خبر
مواد معدنی   آلومینیوم  

اشتغال‌زایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت

می متالز - نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.

به گزارش می متالز، اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ظرفیت معدن بوکسیت در ارتقای اقتصادی کشور، گفت: معدن بوکسیت علی آباد در دهه ۵۰ کشف شد و علیرغم اینکه مطالعاتی پیرامون ظرفیت این معدن انجام گرفت و کارشناسانی از آلومینای جاجرم نیز این معدن را بررسی کردند اما سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای بهره‌برداری از آن صورت نگرفت.
نماینده مردم علی کتول در مجلس شورای اسلامی مسائل زیست محیطی را دلیل بلااستفاده ماندن ظرفیت معدن سیاه رودبار و شیرین‌آباد برشمرد و افزود: این معدن نتوانست مجوزهای زیست محیطی لازم را اخذ کند چراکه در جنگل قرار دارد.
اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود
وی با بیان اینکه بوکیست و استفاده از ظرفیت معادن در شرایط کنونی می‌تواند کمک به سزایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی داشته باشد، اظهار کرد: اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا علاوه بر رعایت مباحث زیست محیطی بتوان از معدن بوکیست سیاهرودبار و شیرین‌آباد استفاده و از منافع آن در سطح ملی و منطقه‌ای بهره برد.
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد اقدامات چندانی برای استفاده از ظرفیت معدن بوکیست سیاهرودبار و شیرین‌آباد صورت نگرفته است، تصریح کرد: تاکنون سرمایه‌گذاری، برای بهره‌برداری از این معدن داوطلب نشده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رکورد اشتغال‌زایی ماهانه در آمریکا

می متالز - اقتصاد آمریکا در شرایطی وارد یازدهمین سال رشد اقتصادی مثبت متوالی خود می‌شود که عملکرد بازار این کشور در یکی از کم‌نظیر‌ترین سطوح تاریخی خود قرار دارد.
 

معادن، زیرساخت‌ توسعه

می متالز - هرجایی که ذخیره معدنی وجود داشته باشد امکان اشتغال‌زایی هم وجود دارد.
 

بازگشایی نکردن بازارچه های سیف و سیرانبند از مشکلات تجارت خارجی کردستان است

می متالز - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، گفت: بازگشایی نکردن بازارچه سیف سقز و عدم به رسمیت شناخته شدن مرز رسمی سیرانبند بانه از طرف کشور عراق جهت مبادلات تجاری و تردد مسافری از موانع و مشکلات مربوط به تجارت خارجی کردستان است.
 تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران مطرح کرد:

ذخایر قطعی کارخانه از هفت میلیون تن به 38 میلیون تن افزایش داشته است

می متالز - با توجه به نیاز مبرم کشور به پودر آلومینا به عنوان ماده اولیه و همچنین نیاز شرکت‌های تولیدکننده برای داشتن یک منبع پایدار برای تولید آلومینیوم، سرمایه‌گذاری مناسبی از سال 71 برای تولید آلومینا از معادن بوکسیت خراسان شمالی انجام گرفت؛ به گونه‌ای که این شرکت با ظرفیت سالیانه 280 هزار تن به مرحله اجرایی و سپس در سال 82 به بهره‌برداری کامل رسید. در حال حاضر، این کارخانه به عنوان اولین تولیدکننده سه محصول استراتژیک در خاورمیانه که شامل هیدروکسید آلومینیوم، آلومینای متال گرید و آلفا آلومینا شناخته می‌شود اما با مشکلاتی نظیر کم عیار بودن بوکسیت استخراجی و بسته شدن برخی معادن به دلیل مشکلات محیط زیستی، مواجه است.
 مخبر در جمع خبرنگاران اعلام کرد

ایجاد ۴۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان

می متالز - رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۴۰ هزار شغل در استان سیستان و بلوچستان توسط این ستاد طی دوسال اخیر خبر داد.
 

۱۷۶۳شرکت نوآفرین شدند

می متالز - آخرین آمار پیوستن شرکت‌های مربوط به کسب‌وکارهای نوپا نشان می‌دهد ۱۷۶۳ شرکت و تیم نوپا، شتاب‌دهنده و سرمایه‌گذار عضو طرح نوآفرین شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما