خبر
خودرو  

گل به‌خودی چین به خودروسازی بومی

می متالز - به‌نظر می‌رسد که روند انقباض بازار برای شرکت‌های خودروساز چین تداوم دارد و حتی گروه خودروسازی جیلی که بزرگ‌ترین آنها است در امان نماند؛ به‌طوری‌که فروش این برند در چین برای چهارمین ماه متوالی روندی نزولی را طی کرد و در ماه جولای ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش می متالز، به‌نظر می‌رسد که روند انقباض بازار برای شرکت‌های خودروساز چین تداوم دارد و حتی گروه خودروسازی جیلی که بزرگ‌ترین آنها است در امان نماند؛ به‌طوری‌که فروش این برند در چین برای چهارمین ماه متوالی روندی نزولی را طی کرد و در ماه جولای ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. اما نکته مهم آن است که کاهش رونق اقتصادی چین، بیش از آنکه به مشتریان هدف برندهای خارجی لطمه زده باشد، بازار خودروسازان چینی را هدف قرار داده است. برندهای بومی چین به‌طور عمده خودروهای سواری کوچک و رده پایینی را برای قشر کم‌‌درآمد چین تولید می‌کنند. بهای اغلب این محصولات بین هفت تا ۱۲ هزار دلار است. اکنون درحالی‌که چشم‌انداز تیره‌ای در برابر اقتصاد چین قرار گرفته است اقشار کم‌درآمد آسیب‌‌پذیری بیشتری دارند و تلاش می‌کنند تا هزینه‌های تجملاتی خود را کاهش دهند. این همان واقعیت تلخی است که اکنون شرکت جیلی با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

کد خبر: 49700
تاریخ: 1398/05/22 - 22:16
منبع: دنیای اقتصاد

انقباض بازار  خودروساز چین  خودروسازی جیلی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راه دشوار تا موتورهای برقی

می متالز - استفاده از خودروهای برقی در حال افزایش است؛ اما تا فراگیر شدن این نوع خودروها راهی طولانی در پیش است. از بیش از یک میلیارد خودرویی که در جهان در تردد هستند، حدود ۲ میلیون خودروی برقی سال گذشته در چین، اروپا و آمریکا به فروش رسیدند.
 

معامله با چین و نگرانی آلمانی‌ها از لو رفتن فنون خودروسازی

می متالز - شرکت خودروسازی جیلی چین، رساندن مالکیت سهام شرکت دایملر را به ۹/۷ درصد، در میان حیرت بازار سهام و شکستن آستانه‌های اولیه شفاف‌سازی، اعلام نمود.
 

افزایش سود سایک موتور

می متالز - سایک موتور که بزرگ‌ترین خودروساز چین محسوب می‌شود اعلام کرد سود این شرکت در سال 2016، 7.4 درصد جهش کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما