خبر
گمرک  

بخشنامه جدید گمرکی برای صادرات

می متالز - مدیرکل دفتر صادرات گمرک، در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی با اشاره به مشاهده برخی موارد در گمرکات داخلی و گمرکات مرزی خروجی به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی تاکید کرد.

به گزارش می متالز، مدیرکل دفتر صادرات گمرک، در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی با اشاره به مشاهده برخی موارد در گمرکات داخلی و گمرکات مرزی خروجی به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی تاکید کرد: گمرکات اجرایی مبدا صادرات، مراحل رویه صادرات را وفق بخشنامه‌های پیشین گمرک، به دقت اجرا کرده و از واگذاری یا محول کردن تمام یا بخشی از وظایف خود (از قبیل ارزیابی کالا، بررسی کالا توسط ایکس‌ری و اخذ مجوزهای قانونی برای مسیرهای سطح دو و سه) به گمرکات مرز خروج جدا خودداری کنند.

کد خبر: 49667
تاریخ: 1398/05/22 - 21:11
منبع: دنیای اقتصاد

صادرات گمرک  ارزیابی کالا  بررسی کالا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در یک گزارش آماری تحلیلی عنوان شد؛

اصلی ترین مقاصد صادراتی و وارداتی ایران

می متالز - بیشترین صادرات در نیمه نخست امسال به چین صورت گرفته تا این کشور، همچنان صدر نشینی خود را حفظ کند. البته در بازه کوتاه زمانی، عراقی‌ها به جای چین نخستین مقصد صادراتی بودند؛ اما چین مجددا توانست در صدر جدول مقاصد صادراتی جاخوش کند. در نیمه نخست امسال ۵ میلیارد و ۱۰۶ میلیون دلار کالا به چین صادر شده که سهم ارزشی بیش از ۲۴ درصد از کل ارزش صادرات کشور را دارد.
 به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ شد؛

ممنوعیت صدور پروانه خروج موقت خودروهای شخصی از ۱۵ تا ۳۰ مهر

می متالز - با ابلاغ بخشنامه گمرک به گمرکات اجرایی سراسر کشور، خروج موقت خودروهای شخصی از گمرکات از ۱۵ تا ۳۰ مهر ممنوع شد.
 

ابلاغ صادرات مشروط سیمان تا پایان شهریور

می متالز - گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که تا پایان شهریور ماه صرفا شرکت‌های تولیدکننده یا نماینده رسمی، مجاز به صادرات سیمان و کلینکر هستند.
 آمار صادرات گمرک از افزایش محسوس صادرات روی و اوره حکایت دارد

رصد سیگنال «دنیای بورس» از آمار مقدماتی گمرک

می متالز - آمار روزانه صادرات گمرک فروردین با تاخیر منتشر شد. در آمار تجمعی فروردین رویه صعودی صادرات روی کاملا قابل توجه است. پیش از این «دنیای بورس» در گزارش‌های متعدد به موجودی ارزشمند گروه روی در پایان سال مالی گذشته اشاره کرده بود. اگر آمار اولیه گمرک با عملکرد فروردین شرکت‌های گروه روی تایید شود انتظار برای سیگنال مثبت به سهام شرکت‌های زیرمجموعه این گروه‌ وجود دارد. البته در این میان باید به نگرانی‌ها از نوسان قیمتی روی در بازار جهانی نیز توجه داشت. در گروه اوره نیز افزایش مقدار صادرات جالب توجه است. پس از انعکاس افزایش نرخ اوره داخلی در صورت‌های مالی تولیدکنندگان اوره سیگنال مثبت از حجم و نرخ فروش صادراتی نیز می‌تواند جالب توجه باشد.
 

کشف ۱۰۰ پرونده بیش بود ارزش در گمرک شهید رجایی/ افزایش ۶ هزار میلیاردی درآمد طی ۳ ماه

می متالز - یک کارشناس گمرکی با بیان اینکه، طی سال ۹۷ و همزمان با نوسانات ارزی حدود ۱۰۰ پرونده بیش بود ارزش در گمرک شهید رجایی تشکیل شده است، گفت: دربازه سه ماهه حدود ۶هزار میلیارد تومان به درامد این گمرک افزوده شد.
 گمرک ابلاغ کرد؛

اعلام سه شرط صادرات کالا‌های تولیدی در مناطق آزاد

می متالز - شرایط صادرات کالا‌های تولید شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سوی گمرک ایران، اعلام شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما