خبر
سنگ آهن   ماشین آلات و تجهیزات معدنی  

خط جدید کنسانتره سنگ آهن «کگل»

می متالز - شركت معدني و صنعتي گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه‌اندازي يك خط يك ميليون تني كاملا بومي شد.

به گزارش می متالز، جمشید ملارحمان، مدیر عامل معدني و صنعتي گل گهر در آستانه اعیاد قربان و غدیر با اعلام خبر فوق تصریح کرد: احداث اين خط با تجهيزات کاملا ساخت داخل، در راستاي اصول اقتصاد مقاومتي و رونق توليد انجام شد.

مدیر عامل معدني و صنعتي گل گهر همچنين درباره نتايج حاصل از بومي‌سازي كامل اين خط اظهار کرد:  كاهش حجم سرمايه گذاري ثابت اين خط به حدود يك هشتم به دليل نبود هزینه ارزبری،‌ كاهش دوره بازگشت سرمايه اين خط در مدت ٥ ماه، كاهش زمان احداث خط به کمتر از يكسال به دليل نبود نياز به زمان ترخيص كالا و همچنین كاهش زمان دستیابی به ظرفيت اسمي به کمتر شش ماه از جمله نتایج حاصل از بومی سازی است. سرمایه گذاری ساخت این خط 55 میلیارد تومان و با راه‌اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با رشد ۴۱۹۷ واحدی؛

شاخص‌ کل وارد کانال ۳۳۰ هزار واحدی شد

می متالز - بورس تهران با رشد ۴۱۹۷ واحدی وارد قله ۳۳۰ هزار واحدی شد.
 مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:

باید در حوزه پژوهش بهترین باشیم

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در منطقه گل‌گهر وجود دارد و به همین دلیل می‌طلبد که ما در حوزه پژوهش در ایران، نمونه و بهترین باشیم.
 مدیرعامل گل‌گهر گفت:

استفاده از توان ساخت داخل فرصتی در ایجاد ارزش افزوده بالاتر در صنعت فولاد است

می متالز - مدیرعامل گل‌گهر با اشاره به اهمیت کاهش وابستگی به واردات تجهیزات و مواد اولیه در صنایع فولادی اظهار کرد: صنعت فولاد ایران در بخش‌هایی امروز بومی‌سازی شده و توان ساخت داخل در آن بالاست؛ بنابراین با کاهش وابستگی به خارج و استفاده از پتانسیل‌های داخلی در بخش‌های مختلف بدون تردید ارزش افزوده بالاتری خواهیم داشت.
 در نشست بررسی طرح های توسعه منطقه گل گهر مطرح شد:

نیاز ارزی گل گهر را تامین می کنیم/ ملارحمان خبر داد: برنامه تولید 25 میلیون تن کنسانتره تا سال 1404

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ایمیدرو آماده تامین نیازهای ارزی شرکت گل گهر است، گفت: این شرکت می تواند با افزایش سرمایه، منابع خود را صرف اقدامات توسعه ای کند.
 مدیرعامل گل‌گهر:

استراتژی ما استفاده از توان ساخت داخل است

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: گل گهر در تولید ۸ ماهه امسال موفق به ثبت رکورد شد.
 مقایسه مهر و آبان نشان می‌دهد

رشد ۱۲ هزار میلیارد ریالی فروش «کگل»

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر کنسانتره سنگ‌آهن را به قیمت ۸ میلیون و ۵۱۳ هزار ریال صادر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما