خبر
مواد معدنی   صنعت  
معاون وزیر صمت؛

نقشه راه معادن کشور تدوین شد

می متالز - غریب پور گفت: اعتقاد به ساخت داخلی و احیا و بازسازی معادن بزرگ و کوچک داریم و در عین حال، پروژه احیای معادن کوچک را در سطح ملی اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور معاون وزیر صمت در جمع خبرنگاران گفت: اکتشاف اولویت ماست و بر این اساس، در این حوزه کار را پیش خواهیم بود؛ اکتشاف البته سنگ بنای توسعه در بخش معدن است و با توجه و تذکر رسانه و برنامه ریزی ایمیدرو در کانون توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کمیته‌های اجرایی برای فعال سازی معادن کوچک تشکیل شده و هم اکنون این دستور کار جدی  است.

غریب پور گفت: این کار تا پایان تیر ١٩ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و نقشه راه معدن با ساعت‌ها کار تدوین شده و به صورت ماهانه نیز رصد می‌شود.

وی  اضافه کرد: در عرصه واگذاری، پژوهش و فناوری کار مناسبی انجام داده و به اجرای برنامه‌های مرتبط با نقشه راه معدن، غنا بخشیده ایم. مجموعه بزرگ معدنی البته به رسانه به عنوان بازوی اجرایی و فکری اعتقاد دارد.

غریب پور تصریح کرد: اعتقاد به ساخت داخلی و احیا و بازسازی معادن بزرگ و کوچک داریم و در عین حال، پروژه احیای معادن کوچک را در سطح ملی اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: فعالان بخش معدن را از شرکت‌های بزرگ معدنی کنار خود آورده ایم و در این راستا کار خواهیم کرد؛ ضمن اینکه در واگذاری‌ها نیز کار را به دقت پیش خواهیم برد. ضمن اینکه ظرفیت توسعه با تکیه بر شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی بخش خصوصی است، البته ما خود را مسئول توسعه بخش معدن در کشور می‌دانیم؛ البته توسعه باید پس از اکتشاف، به بخش خصوصی و با ظرفیت این بخش پیش رود.

غریب پور با بیان اینکه در مجامع شرکت‌های معدنی تلاش و تمرکز ما بر روی افزایش سرمایه بود، بیان کرد: علیرغم همه تحریم‌ها و محدودیت ها، با رشد تولیدات معدنی مواجه بوده ایم و این یعنی رونق تولید؛ ضمن اینکه زمانی ما نگران حفظ تولید بودیم، ولی اکنون رشد را تجربه می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خداداد غریب پور سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی/ افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی/ منطقه خلیج فارس 18 پروژه و 11 تقاضای سرمایه گذاری دارد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.
 مسوولیت ایمنی و استاندارد دوگانه‌سوزها بر عهده کیست؟

موج‌سواری بر دوگانه‌سوزها

می متالز - موج جدید تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز در شرایطی با افزایش قیمت این فرآورده نفتی شکل گرفته که ایمنی و استاندارد قطعات و تجهیزات کارگاهی، به دغدغه جدی تبدیل شده است.
 در سه نوع فعالیت اقتصادی به‌روز شد

قاب آماری بنگاه‌های مشکل‌دار

می متالز - جدیدترین گزارش‌ها نشان می‌دهد ۱۲۸۱بنگاه با ۱۴۶هزار نیروی کار در فهرست بنگاه‌های مشکل‌دار جانمایی شده‌اند.
 موفق:

اصفهان بیشترین درخواست تسهیلات از کارگروه رونق تولید را دارد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۱۶ تا ۱۷ درصد از درخواست‌های فعالان اقتصادی استان از کارگروه رونق تولید کشور عملیاتی شده و بیشترین درخواست تسهیلات از سوی فعالان صنعتی استان اصفهان صورت گرفته است.
 سرپرست معاونت امورصنایع وزارت صمت اعلام کرد:

رصد مستمر زنجیره تامین محصولات پتروشیمی/ آرامش و ثبات نسبی در بازار محصولات پتروشیمی با مدیریت عرضه و تقاضا

می متالز - سرپرست معاونت امورصنایع وزارت صمت از رصد مستمر زنجیره تامین محصولات پتروشیمی خبرداد و گفت: با ساماندهی وضعیت عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی، میزان تقاضای بیش از 83 درصد در سه ماهه دوم سال ۹۸ نسبت به سه ماه مشابه در سال قبل کاهش یافت و شاهد آرامش نسبی در بازار این محصولات هستیم.
 خداداد غریب پور در بازدید از منطقه ویژه خلیج فارس تاکید کرد:

شفافیت شرکت های معدنی و صنایع معدنی در نظام ارزی کشور/ 2 میلیارد دلار طرح جدید تا پایان سال افتتاح می شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: شرکت های معدن و صنایع معدنی در تامین نیاز ارزی خود و عرضه ارز به بانک مرکزی کاملا شفاف عمل کرده اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما