خبر
فلزات غیرآهنی  
۱۷ مرداد:

آغاز تصمیم ترامپ برای فلزات ایران

می متالز - آغاز تحریم فلزات ایران شامل مس، آلومینیوم، فولاد، سنگ آهن از سوی امریکا از تاریخ ۸ اگوست -۱۷مرداد از سوی امریکا آغاز می شود.

به گزارش می متالز، در این میان بحث صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی ایران که همواره باچالش‌های این چنینی روبرو بوده، انتظار می رود که سیاست گذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت منجر به بهبود شرایط برای تسهیل صادرات شود. زیرا امروز اقتصاد می تواند با کاهش وابستگی های خود به درآمدهای نفتی، بخش معدن و صنایع معدنی را جایگزین کرده و به آن تکیه کند.
محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این باره معتقد است که گاهی بخشنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت مانند برگشت ارز حاصل از صادرات با چالش هایی همراه است و این درحالی است که ارز نیمایی برای وارد کردن محصولاتی بجز آنچه مشخص شده، خرج شده اند.
نوریان می گوید: در رابطه با بازگشت ارز حاصل از صادرات پیشهادی را مطرح کردیم که شرکت های بورسی مانند چادرملو که حسابشان روشن است را استثنا کرده و در آخر سال بررسی ها روی صادرات و واردات انجام شود و مابه التفاوت ارز هم مشخص شود چرا این دست از شرکت ها نمی توانند حساب مخفی داشته باشند و همه اطلاعات مالیشان روشن و شفاف است.
این موضوع در حالی مطرح می شود که شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در ایران که کارنامه مشخصی دارند را با شرکت های کوچک که بعضا تخفلاتی را انجام می دهند در یک سطح مورد بررسی قرار می دهند.
بدون شک شرکت های صنایع معدنی ایران همزمان با خروج ترامپ از برجام و آغاز دور جدید تحریم ها تمهیداتی را برای حفظ بازارهای صادراتی در نظر گرفته اند اما همواره این تمهیدات نیازمند حمایت و همراهی دولت خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جدیدترین آمارهای صادراتی و وارداتی ایران در سال ۹۸

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت جدیدترین آمارهای تجاری کشور در چهار ماهه ابتدایی سال جاری را منتشر کرد که بر این اساس تراز تجاری کشور همچنان مثبت باقی مانده است.
 

رشد ۲۴.۱ درصدی صدور مجوزهای تاسیس صنعتی تا پایان تیرماه

می متالز - آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور هشت هزار و ۳۵۵ فقره جواز تاسیس صنعتی از آغاز امسال تا پایان تیرماه است که در مقایسه با پارسال ۲۴.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
 نرخ‌های جدید الکترود گرافیتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد

الکترود گرافیتی ارزان در راه است

می متالز - یکی از مواردی که برای واحدهای فولادسازی در چند سال اخیر ارزبری داشته، خرید الکترود گرافیتی است.
 

بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره برداری رسید

می متالز - با حضور معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار هرمزگان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره برداری رسید.
 مدیرعامل شرکت بازیافت فلزات غیرآهنی رفسنجان:

قیمت‌گذاری دستوری، صنایع را به ورشکستگی کشاند

می متالز - مدیرعامل شرکت بازیافت فلزات غیرآهنی رفسنجان گفت: سال گذشته که دستور قیمت‌گذاری کالاها در بورس با نرخ ارز 4200 تومانی صادر شد و قیمت فلزات اساسی با این نرخ شکل گرفت، بازار آزاد از این دستور تبعیت نکرد و مشکلات فراوانی پدید آمد.
 تغییرات قیمتی آلومینیوم:

رشد قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن

می متالز - قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه 30 مردادماه، نسبت به هفته قبل (چهارشنبه 23 مردادماه)، 0.6 درصد رشد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما