خبر
مواد معدنی   آلومینیوم  

اشتغال‌زایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت

می متالز - نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.

به گزارش می متالز، اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ظرفیت معدن بوکسیت در ارتقای اقتصادی کشور، گفت: معدن بوکسیت علی آباد در دهه ۵۰ کشف شد و علیرغم اینکه مطالعاتی پیرامون ظرفیت این معدن انجام گرفت و کارشناسانی از آلومینای جاجرم نیز این معدن را بررسی کردند اما سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای بهره‌برداری از آن صورت نگرفت.
نماینده مردم علی کتول در مجلس شورای اسلامی مسائل زیست محیطی را دلیل بلااستفاده ماندن ظرفیت معدن سیاه رودبار و شیرین‌آباد برشمرد و افزود: این معدن نتوانست مجوزهای زیست محیطی لازم را اخذ کند چراکه در جنگل قرار دارد.
اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود
وی با بیان اینکه بوکیست و استفاده از ظرفیت معادن در شرایط کنونی می‌تواند کمک به سزایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی داشته باشد، اظهار کرد: اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا علاوه بر رعایت مباحث زیست محیطی بتوان از معدن بوکیست سیاهرودبار و شیرین‌آباد استفاده و از منافع آن در سطح ملی و منطقه‌ای بهره برد.
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد اقدامات چندانی برای استفاده از ظرفیت معدن بوکیست سیاهرودبار و شیرین‌آباد صورت نگرفته است، تصریح کرد: تاکنون سرمایه‌گذاری، برای بهره‌برداری از این معدن داوطلب نشده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هدف‌گذاری نفت برای اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در سواحل مکران

می متالز - معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران فعالیت‌های صنعت نفت در مسیر اجرای طرح ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک را تشریح و اعلام کرد: فعالیت‌های در حال اجرا، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی قابل‌توجهی را در سواحل مکران به دنبال خواهد داشت.
 رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور:

حمایت فولاد مبارکه از صنعت عامل اشتغال‌زایی و رونق تولید است

می متالز - عادل آذر رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور که به همراه استاندار و جمعی از مدیران و مسئولان استان چهارمحال و بختیاری از خطوط تولید و طرح‌های توسعۀ در دست اجرای شرکت‌های ورق خودرو و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بازدید می‌کرد، طی سخنانی گفت: حمایت فولاد مبارکه از شرکت‌های فولاد سفیددشت و ورق خودرو چهارمحال و بختیاری اشتغال‌زایی و رونق تولید را به همراه داشته است.
 قره خانی مطرح کرد:

اشتغالزایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت آلمینیوم

می متالز - نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.
 

فرآیند استاندارد بهره برداری از معادن بوکسیت در مالزی به زودی توسط دولت این کشور منتشر می شود

می متالز - فرایند استاندارد بهره برداری از معادن بوکسیت در مالزی به زودی توسط دولت این کشور منتشر می شود.
 

اولتیماتوم وزیر صنعت به مسوولان/ امسال پروژه «آهک هیدراته اهر» را تمام کنید

می متالز - وزیر صنعت بر ضرورت تسریع و تکمیل پروژه آهک هیدراته اهر در کمترین زمان ممکن تاکید کرد.
 رئیس هیات‌مدیره شورای هماهنگی و همکاری فعالین اقتصادی مناطق آزاد مطرح کرد:

آدرس غلط به سیاست‌گذاران

می متالز - مطابق آمارها، یک میلیون نفر جمعیت هفت منطقه آزاد کشور را تشکیل می‌دهند که دادوستد بازار در ۵۰ هزار واحد صنفی برای ۵۰۰ هزار نفر از این جمعیت اشتغال‌زایی کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما