خبر
اقتصاد  
رییس اتاق ایران عنوان کرد:

تلاش دولت و بخش خصوصی برای جلب رضایت مردم

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به تلاش دولت و بخش خصوصی برای جلب رضایت مردم، گفت: شرایط امروز، شرایط معمولی نیست و برای حل چالش‌های آن نیز نباید تصمیمات معمولی گرفت.

به گزارش می متالز، غلامحسین شافعی ظهر امروز (سه شنبه) و در نشستی با خبرنگاران گفت: اینکه ما در جنگ اقتصادی هستیم بحث درستی و مشکل اساسی این است که نمی توانیم تغییرات اساسی برای غلبه بر مشکلات پیدا کنیم.

وی افزود: ما در تصمیم گیری های خود، هم در دولت و هم بخش خصوصی به دنبال رضایت مردم هستیم بدون آنکه توجه کنیم آیا این تصمیم گیری به مصلحت مردم در بلندمدت هست یا نه؟ این موضوع باعث کمبود منابع در کشور می شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: تمام نظام انگیزشی در اقتصاد کشور این است که تمام سرمایه ها به سمت اقدامات غیرمولد و دلالی برود و اگر به طور عمقی به این موضوع توجه نشود، در بلندمدت به مشکل برمی خوریم.

وی افزود: ما نیازمند مرکز مرجع پژوهش های اقتصادی در اتاق بازرگانی هستیم که اقدامات اولیه آن انجام شده و امیدوارم این مرکز را تا پایان سال به نقطه مطلوبی برسانیم و حتما اعتقاد و اعتماد به نظرات آن افزایش پیدا خواهد کرد.

شافعی نقطه ضعف اتاق بازرگانی را نام برد و گفت: هنوز نتوانسته ایم رابطه ای معقول با بخش فرهنگ و هنر پیدا کنیم و می خواهیم تشکل هایی را برای این افراد ایجاد کنیم. رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: ابتدا لازم است تشکل های مربوط به فرهنگ، هنر و رسانه نیز در اتاق های استانی شکل بگیرد تا در اتاق ایران تشکلی برای آنها ایجاد شود. تشکل سینماداران، فیلم و سینما و اصحاب رسانه نیز براین اساس شکل خواهد گرفت.

کد خبر: 49757
تاریخ: 1398/05/22 - 23:32
منبع: ایبنا

دولت  بخش خصوصی  غلامحسین شافعی  جنگ اقتصادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سیاستگذاری‌ها و عدم حمایت از بخش معدن

می متالز - دولت باید ضمن کار کارشناسی و مشورت با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و بر اساس قوانین و مقررات کشور، تدوین برنامه‌ای جامع برای آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی و بر‌اساس ظرفیت و تاب‌آوری صنایع معدنی را تهیه و اجرا کرده و از مداخله قیمتی در بازار خودداری کند تا شکاف قیمتی ایجاد شده میان قیمت‌های داخلی و صادراتی کاهش یابد.
 لایحه بودجه ۹۹

رشد ۸۹ درصدی حقوق دولتی معادن

می متالز - رقم پیش‌بینی شده حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، با رشد ۸۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، از رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان به رقم ۲۸۲۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 رییس اتاق ایران در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان اعلام کرد:

حمایت همه جانبه اتاق ایران از توسعه روابط دو کشور ایران و عمان/ هدف گذاری ۵ میلیارد دلاری مبادلات تجاری میان دو کشور قابل تحقق است

می متالز - رییس اتاق ایران گفت: اتاق ایران حمایت همه جانبه خود را از توسعه روابط ایران و عمان اعلام می کند.
 رئیس‌جمهوری هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس:

ایران در حوزه انرژی خودکفا شده است

می متالز - رئیس‌جمهوری با اشاره به خودکفایی ایران در بخش انرژی، گفت: تا پیش از این، صادرات گاز در فصل زمستان امکان‌پذیر نبود، زیرا با قطعی آن مواجه بودیم، اما امروز در سرمای زمستان نیز صادرات ادامه دارد، همچنین در حوزه گازوئیل و بنزین به خودکفایی رسیده‏‎ایم.
 در لایحه بودجه ۹۹

حقوق دولتی معادن ۸۹ درصد رشد کرد

می متالز - رقم پیش‌بینی شده حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، با رشد ۸۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، از رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان به رقم ۲۸۲۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 ربیعی:

80 درصد دستگاه‌های دولتی دریافتی مدیران خود را در سامانه حقوق و مزایا ثبت کرده‌اند

می متالز - سخنگوی دولت گفت: حدود80 درصد دستگاه‌های دولتی دریافتی مدیران خود را در سامانه حقوق و مزایا ثبت کرده‌اند و مابقی دستگاه‌ها نیز در حال بارگذاری اطلاعات هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما