خبر
فلزات غیرآهنی  
۱۷ مرداد:

آغاز تصمیم ترامپ برای فلزات ایران

می متالز - آغاز تحریم فلزات ایران شامل مس، آلومینیوم، فولاد، سنگ آهن از سوی امریکا از تاریخ ۸ اگوست -۱۷مرداد از سوی امریکا آغاز می شود.

به گزارش می متالز، در این میان بحث صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی ایران که همواره باچالش‌های این چنینی روبرو بوده، انتظار می رود که سیاست گذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت منجر به بهبود شرایط برای تسهیل صادرات شود. زیرا امروز اقتصاد می تواند با کاهش وابستگی های خود به درآمدهای نفتی، بخش معدن و صنایع معدنی را جایگزین کرده و به آن تکیه کند.
محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این باره معتقد است که گاهی بخشنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت مانند برگشت ارز حاصل از صادرات با چالش هایی همراه است و این درحالی است که ارز نیمایی برای وارد کردن محصولاتی بجز آنچه مشخص شده، خرج شده اند.
نوریان می گوید: در رابطه با بازگشت ارز حاصل از صادرات پیشهادی را مطرح کردیم که شرکت های بورسی مانند چادرملو که حسابشان روشن است را استثنا کرده و در آخر سال بررسی ها روی صادرات و واردات انجام شود و مابه التفاوت ارز هم مشخص شود چرا این دست از شرکت ها نمی توانند حساب مخفی داشته باشند و همه اطلاعات مالیشان روشن و شفاف است.
این موضوع در حالی مطرح می شود که شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در ایران که کارنامه مشخصی دارند را با شرکت های کوچک که بعضا تخفلاتی را انجام می دهند در یک سطح مورد بررسی قرار می دهند.
بدون شک شرکت های صنایع معدنی ایران همزمان با خروج ترامپ از برجام و آغاز دور جدید تحریم ها تمهیداتی را برای حفظ بازارهای صادراتی در نظر گرفته اند اما همواره این تمهیدات نیازمند حمایت و همراهی دولت خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها مطرح شد؛

اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی/ حفظ روند تولید، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم/ تاکید وزیر صمت بر توانایی عبور از شرایط سخت امروز/ رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی

می متالز - گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و مشکلات و چالش های فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت و این وزارتخانه مورد بررسی و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف، برنامه های وزارتخانه در ایام پایانی سال ارایه گردید.
 

شروط هند برای افزایش ۲ برابری خرید نفت آمریکا

می متالز - هند که تحت فشار آمریکا واردات نفت ایران را متوقف کرده است به شرط پیشنهاد قیمت مناسب از سوی آمریکا و جبران هزینه بالای حمل، قصد دارد خرید نفت خود از آمریکا را دو برابر کند.
 

برندگان و بازندگان

می متالز - پس از دو سال تنش رو به رشد بین ایالات‌متحده و چین، توافقی امضا شده که هدف آن کاهش تنش‌هاست. روند دستیابی به این توافق آسان نبود، اما مشخص نیست این توافق تا چه حد دو کشور را از تنش تجاری رها می‌کند. تحلیل‌گران معتقدند بعید است سود این توافق به اندازه‌ای باشد که زیان‌های تنش‌های تجاری که تاکنون ایجاد شده جبران شود. به هر حال این توافق برنده‌ها و بازنده‌های دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی در دو میز تعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون ۲ میز ساخت داخل در صنعت مخابرات با ارزش بیش از ۱۱۸ میلیون یورو قرارداد و تفاهم‌نامه برگزار شده که بعد از صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۲۸۰ میلیون یورویی، صنعت مخابرات دومین حوزه‌ای بوده که در زمینه توسعه و تعمیق ساخت داخل اقدامات خوبی انجام داده است.
 رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی:

بخشنامه‌های دولتی همانند زنجیری به پای تولیدکنندگان است

می متالز - رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی گفت: بخشنامه های دولتی بلای جان رونق تولید در کشور شده و همانند زنجیری به پای تولید کنندگان است.
 وزیر صنعت:

قانون ساخت داخل حاکم بر سیاست های بخش تولید است

می متالز - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: قانون ساخت داخل حاکم بر همه سیاست‌های کشور در بخش تولید است و در مواردی که تصمیمی مغایر با این رویکرد باشد، حتماً آن تصمیم باید اصلاح شود و نباید فراموش کرد که حمایت از تولید محور و راهبرد توسعه اقتصادی کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما