خبر
آلومینیوم  

جذب نیروهای بومی با بهره‌برداری از صنایع بزرگ منطقه جذب ۵۰۰ نفر با آغاز بکار پروژه سالکو

می متالز - نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس با تاکید بر اینکه افتتاح برخی پروژه‌ها در امسال نقش ویژه ای در ارتقای زیرساخت‌های سرمایه گذاری دارند، گفت: زمینه جذب نیروهای بومی با بهره برداری از صنایع بزرگ منطقه لامرد و مُهر فراهم می شود.

به گزارش می متالز، سید محسن علوی در یک نشست مطبوعاتی افزود: بخشنامه جذب ۹۰ درصدی نیروهای بومی لامرد و مهر در کارخانه آلومینیوم جنوب صادر و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو) با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال است که ۱۰۰ هزار تن شمش در مرحله اول آغاز می شود و به گفته مسئولان کارخانه، ۵۰۰ نفر نیرو در شهریور ماه امسال از طریق مصاحبه و آزمون جذب می شوند که این نیروها شامل نیروهای دیپلم و فوق دیپلم خواهد بود و به گفته آنان، تلاش دارند که کارخانه در مهرماه راه اندازی شود و افتتاح آن چند ماه بعد انجام می شود.

نماینده مردم در لامرد و مُهر در مجلس گفت: باتوجه به بخشنامه جذب نیروهای استخدامی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، بیش از ۵۰ درصد از جوانان تحصیل کرده شهرستان‌های لامرد و مُهر در کارخانه آلومینیوم جنوب استخدام شدند و همچنین آموزش های لازم را برای فعالیت در این کارخانه گذرانده اند.

علوی با تاکید بر رعایت عدالت و شایسته سالاری در آزمون های استخدامی صنایع، گفت: جوانان جویای کار بومی باید فارغ از نگاه های سیاسی و با نگاه به تخصص و شایسته سالاری در صنایع منطقه از طریق آزمون و مصاحبه جذب شوند و حق کسی ضایع نشود.

 
سفر معاون اول با هدف تزریق نقدینگی به پروژه‌ها بود

وی در ادامه با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به لامرد و مُهر گفت: سفر دکتر جهانگیری به شهرستانهای لامرد و مهر با هدف مساعدت در تزریق نقدینگی به پروژه های عمرانی و صنعتی منطقه بود تا در عملیات تکمیلی پروژه ها تسریع شود.

نماینده حوزه انتخابیه لامرد و مُهر با اشاره به اینکه مجموعه بزرگ شهدای صنعت نفت در شهرستان مُهر و مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در شهرستان لامرد در حال ساخت است گفت: مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان که حدود ۱۰ سال به دلیل عدم تزریق اعتبار رها شده بود و با مصوبه و جذب اعتبار از وزارت نفت جهت تکمیل آن اقدام شد و عملیات محوطه سازی در حال انجام است.

وی درباره مجموعه ورزشی کارگران لامرد گفت: این مجموعه دچار اشکالات زیادی در اجرا می باشد که به رغم تزریق اعتبارات، مصالح نامرغوب در ساخت آن استفاده شده است و سرامیک های نامرغوب در این مجموعه باید تخریب شود و سه سال از وزارت کار برای جذب اعتبار جهت تکمیل پروژه پیگیری کردیم که منجر به نتیجه نشد.

وی در ادامه افتتاح پروژه های در حال تکمیل در لامرد و مُهر از جمله ترمینال فرودگاه لامرد، بیمارستان و برخی از پروژه های پیگیری شده را در ارتقاء زیرساخت‌های سرمایه گذاری این منطقه موثر دانست.

نماینده مردم لامرد و مهر درباره آزادراه لامرد-پارسیان گفت: بخش خصوصی اعلام آمادگی و مصوبه هیات دولت اخذ شد و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال کار است و اگر سرمایه گذار نتواند این پروژه را انجام دهد و در هر صورت سرمایه گذاری انجام شده است.

علوی تصریح کرد: این پروژه در قبل از تحریم‌ها و تغییر نرخ ارز، ۳۶۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که در وضعیت فعلی برای احداث آن به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و برای تامین مالی در سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این خصوص رایزنی شد و دستورات به بانک مرکزی صادر کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

موافقت شورای اقتصاد کشور با اجرای فاز دوم مجتمع پارس فولاد سبزوار

می متالز - سومین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد در سال۹۸ با تصویب اجرای فاز دوم مجتمع پارس فولاد سبزوار همراه بود.
 خجسته در تشریح عملکرد فراکسیون "مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری" مطرح کرد:

دست سران مافیای قاچاق زیر تیغ فراکسیون

می متالز - رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با شناسایی ۳۱ نفر از سران مفاسد اقتصادی در بانک‌ها و قاچاقچیان، جلوی بسیاری از رانت‌ها و باندبازی‌ها را گرفته است.
 حسینی کیا تاکید کرد:

افزایش تولید خودرو اولویت مدیرعامل جدید ایران خودرو

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم تا در خاورمیانه قدرت رقابت با کشورهای خودروساز را داشته باشیم.
 سعیدی تشریح کرد:

بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در کمیته مالیاتی مجلس

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نشست امروز کمیته مالیاتی کمیسیون متبوعش با موضوع بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تشریح کرد.
 انارکی مطرح کرد؛

شرط اصلی برای حذف صفر از پول ملی؛ بسترسازی مناسب اقتصادی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حذف ۴صفر از پول ملی بدون ایجاد ثبات اقتصادی نه تنها به کاهش تورم کمک نمی‌کند بلکه بار تورمی را افزایش می‌دهد، گفت: لازمه حذف ۴ صفر؛ کاهش وابستگی اقتصادی به درآمد نفت و کنترل بازار سوداگرانه است.
 موسوی بیوکی:

طرح ملی مسکن به روش مشارکتی اجرایی نمی‌شود/ تلاش دولت برای مسکن سازی در اراضی دولتی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی دولت متعهد به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم شده است، اما این پروژه ها به روش مشارکتی عملیاتی نمی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما