خبر
صنعت  
قائم مقام یونیدو عنوان کرد:

سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است

می متالز - مدیر ارشد سازمان جهانی یونیدو در دیدار با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: هدف اصلی این سازمان ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است که در همین راستا خوشبختانه سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است.

به گزارش می متالز، فیلیپ شولتز افزود: سازمان یونیدو معتقد است که صنعت رقابتی و زیست‌محیطی قابل قبول، دارای نقشی بسیار اساسی در تسریع رشد اقتصادی، ریشه کن کردن فقر و دستیابی به اهداف توسعه‌ای است؛ این سازمان در چارچوب 3 عنوان کلی زدودن فقر به واسطه فعالیت‌های مولد، ظرفیت تجاری و انرژی و محیط زیست خدمات فنی و مشاوره ای به کشور های عضو خود ارائه خدمات می کند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف سازمان سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو)، ایجاد زمینه های توسعه پایدار و جامع شمول برای 100 کشور عضور این نهاد جهانی است.

شولتز اضافه کرد: برنامه های سازمان یونیدو در سطح کشور های عضو و در قالب برنامه های دسته بندی شده در حال اجراست و اهدافی همچون توسعه صنعتی، تولیدات رقابتی، استفاده مناسب از منابع و ارتقای فناوری؛ با دقت دنبال می شود.

وی افزود: طبق اطلاعات ارائه شده از سوی مقامات ایرانی، حدود یک سوم تولید ناخالص داخلی ایران مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است که می توان از این سهم بالا به عنوان فرصتی برای افزایش همکاری های توسعه ای میان دو طرف نام برد.

مدیر ارشد سازمان جهانی یونیدو تصریح کرد: در اجلاس آتی این سازمان که در ابوظبی برگزار خواهد شد به موضوعات مهمی چون انرژی و محیط زیست پرداخته خواهد شد که در همین راستا ایران هم می تواند دارای نقش فعالتری در برگزاری این اجلاس جهانی داشته باشد.

شولتز اعلام کرد: موضوع انقلاب صنعتی جدید و تاثیرات آن بر کشورها و مواردی همچون زیست فناوری، اینترنت، فناوری های نوین مواد و ...؛ در اجلاس پیش روی مورد و بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: در این سفر دو روزه تمامی برنامه ها و عملکرد موجود در مسیر همکاری های سازمان یونیدو و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان نقطه کانونی همکاری های دو طرف مورد توجه خواهد بود و برای بهبود شرایط همکاری ها و گسترش آن ها تبادل نظر خواهیم نمود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «یونیدو» وضعیت صنایع در فصل سوم ۲۰۱۹ را بررسی کرد

ساز ناکوک تولید در جهان

می متالز - «سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)» تازه‌ترین گزارش تولیدات کارخانه‌ای خود را برای فصل سوم ۲۰۱۹ منتشر کرد.
 

دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)/ اعلام آمادگی یونیدو برای توسعه همکاری های صنعتی با ایران

می متالز - برات قبادیان معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار کمک مالی ١/٥ میلیون دلاری "GEF" برای تکمیل پروژه بهبود بهره وری و بهينه سازی مصرف انرژی از سوی یونیدو در ايران شد.
 «یونیدو» در گزارش فصل دوم ۲۰۱۹ بررسی کرد

نبض تولید در صنایع جهان

می متالز - «سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)» در آخرین گزارش فصلی خود وضعیت تولیدات صنعتی جهان را مورد بررسی قرار داده است.
 

سفر مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به ایران

می متالز - وزیر اقتصاد کشورمان که به منظور شرکت در چهلمین اجلاس وزرای صندوق توسعه بین‌المللی اوپک، به وین سفر کرده است، از سفر آتی مدیر کل یونیدو به کشورمان خبر داد.
 

تقدیر سازمان توسعه صنعتی ملل متحد از فولاد آلیاژی ایران

می متالز - نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران به دلیل اجرای پایلوت ارتقای فرهنگ بهره‌وری انرژی، از شرکت فولاد آلیاژی ایران تقدیر کرد.
 

اعطا تندیس و لوح بهره وری انرژی از سوی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد به شرکت فولاد آلیاژی ایران

می متالز - شرکت فولاد آلیاژی ایران لوح و تندیس بهره وری انرژی را از سازمان توسعه صنعتی ملل متحد دریافت نمود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما