خبر
آلومینیوم  

جذب نیروهای بومی با بهره‌برداری از صنایع بزرگ منطقه جذب ۵۰۰ نفر با آغاز بکار پروژه سالکو

می متالز - نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس با تاکید بر اینکه افتتاح برخی پروژه‌ها در امسال نقش ویژه ای در ارتقای زیرساخت‌های سرمایه گذاری دارند، گفت: زمینه جذب نیروهای بومی با بهره برداری از صنایع بزرگ منطقه لامرد و مُهر فراهم می شود.

به گزارش می متالز، سید محسن علوی در یک نشست مطبوعاتی افزود: بخشنامه جذب ۹۰ درصدی نیروهای بومی لامرد و مهر در کارخانه آلومینیوم جنوب صادر و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو) با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال است که ۱۰۰ هزار تن شمش در مرحله اول آغاز می شود و به گفته مسئولان کارخانه، ۵۰۰ نفر نیرو در شهریور ماه امسال از طریق مصاحبه و آزمون جذب می شوند که این نیروها شامل نیروهای دیپلم و فوق دیپلم خواهد بود و به گفته آنان، تلاش دارند که کارخانه در مهرماه راه اندازی شود و افتتاح آن چند ماه بعد انجام می شود.

نماینده مردم در لامرد و مُهر در مجلس گفت: باتوجه به بخشنامه جذب نیروهای استخدامی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، بیش از ۵۰ درصد از جوانان تحصیل کرده شهرستان‌های لامرد و مُهر در کارخانه آلومینیوم جنوب استخدام شدند و همچنین آموزش های لازم را برای فعالیت در این کارخانه گذرانده اند.

علوی با تاکید بر رعایت عدالت و شایسته سالاری در آزمون های استخدامی صنایع، گفت: جوانان جویای کار بومی باید فارغ از نگاه های سیاسی و با نگاه به تخصص و شایسته سالاری در صنایع منطقه از طریق آزمون و مصاحبه جذب شوند و حق کسی ضایع نشود.

 
سفر معاون اول با هدف تزریق نقدینگی به پروژه‌ها بود

وی در ادامه با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به لامرد و مُهر گفت: سفر دکتر جهانگیری به شهرستانهای لامرد و مهر با هدف مساعدت در تزریق نقدینگی به پروژه های عمرانی و صنعتی منطقه بود تا در عملیات تکمیلی پروژه ها تسریع شود.

نماینده حوزه انتخابیه لامرد و مُهر با اشاره به اینکه مجموعه بزرگ شهدای صنعت نفت در شهرستان مُهر و مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در شهرستان لامرد در حال ساخت است گفت: مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان که حدود ۱۰ سال به دلیل عدم تزریق اعتبار رها شده بود و با مصوبه و جذب اعتبار از وزارت نفت جهت تکمیل آن اقدام شد و عملیات محوطه سازی در حال انجام است.

وی درباره مجموعه ورزشی کارگران لامرد گفت: این مجموعه دچار اشکالات زیادی در اجرا می باشد که به رغم تزریق اعتبارات، مصالح نامرغوب در ساخت آن استفاده شده است و سرامیک های نامرغوب در این مجموعه باید تخریب شود و سه سال از وزارت کار برای جذب اعتبار جهت تکمیل پروژه پیگیری کردیم که منجر به نتیجه نشد.

وی در ادامه افتتاح پروژه های در حال تکمیل در لامرد و مُهر از جمله ترمینال فرودگاه لامرد، بیمارستان و برخی از پروژه های پیگیری شده را در ارتقاء زیرساخت‌های سرمایه گذاری این منطقه موثر دانست.

نماینده مردم لامرد و مهر درباره آزادراه لامرد-پارسیان گفت: بخش خصوصی اعلام آمادگی و مصوبه هیات دولت اخذ شد و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال کار است و اگر سرمایه گذار نتواند این پروژه را انجام دهد و در هر صورت سرمایه گذاری انجام شده است.

علوی تصریح کرد: این پروژه در قبل از تحریم‌ها و تغییر نرخ ارز، ۳۶۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که در وضعیت فعلی برای احداث آن به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و برای تامین مالی در سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این خصوص رایزنی شد و دستورات به بانک مرکزی صادر کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نخبه:

در منطقه باید صنایع مادر استقرار یابد/ از ظرفیت معادن استفاده شود

می متالز - در ششمين روز از وقت قانونی ثبت نام از دواطلبین در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، علی نخبه الفقهایی با حضور در ستاد انتخابات واقع در فرمانداری ویژه لارستان به عنوان داوطلب از حوزه انتخابیه شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز اقدام به نام نويسی کرد.
 فولادگر:

باید با دنیا مبادله داشته باشیم

می متالز - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دلبستگی به برجام و اینستکس اروپا باعث شد توجه به ظریفیت های داخلی کشور کمتر شود. باید با دنیا مبادله داشته باشیم و این موضوع به معنای رها کردن اقتصاد خارجی نیست و باید در عین توجه به پتانسیل های درونی از فناوری های خارجی نیز استفاده کرد.
 

مجلس از رونق زیست بوم فناوری و نو آوری در کشور حمایت کند

می متالز - معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته ما از مجلس حمایت از زیست بوم فناوری و نو آوری است. برای رونق آن نیاز به حمایت و مشارکت همه و ایجاد حرکتی جمعی است.
 در روستای ماهیدشت به بهره برداری رسید

آغاز طرح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با حضور رییس مجلس

می متالز - با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی طرح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید.
 حاجی دلیگانی در صحن علنی مطرح کرد:

حل مشکل تأمین نقدینگی شرکت‌های دانش‌بنیان با اختصاص وام‌های قرض‌الحسنه

می متالز - نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس خواستار اختصاص وام‌های قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای برطرف شدن مشکل نقدینگی این شرکت‌ها شد.
 سلیمی:

نحوه توزیع امکانات و اعتبارات به شرکت های دانش بنیان باید اصلاح شود

می متالز - نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه قطعاً نقش معاونت علمی و فناوری در حمایت از نوآوری ها باید پررنگ تر شود، گفت: متاسفانه ارائه امکانات به شرکت های دانش بنیان به صورت نابرابر بوده که نحوه توزیع امکانات و اعتبارات باید اصلاح شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما