خبر
اقتصاد  

اقتصاد قزاقستان ۴.۲ درصد رشد کرد

می متالز - وزیر اقتصاد قزاقستان اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور در ۷ ماه نخست امسال به ۴.۲ درصد رسیده است.

به گزارش می متالز، روسلان دالن‌اف، وزیر اقتصاد قزاقستان امروز سه شنبه در جلسه هیات دولت این کشور اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی قزاقستان در شش ماه نخست امسال ۴.۱ درصد و در ۷ ماه نخست (ژانویه-جولای) ۴.۲ درصد رشد کرده است.

وزیر اقتصاد قزاقستان رشد مربوطه را منوط به تسریع فعالیت ‌های صنعتی و عمرانی در کشورش دانست و افزود: در این دوره تورم سالانه ۵.۴ درصد به ثبت رسید.

کد خبر: 49756
تاریخ: 1398/05/22 - 23:29
منبع: ایبنا

اقتصاد  قزاقستان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اولویت بنگاه‌های بورسی در دریافت وام

می متالز - وزیر اقتصاد تاکید دارد اعطای تسهیلات به بنگاه‌هایی که با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، در اولویت است.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

رشد ۵۵ درصدی موجودی کالا‌های اساسی طی شش ماه اخیر در بنادر جنوبی

می متالز - راستاد گفت: موجودی کالا‌های اساسی طی شش ماه اخیر در بنادر جنوبی ۵۵ درصد و در بنادر شمالی ۲۵ درصد افزایش داشته و موجودی کالا در بندر امام خمینی (ره) که هاب کالا‌های اساسی کشور است نسبت به سال گذشته ۸۱ درصد افزایش داشته است.
 خجسته در تشریح عملکرد فراکسیون "مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری" مطرح کرد:

دست سران مافیای قاچاق زیر تیغ فراکسیون

می متالز - رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با شناسایی ۳۱ نفر از سران مفاسد اقتصادی در بانک‌ها و قاچاقچیان، جلوی بسیاری از رانت‌ها و باندبازی‌ها را گرفته است.
 سعیدی تشریح کرد:

بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در کمیته مالیاتی مجلس

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نشست امروز کمیته مالیاتی کمیسیون متبوعش با موضوع بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تشریح کرد.
 جدیدترین گزارش منتشر شده از وضعیت ۵۰ محصول منتخب نشان داد

ساز کوک تولید در آغاز تابستان

می متالز - آخرین وضعیت تولید ۵۰ محصول منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی منتشر شد. رصد وضعیت بنگاه‌های تولیدی در اولین ماه تابستان سال جاری بیانگر آن است از میان محصولات منتخبی که در این دوره زمانی ارزیابی شده‌اند، ۳۱ محصول رشد تولید و ۱۹ محصول افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده‌اند.
 

اشتغالزایی باید محصول یک فعالیت اقتصادی سالم باشد

می متالز - مدیر عامل کارخانه سیمان زاوه تربت گفت: اشتغال باید ماحصل و زاییده فعالیت های اقتصادی سالم باشد، اگر توانستید در چهارچوب یک فعالیت اقتصادی، ثروت ایجاد کنید، آن سرمایه اشتغال را رقم خواهد زد و آن اشتغال نیز پایدار خواهد بود. حال اگر صرفا هدف اشتغالزایی را دنبال کنیم، ماحصل کار شغلی است که ناپایدار خواهد بود، چرا که ثروتی خلق نکرده است. به بیان واضح تر آن کاری موفق است که بتواند ایجاد سرمایه کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما