خبر
مواد معدنی   صنعت  
معاون وزیر صمت؛

نقشه راه معادن کشور تدوین شد

می متالز - غریب پور گفت: اعتقاد به ساخت داخلی و احیا و بازسازی معادن بزرگ و کوچک داریم و در عین حال، پروژه احیای معادن کوچک را در سطح ملی اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور معاون وزیر صمت در جمع خبرنگاران گفت: اکتشاف اولویت ماست و بر این اساس، در این حوزه کار را پیش خواهیم بود؛ اکتشاف البته سنگ بنای توسعه در بخش معدن است و با توجه و تذکر رسانه و برنامه ریزی ایمیدرو در کانون توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کمیته‌های اجرایی برای فعال سازی معادن کوچک تشکیل شده و هم اکنون این دستور کار جدی  است.

غریب پور گفت: این کار تا پایان تیر ١٩ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و نقشه راه معدن با ساعت‌ها کار تدوین شده و به صورت ماهانه نیز رصد می‌شود.

وی  اضافه کرد: در عرصه واگذاری، پژوهش و فناوری کار مناسبی انجام داده و به اجرای برنامه‌های مرتبط با نقشه راه معدن، غنا بخشیده ایم. مجموعه بزرگ معدنی البته به رسانه به عنوان بازوی اجرایی و فکری اعتقاد دارد.

غریب پور تصریح کرد: اعتقاد به ساخت داخلی و احیا و بازسازی معادن بزرگ و کوچک داریم و در عین حال، پروژه احیای معادن کوچک را در سطح ملی اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: فعالان بخش معدن را از شرکت‌های بزرگ معدنی کنار خود آورده ایم و در این راستا کار خواهیم کرد؛ ضمن اینکه در واگذاری‌ها نیز کار را به دقت پیش خواهیم برد. ضمن اینکه ظرفیت توسعه با تکیه بر شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی بخش خصوصی است، البته ما خود را مسئول توسعه بخش معدن در کشور می‌دانیم؛ البته توسعه باید پس از اکتشاف، به بخش خصوصی و با ظرفیت این بخش پیش رود.

غریب پور با بیان اینکه در مجامع شرکت‌های معدنی تلاش و تمرکز ما بر روی افزایش سرمایه بود، بیان کرد: علیرغم همه تحریم‌ها و محدودیت ها، با رشد تولیدات معدنی مواجه بوده ایم و این یعنی رونق تولید؛ ضمن اینکه زمانی ما نگران حفظ تولید بودیم، ولی اکنون رشد را تجربه می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ارتباط منسجم صنعت و دانشگاه با اقدام اثربخش فولادمبارکه؛

فولادمبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند/ پرداخت اعتبار ویژه پژوهشی فولادمبارکه به هیات علمی دانشگاه تهران

می متالز - طبق توافقنامه فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، شرکت فولاد مبارکه اعتبار ویژه پژوهشی (grant) به اعضای هیات علمی دانشگاه تهران پرداخت می نماید و پس از پایان طرح پژوهشی، در صورت حصول اهداف مورد نظر توسط تیم تحقیقاتی، این تیم می تواند با حمایت شرکت فولاد مبارکه برای تجاری سازی طرح اقدام کند.
 

۴۵۰۰میلیارد ریال برای بازسازی صنایع آسیب دیده ازسیل اختصاص یافت

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای تولیدی آسیب دیده از سیل در ۶ استان کشور تخصیص یافت.
 

صدور 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در زنجان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در استان زنجان صادر شده است.
 

پتروشیمی هگمتانه بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه 14 سال از صدور پروانه تاسیس شرکت پتروشیمی هگمتانه می‌گذرد و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: پیش‌بینی شده این پروژه بهمن‌ماه 98 به بهره‌برداری برسد.
 

مطالبات فعالان اقتصادی تویسرکان با حضور وزیر صنعت بررسی شد

می متالز - مطالبات و درخواست های فعالان اقتصادی تویسرکان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار همدان بررسی شد.
 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مطرح کرد؛

تعادل قیمت فلزات در بورس کالا

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در گردهمایی معاونان صنایع مسئولان ستاد تسهیل گفت: امروز شاهد تعادل قیمت فلزات در بستر بورس کالا هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما