خبر
هوایی و فرودگاه ها  

افتتاح چند پروژه عمرانی در فرودگاه‎های مشهد و گناباد در هفته دولت

می متالز - مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی، با اشاره به اینکه پروژه‎های توسعه‎ای فرودگاه مشهد و گناباد به خوبی در حال اجرا هستند، گفت: به امیدخدا در هفته دولت چند پروژه افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش می متالز،  محمدباقر قاسم‎زاده، در این باره گفت: عملیات محوطه‎سازی فرودگاه در وسعتی به مساحت 10.5 هکتار، از شهریور سال گذشته آغاز شده است که شامل احداث فضای سبز، پارکینگ روباز خودرو و احداث آبنما برای زیباسازی فرودگاه و مسیرهای دسترسی پیاده‎رو می‎شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه محوطه‎سازی با اعتباری در حدود 60 میلیارد ریال در حال اجراست، ادامه داد: این پروژه مهمی است؛ چراکه از 50 سال پیش که این فرودگاه به مکان کنونی منتقل شد تاکنون این محوطه بازسازی نشده بود.

قاسم‎زاده در مورد طرح تکمیل پارکینگ طبقاتی ادامه داد: این پارکینگ در 36 هزار مترمربع و با ظرفیت 1400 خودرو ساخته و تحویل موقت شده است که 90 میلیارد ریال از اعتبار اجرای آن را سرمایه‎گذار تامین کرده و برای تکمیل پروژه نیز 115 میلیارد ریال آن را شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران متقبل شده است که به امیدخدا در هفته دولت به طور دائم تحویل می‎شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان سپاه که در متراژ 2500 مترمربعی و با اعتبار 55 میلیارد ریالی، 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: محوطه دی آیسینگ نیز در فضایی به وسعت حدود 13 هزار مترمربع در حال ساخت است که با اعتبار 70 میلیارد ریالی تا حدود یکسال دیگر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی همچنین در مورد عملیات توسعه ترمینال داخلی گفت: این عملیات با اعتبار 440 میلیارد ریالی، حدود 12 هزار مترمربع فضا را به ترمینال داخلی و سالن‎های ترانزیت می‎افزاید، همچنین در طبقه دوم این فضا ساختم

همچنین در ادامه رئیس فرودگاه گناباد با بیان اینکه فرودگاه گناباد دارای باندی با طول 2700 متر، 10 هزار مترمربع اپرون و تاکسیوی ارتباطی است، در مورد عملیات ساخت ترمینال این فرودگاه گفت: ترمینال این فرودگاه در فضای 2400 مترمربعی در حال ساخت است و با توجه به پیشرفت 60 درصدی آن، به امید خدا در پایان آذرماه تحویل و در دهه فجر به بهره‎برداری خواهد رسید و به این ترتیب عملاً فرودگاه آماده خدمت‎رسانی خواهد شد.

مجید ایزدی با بیان اینکه اعتبار پروژه ساخت ترمینال و ساختمان جنبی آن 65 میلیارد ریال است، گفت: ساختمان جنبی یا  ساختمان حفاظت، در وسعت 350 مترمربع در حال ساخت است که اکنون پیشرفت 90 درصدی دارد و در هفته دولت به بهره‎برداری خواهد رسید. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیات مدیره انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی مطرح کرد:

اجحاف کارخانجات داخلی در حق معادن

می متالز - عضو هیات مدیره انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی گفت: کارخانجات داخلی اجحاف می‌کنند و مواد معدنی را با قیمت خیلی کمی می‌خرند.
 رییس خانه معدن استان خراسان رضوی:

خراسان رضوی قطب سنگ آهن کشور/ بروکراسی پیچیده در استعلام باعث غیرفعالی ۲۰ درصد معادن شده است

می متالز - خود تحریمی‌ها، معادن را بیشتر دچار مشکل کرده است. بخشنامه ها و مصوبه های غیرکارشناسی وزارت صمت باعث شده برخی از معادن غیرفعال شوند. همه به این مورد اذعان دارند که دولت در تامین منابع مالی مشکل دارد و نمی تواند نفت خود را بفروشد. فعالان معدنی همیشه با پرداخت مالیات و حقوق دولتی به دولت کمک کرده‌اند اما این دلیل نمی‌شود که جور این مشکلات دولت را بخش معدن بکشد.
 طی ۶ سال اخیر صورت گرفت

اتصال بیش از ۱۲۰۰ روستای خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی از گازرسانی به بیش از یک‎هزار و ۲۰۰ روستای این استان طی ۶ سال اخیر خبر داد و گفت: با گازرسانی به آخرین شهر استان، ضریب نفوذ گازرسانی شهری خراسان رضوی به ۱۰۰ درصد می‌رسد.
 

تراز بازرگانی خراسان رضوی مثبت است

می متالز - ناظر گمرك خراسان رضوی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات كالا 'تراز بازرگانی خارجی' گمركات این استان طی هفت ماهه امسال مثبت و معادل یك میلیارد و 112 میلیون دلار است.
 مدیر عامل راه آهن خراسان رضوی:

خرید بلیط صرفا از طریق مراکز فروش دارای مجوز صورت پذیرد/ تداوم فروش بلیت قطار‌های منتهی به مشهد در دهه آخر صفر

می متالز - مدیر عامل راه آهن خراسان رضوی گفت: هموطنان از طریق مراکز فروش دارای مجوز اقدام به خرید بلیط نمایند.
 

توسعه تعاملات برون سازمانی اداره‌کل منطقه شمال شرق در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف

می‌متالز - به نقل از اداره‌کل منطقه شمال شرق، در راستای گسترش تعاملات دست‌اندرکاران حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف در منطقه شمال شرق، جلسه مشترک مسئولان خانه معدن استان خراسان رضوی و مدیرکل و مسئولان حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف اداره‌کل منطقه شمال شرق برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما