خبر
اقتصاد  
خوانساری مطرح کرد؛

استقبال مشروط بخش خصوصی از حذف چهار صفر

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از استقبال مشروط بخش خصوصی از طرح حذف ۴ صفر از پول ملی خبر داد.

به گزارش می متالز، مسعود خوانساری صبح امروز و در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: شرط موفقیت طرح حذف ٤ صفر از پول ملی آن است که ساختارهای اقتصادی اصلاح شده و جلوی رشد تورم گرفته شود.

وی افزود: در صورتی که جلوی تورم گرفته نشود، هرچند سال یکبار باید شاهد حدف صفر بود و لازمه موفقیت این طرح اصلاح ساختارهاست. رییس اتاق تهران تصریح کرد: تقریبا تمامی روسای کمیسیون های اتاق بازرگانی خواهان حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی هستند، زیرا بستر رانت و فساد در اقتصاد است.

خوانساری اظهار داشت: تنها افراد خاصی به ارز دولتی دسترسی دارند ولی امکان دارد خریدهای خارجی به رقم بالاتری از قیمت واقعی اعلام شود که این موضوع باعث خروج سرمایه از کشور می شود.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی و کالاهایی که ارز ٤٢٠٠ تومانی می گیرند، با قیمت واقعی خود در دسترس مردم قرار نمی گیرند، افزود: قاچاق کالا بسیار زیاد شده و به تولید داخل نیز ضربه می زند زیرا برخی از تولیدات کشور از مواد اولیه ای استفاده می کنند که بخشی از آن ارز دولتی و بخشی با ارز آزاد تولید می شود.

رییس اتاق تهران گفت: ما خواهان حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی و پرداخت یارانه نقدی ما به ازای آن هستیم. وی در ادامه به ممنوعیت صادرات برخی از کالاها برای تنظیم بازار داخل اشاره کرد و اظهار داشت: براساس قانون صادرات و واردات تنها تجارت مشروبات الکلی، مواد مخدر و سلاح ممنوع است و نباید مانعی برای تجارت سایر کالاها وجود داشته باشد.

خوانساری ادامه داد: امروز می بینیم که هر وزارتخانه ای به هر دلیلی صادرات کالایی را ممنوع می کند در حالی که ما خواهان آن هستیم که ممنوعیت تجارت کالاها در دولت یا شورای عالی سران قوا تصویب شود.

وی همچنین به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود: خوشحالیم که پیش تر برای قدردانی از زحمات وزیر خارجه در تصویب برجام و لغو تحریم ها به وی نشان امین الضرب دادیم.

کد خبر: 49741
تاریخ: 1398/05/22 - 23:51
منبع: ایبنا

بخش خصوصی  حذف چهار صفر  مسعود خوانساری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بخش‌خصوصی روش جدید برای رفع تعهد ارزی ارائه کرد

یک پیشنهاد برای ارز صادراتی

می متالز - پیشنهاد جدید برای رفع تعهد ارزی از سوی بخش‌خصوصی به دولت ارائه شد. رئیس اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد داد تا به‌جای ملزم کردن صادرکننده به برگشت ارز صادراتی به کشور، این ارز را در مقصد صادراتی از صادرکننده تحویل بگیرد.
 

اولویت دولت حمایت از تولیدکننده بخش خصوصی/ حفظ وضع موجود تولید در واحدهای تولیدی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اولویت کشور حمایت از تولید داخل است، گفت: امسال مهم‌ترین راهبردی که دولت آن را پیگیری کرد، نهضت ساخت داخل است و حفظ وضع موجود تولید در واحدهای تولیدی پس از بازسازی ظرفیت‌ها، اولویت دولت است.
 وزیر صنعت در جلسه شورای معاونان

ظرفیت بخش خصوصی در کاهش آثار تحریم‌ها تعیین‌کننده است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: در شرایط فعلی کشور، توجه به توان و ظرفیت‌های بخش خصوصی، یک فاکتور تعیین‌کننده در کاهش آثار تحریم‌هاست و متولیان امر باید به‌صورت کاملاً ویژه بخش خصوصی را حمایت کرده و در پیشبرد اهداف پشتیبانی کنند.
 وزیر صمت در جلسه قرارگاه رونق تولید تاکید کرد:

ضرورت فعالسازی حداکثری ظرفیت های بخش خصوصی/ تولید داخل، اولویت نخست وزارت صمت

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه قرارگاه رونق تولید، گفت: اعتقاد راسخ دارم که با تاسی از روحیات و منش شهید حاج قاسم سلیمانی، هر یک از ما در حوزه کاری خود می توانیم با قدرت و به راحتی از مشکلات موجود عبور کنیم.
 وزیر صمت اعلام کرد:

ضرورت حمایت ویژه بخش خصوصی برای موفقیت بیشتر/ عملکرد قابل توجه ستاد تنظیم بازار کشور

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: آمار مثبت تولیدات کشور در عموم اقلام کالایی، مؤید این نکته است و امروز شاهد آن هستیم که فقط در بخش خودرویی و با تدابیر اتخاذ شده آمار روزانه تولیدات بیش از 4 برابر شده است.
 بخش‌خصوصی در شورای گفت‌‌وگو گلایه کرد

۵۰ سرکشی زائد از بنگاه‌ها

می متالز - فعالان بخش خصوصی از ۵۰ مراجعه زائد از بنگاه‌ها خبر دادند و گلایه خود را به نمایندگان دولتی ابراز کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما