خبر
اقتصاد  
رییس اتاق ایران عنوان کرد:

تلاش دولت و بخش خصوصی برای جلب رضایت مردم

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به تلاش دولت و بخش خصوصی برای جلب رضایت مردم، گفت: شرایط امروز، شرایط معمولی نیست و برای حل چالش‌های آن نیز نباید تصمیمات معمولی گرفت.

به گزارش می متالز، غلامحسین شافعی ظهر امروز (سه شنبه) و در نشستی با خبرنگاران گفت: اینکه ما در جنگ اقتصادی هستیم بحث درستی و مشکل اساسی این است که نمی توانیم تغییرات اساسی برای غلبه بر مشکلات پیدا کنیم.

وی افزود: ما در تصمیم گیری های خود، هم در دولت و هم بخش خصوصی به دنبال رضایت مردم هستیم بدون آنکه توجه کنیم آیا این تصمیم گیری به مصلحت مردم در بلندمدت هست یا نه؟ این موضوع باعث کمبود منابع در کشور می شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: تمام نظام انگیزشی در اقتصاد کشور این است که تمام سرمایه ها به سمت اقدامات غیرمولد و دلالی برود و اگر به طور عمقی به این موضوع توجه نشود، در بلندمدت به مشکل برمی خوریم.

وی افزود: ما نیازمند مرکز مرجع پژوهش های اقتصادی در اتاق بازرگانی هستیم که اقدامات اولیه آن انجام شده و امیدوارم این مرکز را تا پایان سال به نقطه مطلوبی برسانیم و حتما اعتقاد و اعتماد به نظرات آن افزایش پیدا خواهد کرد.

شافعی نقطه ضعف اتاق بازرگانی را نام برد و گفت: هنوز نتوانسته ایم رابطه ای معقول با بخش فرهنگ و هنر پیدا کنیم و می خواهیم تشکل هایی را برای این افراد ایجاد کنیم. رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: ابتدا لازم است تشکل های مربوط به فرهنگ، هنر و رسانه نیز در اتاق های استانی شکل بگیرد تا در اتاق ایران تشکلی برای آنها ایجاد شود. تشکل سینماداران، فیلم و سینما و اصحاب رسانه نیز براین اساس شکل خواهد گرفت.

کد خبر: 49757
تاریخ: 1398/05/22 - 23:32
منبع: ایبنا

دولت  بخش خصوصی  غلامحسین شافعی  جنگ اقتصادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی دولت:‌مدیرعامل ایران خودرو برکنار شد

جایگزین احتمالی مدیرعامل «خودرو»/ دلیل برکناری چه بود؟

می متالز - سخنگوی دولت از برکناری مدیرعامل ایران خودرو و جایگزین احتمالی‌اش خبر داد. علی ربیعی البته دلایل این برکناری را هم اعلام کرد.
 

آفریقای جنوبی بدنبال مستثنی شدن از تعرفه‌های فولادی آمریکا

می متالز - وزیر ارتباطات افریقای جنوبی از ادامه رایزنی این کشور با آمریکا بری مستنثی شدن از تعرفه‌های ایالات‌متحده در خصوص فولاد و آلومینیوم خبر داد.
 

تشریح برنامه‌های نفت در توسعه همکاری با بخش خصوصی

می متالز - مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران، طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرای این شرکت با همکاری بخش خصوصی را تشریح کرد.
 انارکی مطرح کرد؛

شرط اصلی برای حذف صفر از پول ملی؛ بسترسازی مناسب اقتصادی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حذف ۴صفر از پول ملی بدون ایجاد ثبات اقتصادی نه تنها به کاهش تورم کمک نمی‌کند بلکه بار تورمی را افزایش می‌دهد، گفت: لازمه حذف ۴ صفر؛ کاهش وابستگی اقتصادی به درآمد نفت و کنترل بازار سوداگرانه است.
 

بانک تجارت به طرح‌های منطقه گل‌گهر تسهیلات پرداخت می‌کند

می متالز - بانک تجارت تسهیلاتی در اختیار پروژه های شرکت معدنی و صنعتی گل گهر قرار می دهد.
 سخنگوی دولت اعلام کرد:

مدیرعامل جدید از میرداماد آمد/ هاشم یکه زارع برکنار شد!

می متالز - با تصمیم دولتی ها و به دلیل تصمیمات اشتباه مدیریتی، هاشم یکه زارع برکنار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما