خبر
هوایی و فرودگاه ها  

افتتاح چند پروژه عمرانی در فرودگاه‎های مشهد و گناباد در هفته دولت

می متالز - مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی، با اشاره به اینکه پروژه‎های توسعه‎ای فرودگاه مشهد و گناباد به خوبی در حال اجرا هستند، گفت: به امیدخدا در هفته دولت چند پروژه افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش می متالز،  محمدباقر قاسم‎زاده، در این باره گفت: عملیات محوطه‎سازی فرودگاه در وسعتی به مساحت 10.5 هکتار، از شهریور سال گذشته آغاز شده است که شامل احداث فضای سبز، پارکینگ روباز خودرو و احداث آبنما برای زیباسازی فرودگاه و مسیرهای دسترسی پیاده‎رو می‎شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه محوطه‎سازی با اعتباری در حدود 60 میلیارد ریال در حال اجراست، ادامه داد: این پروژه مهمی است؛ چراکه از 50 سال پیش که این فرودگاه به مکان کنونی منتقل شد تاکنون این محوطه بازسازی نشده بود.

قاسم‎زاده در مورد طرح تکمیل پارکینگ طبقاتی ادامه داد: این پارکینگ در 36 هزار مترمربع و با ظرفیت 1400 خودرو ساخته و تحویل موقت شده است که 90 میلیارد ریال از اعتبار اجرای آن را سرمایه‎گذار تامین کرده و برای تکمیل پروژه نیز 115 میلیارد ریال آن را شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران متقبل شده است که به امیدخدا در هفته دولت به طور دائم تحویل می‎شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان سپاه که در متراژ 2500 مترمربعی و با اعتبار 55 میلیارد ریالی، 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: محوطه دی آیسینگ نیز در فضایی به وسعت حدود 13 هزار مترمربع در حال ساخت است که با اعتبار 70 میلیارد ریالی تا حدود یکسال دیگر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی همچنین در مورد عملیات توسعه ترمینال داخلی گفت: این عملیات با اعتبار 440 میلیارد ریالی، حدود 12 هزار مترمربع فضا را به ترمینال داخلی و سالن‎های ترانزیت می‎افزاید، همچنین در طبقه دوم این فضا ساختم

همچنین در ادامه رئیس فرودگاه گناباد با بیان اینکه فرودگاه گناباد دارای باندی با طول 2700 متر، 10 هزار مترمربع اپرون و تاکسیوی ارتباطی است، در مورد عملیات ساخت ترمینال این فرودگاه گفت: ترمینال این فرودگاه در فضای 2400 مترمربعی در حال ساخت است و با توجه به پیشرفت 60 درصدی آن، به امید خدا در پایان آذرماه تحویل و در دهه فجر به بهره‎برداری خواهد رسید و به این ترتیب عملاً فرودگاه آماده خدمت‎رسانی خواهد شد.

مجید ایزدی با بیان اینکه اعتبار پروژه ساخت ترمینال و ساختمان جنبی آن 65 میلیارد ریال است، گفت: ساختمان جنبی یا  ساختمان حفاظت، در وسعت 350 مترمربع در حال ساخت است که اکنون پیشرفت 90 درصدی دارد و در هفته دولت به بهره‎برداری خواهد رسید. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فعالان اقتصادی از رسانه برای کمک به حل مشکلات تولید بهره گیرند

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: لازم است فعالان اقتصادی به ویژه صاحب نظران و صاحبان تجربه از ظرفیت رسانه برای انعکاس مشکلات بخش تولید و ارائه راه حل ها بهره گیرند.
 

صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه کمر بخش خصوصی خراسان رضوی را شکسته است

می متالز - دبیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه کمر بخش خصوصی خراسان رضوی را شکسته است.
 

شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌‎شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و رونمایی از نقشه متالوژنی خراسان رضوی

می‌متالز - به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق با حضور مهندس مس‌فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی، از آخرین دستاوردهای یکسال اخیر اداره‌کل منطقه شمال شرق شامل نقشه‌های موضوعی، نقشه‌های زمین‌شناسی و ده‌ها گزارش زمین‌شناسی و اکتشافی رونمایی شد.
 به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌‎شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور انجام شد:

رونمایی از نقشه متالوژنی خراسان رضوی

می متالز - با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی از نقشه متالوژنی خراسان رضوی و دیگر نقشه‌های موضوعی، نقشه‌های زمین‌شناسی و ده‌ها گزارش زمین‌شناسی و اکتشافی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌‎شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور رونمایی شد.
 

اعلام محدوده‌های جدید اکتشاف در خراسان رضوی

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: محدوده‌های جدید اکتشاف در معدنی‌ترین استان کشور به‌زودی اطلاع‌رسانی می شود.
 

همایش هم‌اندیشی نمایندگان سیندژ در استان‌های سه‌گانه خراسان

می متالز - همایش هم‌اندیشی نمایندگان سیندژ در استان‌های سه‌گانه خراسان در مشهد برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما