خبر
اقتصاد  
خوانساری مطرح کرد؛

استقبال مشروط بخش خصوصی از حذف چهار صفر

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از استقبال مشروط بخش خصوصی از طرح حذف ۴ صفر از پول ملی خبر داد.

به گزارش می متالز، مسعود خوانساری صبح امروز و در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: شرط موفقیت طرح حذف ٤ صفر از پول ملی آن است که ساختارهای اقتصادی اصلاح شده و جلوی رشد تورم گرفته شود.

وی افزود: در صورتی که جلوی تورم گرفته نشود، هرچند سال یکبار باید شاهد حدف صفر بود و لازمه موفقیت این طرح اصلاح ساختارهاست. رییس اتاق تهران تصریح کرد: تقریبا تمامی روسای کمیسیون های اتاق بازرگانی خواهان حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی هستند، زیرا بستر رانت و فساد در اقتصاد است.

خوانساری اظهار داشت: تنها افراد خاصی به ارز دولتی دسترسی دارند ولی امکان دارد خریدهای خارجی به رقم بالاتری از قیمت واقعی اعلام شود که این موضوع باعث خروج سرمایه از کشور می شود.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی و کالاهایی که ارز ٤٢٠٠ تومانی می گیرند، با قیمت واقعی خود در دسترس مردم قرار نمی گیرند، افزود: قاچاق کالا بسیار زیاد شده و به تولید داخل نیز ضربه می زند زیرا برخی از تولیدات کشور از مواد اولیه ای استفاده می کنند که بخشی از آن ارز دولتی و بخشی با ارز آزاد تولید می شود.

رییس اتاق تهران گفت: ما خواهان حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی و پرداخت یارانه نقدی ما به ازای آن هستیم. وی در ادامه به ممنوعیت صادرات برخی از کالاها برای تنظیم بازار داخل اشاره کرد و اظهار داشت: براساس قانون صادرات و واردات تنها تجارت مشروبات الکلی، مواد مخدر و سلاح ممنوع است و نباید مانعی برای تجارت سایر کالاها وجود داشته باشد.

خوانساری ادامه داد: امروز می بینیم که هر وزارتخانه ای به هر دلیلی صادرات کالایی را ممنوع می کند در حالی که ما خواهان آن هستیم که ممنوعیت تجارت کالاها در دولت یا شورای عالی سران قوا تصویب شود.

وی همچنین به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود: خوشحالیم که پیش تر برای قدردانی از زحمات وزیر خارجه در تصویب برجام و لغو تحریم ها به وی نشان امین الضرب دادیم.

کد خبر: 49741
تاریخ: 1398/05/22 - 23:51
منبع: ایبنا

بخش خصوصی  حذف چهار صفر  مسعود خوانساری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکلیف ۳ ماهه بانک مرکزی درحذف چهار صفر/ اعتبار همزمان دو ساله تومان و ریال

می متالز - بانک مرکزی باید طی سه ماه از زمان اجرای حذف چهار صفر، اقدام به تهیه آیین نامه برای تصویب در دولت کند و دوره گردش موازی و اعتبار همزمان تومان و ریال هم حداکثر دو سال خواهد بود.
 

تاکید بر نقش بخش خصوصی در تحریم‌شکنی

می متالز - مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکلهای اقتصادی بخش خصوصی را محل تجمیع نخبگان حوزه اقتصاد توصیف کرد و فعالسازی ظرفیتهای بالقوه تشکلهای بخش خصوصی در دوره تحریم را یک ضرورت دانست.
 یک کارشناس پولی و بانکی گفت:

حذف صفرها از پول ملی را نمی‌توان سیاست پولی دانست

می متالز - یک استاد دانشگاه اظهار داشت: در سیاست پولی با ابزارهایی مانند نرخ سود یا نقدینگی و همچنین هدایت نقدینگی جهت تامین مالی بنگاه‌ها به دنبال اهدافی مانند تحت تاثیر قرار دادن تولید یا تورم هستند بنابراین با حذف صفرها نمی‌توان انتظار داشت که متغیرهایی مانند تورم، اشتغال یا توزیع درآمد بهتر شود.
 مدیرعامل شرکت آردان هرمزگان:

دولت برای جلوگیری از کمبود سنگ‌آهن، از بخش خصوصی حمایت کند

می متالز - مدیرعامل شرکت آردان هرمزگان گفت: ما از لحاظ ذخایر سنگ‌آهن غنی هستیم اما به تعداد معادن، واحدهای فرآوری وجود ندارد و به دلیل عوارض فروش صادراتی سنگ‌آهن، تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش از بین رفته است.
 

رئیس‌جمهور لایحه «حذف ۴ صفر از پول ملی» را به مجلس ارسال کرد

می متالز - رئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
 دستیار ویژه وزیر صمت تاکید کرد:

فعالسازی ظرفیت های بالقوه تشکل های بخش خصوصی در دوره تحریم یک ضرورت است

می متالز - مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکل های اقتصادی بخش خصوصی را محل تجمیع نخبگان حوزه اقتصاد توصیف کرد و فعالسازی ظرفیت های بالقوه تشکل های بخش خصوصی در دوره تحریم را یک ضرورت دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما