.

صفری ادامه داد: شرکت‌های بیمه می‌توانند براساس آیین نامه شماره ۶۰ بیمه مرکزی جهت کسب سود از محل ذخایر فنی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند و با سرمایه‌گذاری صحیح بازدهی خوبی حاصل و سود کسبی را به بیمه‌گذاران منتقل کنند.

مدیرکل بخش نظارت بر سریمه‌های زندگی بیمه مرکزی تشریح کرد: به طور مثال اگر شرکت بیمه‌ای که بازار سرمایه را برای سرمایه‌گذاری بر می‌گزینند و در این بین اگر با انتخاب اشتباه به اندازه کافی سودآوری نداشته باشند، آثار سوء آن به مراتب پایین دستی منتقل می‌شود.

وی اضافه کرد: بالعکس اگر بازار سرمایه و یا دیگر بازار‌هایی که شرکت‌ها برای افزایش پرتفوی خود انتخاب می‌کنند بنا بر نوسان‌های اقتصادی شرایط مساعدی را نداشته باشند، وضعیت نا به سامان آنها به بازیگران صنعت بیمه و سرمایه‌گذاران منتقل می‌شوند.

این مقام آگاه بیان کرد: شرکت‌های بیمه‌ای محدودیتی در انتخاب بازار مناسب برای سرمایه‌گذاری دارند و در حقیقت شرکت‌های بیمه‌ای باید طبق دستورات آیین نامه سرمایه‌گذاری شورای‌عالی بیمه عمل کنند.

صفری یادآور شد: در واقع شرکت‌های بیمه‌ای همچون یک واسطه عمل می‌کنند و به خودی خود نمی‌توانند دست به فعالیت‌های اقتصادی سودآور بزنند. در نتیجه بازدهی مناسب شرکت‌های بیمه‌ای در گروی دیگر بازار‌هاست.

مدیرکل بخش نظارت بر بیمه‌های زندگی بیمه مرکزی ابراز کرد: نهایت سوددهی شرکت‌های بیمه‌ای (سود مشارکت در منافع) حدود ۲۰ الی ۲۲ درصد است و در حقیقت بیشتر از این درصد هیچ شرکت بیمه‌ای توان ندارد در صورتی که بانک‌ها وعده سوددهی ۳۰ درصد و حتی بیشتر از این میزان را به مشتریان ویژه خود می‌دهند. این تفاوت و اختلاف سوددهی به برخورد قانون با گستره فعالیت آنها بر می‌گردد. به بیان دیگر بانک‌ها جای مانور بیشتری برای کسب سود دارند.

وی در خصوص سود‌ منافع شرکت‌های بیمه‌ای گفت: ‌شرکت‌های بیمه‌ای ۲ نوع سود به عنوان سود مشارکت و تضمیمی پرداخت می‌کند که البته تفاوت زیادی میان این دو نوع وجود ندارد. به‌طوری‌که در سود‌های تضمیمی شرکت بیمه‌ای سود منعقد شده در زمان معین پرداخت می‌کند و در مورد مشارکت در صورت کسب سود بیشتر از انتظار، مبلغ کسب شده میان مشارکت‌کننده‌ها تقسیم می‌شود.

صفری گفت: بیمه مرکزی مخالف تعهد و تضمین سودهاست و اجازه تضمین بیشتر از ۲۵ درصد را نمی‌دهد چراکه امکان به‌دست نیامدن مبلغ بیشتر از این حد وجود دارد.

کد خبر: 49602
تاریخ: 1398/05/22 - 16:17
منبع: چابک آنلاین

بازار سرمایه  بیمه مرکزی  امیر صفری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سهامداران این شرکت‌ها خاطرجمع باشند؛

پارک نقدینگی جلوی بانک‌ها/ کیسه‌های «پارس» از پول پر شد

می متالز - وضعیت موجودی نقد مبنای قضاوت بسیاری از سهامداران و سرمایه گذاران است که نگاهی به صورت‌های مالی، پیشتازی بانک‌ها و پتروشیمی‌ها را از نظر وجه نقد حکایت می‌کند.
 کارشناس بازار سرمایه تاکیدکرد:

«بورس»، پربازده‌ترین بازار سال ۹۸/ نقدینگی به سمت کدام صنایع حرکت می‌کند

می متالز - سهم صنایعی که از ارز دولتی برخوردار هستند همچون صنعت دارو و غذایی و لبنی، با توجه به احتمال حذف ارز دولتی، پتانسیل رشد بیشتری دارند.
 مدیرعامل کارگزاری تأمین سرمایه نوین:

دلار نیمایی شرکت های بازار سرمایه، گزارش عملکرد ها را مثبت کرده است

می متالز - گزارش های شش ماهه شرکت ها با تاثیرپذیری صورت های مالی از تعدیل نرخ دلار نیمایی؛ غالبا امیدبخش و مثبت است و از این زاویه کاهش نرخ دلار تاثیر منفی بر بازارسرمایه ندارد.
 معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران:

شکوفایی بازار سرمایه با توسعه بازار بدهی

می متالز - علیرضا توکلی کاشی: «بنابر تحقیقات انجام شده، اکنون سهم بازار اوراق بدهی از کل بازار بدهی (مجموعه‌ای شامل تسهیلات و خود اوراق بدهی) حدود ۸ درصد است؛ در حالیکه این نسبت در دنیا بیش از ۶۵ درصد است. براین اساس ما با متوسط های جهانی فاصله بسیاری داریم»
 

امکان تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق بورس

می متالز - وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه بسیاری از بنگاه ها می‌توانند از محل بورس تامین مالی کنند، گفت: اعطای تسهیلات به بنگاه‌هایی که با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، در اولویت است.
 

سهام معدنی بخریم سود می‌‌کنیم؟

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: من سهام کگل، کچاد، شفن، زاگرس، وت، جارت، وبصادر، وپاسار، فولاد مبارکه، فخور، وکادو را برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌کنم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما