خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  

۱۶ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴/ ایمیدرو مسوول ۴۶ درصد از راهبردهای نقشه راه معدن است/ ۴۷هزار میلیارد تومان فروش معدنی ها در بورس در ۴ماهه نخست سال

می متالز - امروز 22 مرداد 1398، آیین نکوداشت روز خبرنگار در تهران محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و‌ صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، معاونین و اصحاب رسانه برگزار شد.

۱۶ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴

به گزارش خبرنگار «می متالز» دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در  آیین نکوداشت روز خبرنگار گفت: ایمیدرو این باور را دارد که موفقیت هایی که بدست آورده در کنار دست اندرکاران این عرصه، اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز سهیم بوده اند.

روز خبرنگار درست است که یک نماد است اما ایمیدرو خود را در کنار شما می داند.

شما خبرنگاران دلسوز هستید و مطمئن باشید اگر کار باشد، اما آگاهی بخشی نباشد سرمایه گذاری صورت نمی گیرد.

تاکنون حدود ۱۴ میلیارد دلار طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی اجرا شده و قرار است تا سال ۱۴۰۴ حدود ۱۶ میلیارد دلار دیگر در این بخش طرح اجرا شود. 

مطمئن باشید بحث بومی سازی و اتکا به ساخت داخل از نتایج نقد اصحاب رسانه بوده است.  

نهضت بزرگ احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه افزود:صندوق فناوری و پژوهش با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت های بزرگ ایجاد شده تا بتوان تحقیق و توسعه را گسترش داد.

اکتشاف اولویت اول ایمیدروست. 

تاکنون ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع عملیات اکتشافی صورت گرفته و قرار است بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع دیگر نیز در پهنه های جدید اکتشاف صورت بگیرد؛ ایمیدرو نقش اکتشاف ۶۰۰ هزار کیلومتر مربعی را برعهده خواهد داشت.

نهضت بزرگی برای احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس صورت گرفته به طوری که مهندس جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) به عنوان مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس به شدت پیگیر این موضوع هستند و امروز تبریز هستند، چند روز گذشته هم قم بودند.

ایمیدرو مسوول ۴۶ درصد از راهبردهای نقشه راه معدن است

غریب پور خاطرنشان ساخت: نقشه راه معدن یکی دیگر از برنامه هاست که محصول ساعت ها فکر است.

در نقشه راه معدن ۷۲ راهبرد مشخص شده که ایمیدرو مسوول ۳۳ راهبرد یعنی ۴۶٪ آن است.

برای این ۳۳ راهبرد ۱۴۵ هدف تعیین کرده ایم و بالای ۳۰٪ هم پیشرفت داشته ایم

ماهانه نقشه راه معدن را رصد می کنیم.

ما از نقد سازنده استقبال می کنیم و بهتر است برنامه ها نقد شوند.

افرادی خوب هستند که برنامه های خوبی را ارائه و آنها را خوب اجرا کنند.

جشنواره «اینو ماین» را دانشگاه تهران و ایمیدرو برگزار خواهند کرد و قرار است اگر ایده مناسبی ارائه شد بتوان آنرا به شرکت های بزرگ همچون فولاد مبارکه، ملی مس و ... منتقل کرد.

اخیرا ایمیدرو با دانشگاه شریف وارد مذاکراتی شده و ۱۷۰ نیاز آموزشی شناسایی شده که قرار است ۲۴ مورد آن پروژه تحقیقاتی بشود.

ایمیدرو مسوول توسعه معادن کشور است/ ۴۷هزار میلیارد تومان فروش معدنی ها در بورس در ۴ماهه نخست سال

در خاتمه رئیس هیات عامل ایمیدرو در آئین نکوداشت روز خبرنگار تاکید کرد: موضوع تحقیقات و‌ ساخت داخل را نیازمحور کردیم.

ما در ایمیدرو کار گروهی و تیمی انجام می دهیم به طوری که کارهای بزرگی را در دستور کار قرار دادیم از جمله توسعه فولاد هرمزگان به ظرفیت ۱۰ میلیون تن، ساخت الکترود گرافیتی، ایجاد اسکله ها برای پهلوگیری و بارگیری که آنرا به کنسرسیوم شرکت های بزرگ سپردیم.

توسعه های حوزه معدن و صنایع معدنی با ظرفیت شرکت های بزرگ و بخش خصوصی صورت می گیرد.

مسوولیت پذیری ایمیدرو بالاست به طوری که ایمیدرو خود را مسوول توسعه معادن کشور می داند و در این راستا موضوع اکتشافات و موضوع بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی را مد نظر خود قرار داده است.

در ۴ماهه نخست سال جاری ۲۰ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی ۲۷٪ فروش بورس معادل ۴۷ هزار میلیارد تومان را به خود اختصاص داده اند و ما در مجامع تلاش کردیم تا افزایش سرمایه را مد نظر قرار دهیم.

در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری در شمش فولادی ۴٪، آهن اسفنجی ۱۲٪ و کنسانتره ۳٪ رشد تولید داشته ایم.

پروژه های ما در کمیته پایش مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند و تلاش است پروژه ها در یک فرآیند نتیجه گرا قرار گرفته و نتایج ملموسی را به همراه داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ارتباط منسجم صنعت و دانشگاه با اقدام اثربخش فولادمبارکه؛

فولادمبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند/ پرداخت اعتبار ویژه پژوهشی فولادمبارکه به هیات علمی دانشگاه تهران

می متالز - طبق توافقنامه فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، شرکت فولاد مبارکه اعتبار ویژه پژوهشی (grant) به اعضای هیات علمی دانشگاه تهران پرداخت می نماید و پس از پایان طرح پژوهشی، در صورت حصول اهداف مورد نظر توسط تیم تحقیقاتی، این تیم می تواند با حمایت شرکت فولاد مبارکه برای تجاری سازی طرح اقدام کند.
 

فولاد مبارکه حامی پایان نامه‌های تجاری می‌شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پایان نامه‌های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت‌های بزرگ، تخصصی و هدفمند می‌شوند.
 در چهار ماهه ۹۸ ثبت شد؛

رشد ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی در عملکرد ۱۹ واحد تولیدی

می متالز - بررسی ۱۹ واحد تولید کننده آهن اسفنجی در مدت چهار ماهه ابتدایی امسال نشان داد که در مجموع ۹ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۶۸۷ تن عملکرد داشتند که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۱۲ درصدی را ثبت کردند.
 فولاد مبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند

غریب پور: پایان نامه های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، تخصصی و هدفمند می شوند/ فولاد مبارکه از تجاری سازی پایان نامه ها حمایت می کند

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پایان نامه های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت های بزرگ، تخصصی و هدفمند می شوند.
 

ایمیدرو دوره آموزشی آشنایی و مقابله با روش های نوین جاسوسی برگزار کرد

می متالز - ایمیدرو امروز دوره آموزشی آشنایی و مقابله با روش های نوین جاسوسی را برای کارکنان این سازمان برگزار کرد.
 

ایمیدرو ‌۳۵۰ میلیارد ریال در اکتشافات معدنی خراسا‌ن جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: ایمیدرو ‌۳۵۰ میلیارد ریال در اکتشافات معدنی خراسا‌ن جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما