خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  

۱۶ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴/ ایمیدرو مسوول ۴۶ درصد از راهبردهای نقشه راه معدن است/ ۴۷هزار میلیارد تومان فروش معدنی ها در بورس در ۴ماهه نخست سال

می متالز - امروز 22 مرداد 1398، آیین نکوداشت روز خبرنگار در تهران محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و‌ صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، معاونین و اصحاب رسانه برگزار شد.

۱۶ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴

به گزارش خبرنگار «می متالز» دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در  آیین نکوداشت روز خبرنگار گفت: ایمیدرو این باور را دارد که موفقیت هایی که بدست آورده در کنار دست اندرکاران این عرصه، اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز سهیم بوده اند.

روز خبرنگار درست است که یک نماد است اما ایمیدرو خود را در کنار شما می داند.

شما خبرنگاران دلسوز هستید و مطمئن باشید اگر کار باشد، اما آگاهی بخشی نباشد سرمایه گذاری صورت نمی گیرد.

تاکنون حدود ۱۴ میلیارد دلار طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی اجرا شده و قرار است تا سال ۱۴۰۴ حدود ۱۶ میلیارد دلار دیگر در این بخش طرح اجرا شود. 

مطمئن باشید بحث بومی سازی و اتکا به ساخت داخل از نتایج نقد اصحاب رسانه بوده است.  

نهضت بزرگ احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه افزود:صندوق فناوری و پژوهش با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت های بزرگ ایجاد شده تا بتوان تحقیق و توسعه را گسترش داد.

اکتشاف اولویت اول ایمیدروست. 

تاکنون ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع عملیات اکتشافی صورت گرفته و قرار است بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع دیگر نیز در پهنه های جدید اکتشاف صورت بگیرد؛ ایمیدرو نقش اکتشاف ۶۰۰ هزار کیلومتر مربعی را برعهده خواهد داشت.

نهضت بزرگی برای احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس صورت گرفته به طوری که مهندس جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) به عنوان مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس به شدت پیگیر این موضوع هستند و امروز تبریز هستند، چند روز گذشته هم قم بودند.

ایمیدرو مسوول ۴۶ درصد از راهبردهای نقشه راه معدن است

غریب پور خاطرنشان ساخت: نقشه راه معدن یکی دیگر از برنامه هاست که محصول ساعت ها فکر است.

در نقشه راه معدن ۷۲ راهبرد مشخص شده که ایمیدرو مسوول ۳۳ راهبرد یعنی ۴۶٪ آن است.

برای این ۳۳ راهبرد ۱۴۵ هدف تعیین کرده ایم و بالای ۳۰٪ هم پیشرفت داشته ایم

ماهانه نقشه راه معدن را رصد می کنیم.

ما از نقد سازنده استقبال می کنیم و بهتر است برنامه ها نقد شوند.

افرادی خوب هستند که برنامه های خوبی را ارائه و آنها را خوب اجرا کنند.

جشنواره «اینو ماین» را دانشگاه تهران و ایمیدرو برگزار خواهند کرد و قرار است اگر ایده مناسبی ارائه شد بتوان آنرا به شرکت های بزرگ همچون فولاد مبارکه، ملی مس و ... منتقل کرد.

اخیرا ایمیدرو با دانشگاه شریف وارد مذاکراتی شده و ۱۷۰ نیاز آموزشی شناسایی شده که قرار است ۲۴ مورد آن پروژه تحقیقاتی بشود.

ایمیدرو مسوول توسعه معادن کشور است/ ۴۷هزار میلیارد تومان فروش معدنی ها در بورس در ۴ماهه نخست سال

در خاتمه رئیس هیات عامل ایمیدرو در آئین نکوداشت روز خبرنگار تاکید کرد: موضوع تحقیقات و‌ ساخت داخل را نیازمحور کردیم.

ما در ایمیدرو کار گروهی و تیمی انجام می دهیم به طوری که کارهای بزرگی را در دستور کار قرار دادیم از جمله توسعه فولاد هرمزگان به ظرفیت ۱۰ میلیون تن، ساخت الکترود گرافیتی، ایجاد اسکله ها برای پهلوگیری و بارگیری که آنرا به کنسرسیوم شرکت های بزرگ سپردیم.

توسعه های حوزه معدن و صنایع معدنی با ظرفیت شرکت های بزرگ و بخش خصوصی صورت می گیرد.

مسوولیت پذیری ایمیدرو بالاست به طوری که ایمیدرو خود را مسوول توسعه معادن کشور می داند و در این راستا موضوع اکتشافات و موضوع بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی را مد نظر خود قرار داده است.

در ۴ماهه نخست سال جاری ۲۰ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی ۲۷٪ فروش بورس معادل ۴۷ هزار میلیارد تومان را به خود اختصاص داده اند و ما در مجامع تلاش کردیم تا افزایش سرمایه را مد نظر قرار دهیم.

در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری در شمش فولادی ۴٪، آهن اسفنجی ۱۲٪ و کنسانتره ۳٪ رشد تولید داشته ایم.

پروژه های ما در کمیته پایش مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند و تلاش است پروژه ها در یک فرآیند نتیجه گرا قرار گرفته و نتایج ملموسی را به همراه داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

طرح های افتتاح شده ایمیدرو تا پایان شهریور ماه

می متالز - بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است ایمیدرو از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه دو طرح فاز نخست آلومینیوم جاجرم به ظرفیت تولید 40 هزار تن شمش آلومینیوم و فرآوری زغال سنگ طبس با ظرفیت تولید 550 هزار تنی کنسانتره خام را افتتاح کرد.
 خداداد غریب پور سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی/ افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی/ منطقه خلیج فارس 18 پروژه و 11 تقاضای سرمایه گذاری دارد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.
 

دادستان اسفراین به پرونده معدن آلبلاغ ورود کرد

می متالز - دادستان عمومی و انقلاب اسفراین با ورود به پرونده معدن آلبلاغ این شهرستان علیه روسای ادارات حفاظت محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی و اسفراین اعلام جرم کرد.
 

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو به کار خود پایان داد

می متالز - شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین‌کاری، قالب‌سازی و ریخته‌گری) که با حضور شرکت مس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، عصر دیروز (دوشنبه 11 آذرماه) به کار خود پایان داد.
 

بودجه زیر بناها و آموزش و پژوهش افزایش می یابد/ لزوم مشارکت با شرکتهای دانش بنیان

می متالز - امسال بودجه زیر بناها تا چهار برابر افزایش یافت و همچنین طی سال آتی نیز بودجه زیربناها تا دو برابر (افزایش هشت برابری از سال پایه ۹۷) دیگر ارتقاء خواهد یافت.
 

منطقه ویژه خلیج فارس به پایانه مکانیزه تخلیه و بارگیری کالا مجهز است

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس گفت: برای تسهیل در امر جابه‌جایی کالا دراستان اسکله این منطقه به سیستم تخلیه و بارگیری مکانیزه مجهز است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما