خبر
نفت  

غول آمریکایی از ابرپروژه نفتی عراق کنار گذاشته نمی‌شود

می متالز - وزارت نفت عراق اعلام کرد توافق با شرکت‌های BP و انی به معنای کنار گذاشتن اکسون موبیل نیست و همچنان سرگرم مذاکره با این غول انرژی آمریکایی درباره قرارداد بزرگی برای بهبود زیرساخت نفتی جنوب این کشور است.

به گزارش می متالز، وزارت نفت عراق اعلام کرد توافق با شرکت‌های BP و انی به معنای کنار گذاشتن اکسون موبیل نیست و همچنان سرگرم مذاکره با این غول انرژی آمریکایی درباره قرارداد بزرگی برای بهبود زیرساخت نفتی جنوب این کشور است. وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد توافق با شرکت BP انگلیس و انی ایتالیا، بخشی از ابرپروژه ۳۰ ساله به ارزش ۵۳ میلیارد دلار نیست. این توافق ساخت دو خط لوله نفتی زیردریایی برای صادرات از طریق خلیج‌فارس را دربرمی‌گیرد. پنج‌شنبه گذشته رویترز به نقل از پنج مقام نفتی عراق خبر داده بود عراق در آستانه قرارداد با شرکت‌های BP انگلیس و انی ایتالیا برای پروژه خط لوله صادرات است که در ابتدا به‌عنوان بخشی از توافق بزرگ با اکسون موبیل برنامه‌ریزی شده بود. وزارت نفت عراق اعلام کرد به توافق نرسیدن یا عدم امضای قرارداد میان دو طرف به معنای پایان مذاکرات یا عدم حضور اکسون موبیل در این پروژه نیست. توافق با شرکت‌های BP انگلیس و انی ایتالیا به دو خط لوله نفتی زیردریایی محدود شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خروج کارگران نفتی آمریکایی از عراق پس از ترور فرماندهان ایرانی و عراقی

می متالز - وزارت نفت عراق اعلام کرد شهروندان آمریکایی فعال در شرکت‌های نفتی خارجی حاضر در شهر بصره عراق از دیروز (جمعه، ۱۳ دی‌ماه) خروج از عراق را آغاز کردند.
 

احتمال بیشتر شدن میزان کاهش تولید اوپک

می متالز - وزیر نفت عراق گفت: اوپک و هم‌ پیمانان تولیدکننده‌اش کاهش بیشتر توافق کاهش تولید کنونی به میزان حدود ۴۰۰ هزار بشکه در را برای رسیدن به کاهش روزانه ۱٫۶ میلیون بشکه بررسی خواهند کرد.
 

واکنش شرکت‌های آمریکایی به سخنان ضدنفتی نامزدهای ریاست جمهوری

می متالز - دو شرکت بزرگ نفتی در آمریکا به تلاش نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برای ممنوع کردن حفاری نفت شیل، واکنش نشان دادند.
 

کاهش صادرات نفت از پایانه‌های نفتی جنوب عراق

می متالز - وزارت نفت عراق اعلام کرد که میانگین صادرات نفت از پایانه‌های جنوبی این کشور در ماه اکتبر امسال به ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار بشکه در روز رسید.
 طبق اعلام وزارت نفت عراق؛

صادرات نفت عراق به حدود ۳ میلیون بشکه در روز رسید

می متالز - وزارت نفت عراق اعلام کرد صادرات نفت از پایانه‌های جنوب این کشور از روزانه سه میلیون و ۴۳۴ هزار بشکه در ماه سپتامبر امسال به سه میلیون و ۳۴۰ هزار بشکه در ماه اکتبر رسید.
 

رقابت آمریکا و روسیه برای تصاحب میدان گازی بزرگ عراق

می متالز - آمریکا، روسیه و چین برای به‌دست آوردن جایگاهی در صنعت نفت و گاز عراق در شمال و جنوب این کشور رقابت می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما