خبر
بورس و سهام   پتروشیمی   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

تغییرات مثبت در تولیدات «جم»

می متالز - با اجرای طرح توسعه (Revamp) کوره ۱۰۶ الفین و تست ۹۰ روزه، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خوراک گاز و مایع در پتروشیمی جم عملی شد.

به گزارش می متالز، با اجرای طرح توسعه یکی از کوره‌های دوگانه واحد الفین پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و اتمام مراحل نصب کوره ۱۰۶، مقدمات انجام تست کارآیی و عملکرد آغازشد.

حسن معینی، معاون مجتمع پتروشیمی جم گفت: با توجه به اهمیت تولید اتیلن از خوراک گاز و پروپیلن، بنزین و بوتادین از خوراک مایع، اجرای این طرح با هدف افزایش ۱۵ درصدی خوراک گاز و مایع در پتروشیمی جم و رسیدن افزایش ظرفیت خوراک گازی از ۴۰ به ۴۶ تن و مایع از ۵۰ به ۵۷ تن به مرحله اجرا درآمد. وی ادامه داد: با اتمام تست کارآیی و عملکرد کوره گازی و عملی شدن این پروژه مهم، افزایش زمان دی‌کک در کوره گازی از ۶۰ به ۹۰ روز در پتروشیمی جم فراهم شده است و همچنین درخصوص افزایش زمان دی‌کک در کوره مایع از ۶۰ به ۸۰ روز در حال آماده‌سازی شرایط برای تست است.

معاون شرکت مجتمع پتروشیمی جم افزود: پیش‌بینی می‌شود این اقدام و افزایش ظرفیت کوره‌های الفین بین ۸ تا ۱۰میلیون یورو در سال برای پتروشیمی جم آورده ارزی به همراه داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پتروشیمی جم در فهرست پنج شرکت برتر نوآور ایرانی قرار گرفت

می متالز - در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی ۵۱۴ محصول جدید از شرکت‌های مختلف شناسایی شدند و پس از ارزیابی مبتنی بر مدل، ۲۲ شرکت موفق شدند «گواهینامه و لوح زرین جشنواره » را کسب کنند.
 

رونمایی از دو محصول در پتروشیمی جم

می متالز - وزیر تعاون از دو محصول جدید در پتروشیمی جم رونمایی کرد. در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو محصول تولیدی با عنوان گرید نوار آبیاری قطره‌ای و گرید تر پلیمر پتروشیمی جم رونمایی شد.
 

رونمایی از دو محصول «جم»

می متالز - وزیر تعاون از دو محصول جدید در پتروشیمی جم رونمایی کرد.
 افزایش بیش از ۳۰۰ تنی فروش پلی اتین سنگین ثبت شد:

کاهش فروش در کنار افت نرخ پلی‌پروپیلن‌ جم

می متالز - متوسط نرخ میانگین هر تن پلی‌پروپیلن با افت ۲.۲درصدی نسبت به هفته قبل از آن به ۱۳۱میلیون و ۲۲۱ هزار ریال رسید.
 در اخرین روز کاری هفته قبل رخ داد:

معاملات مشکوک سه پتروشیمی، پالایشگاه شیراز، بانک کارآفرین و ...

می متالز - سه پتروشیمی، پالایشگاه شیراز ، بانک کارآفرین و چند شرکت دیگر با داد و ستد 6 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک آخرین روز کاری قرار گرفتند
 کاهش ۸۰۰ تنی فروش پلی اتین سنگین این پتروشیمی؛

تداوم رشد نرخ فروش پلی پروپیلن جم

می متالز - بیش از ۴.۱۱۴ تن محصول پلی اتیلن سنگین در گرید‌های مختلف را عرضه شد که در نهایت ۲.۵۷۴ تن این محصول به فروش رسید که نسبت به هفته منتهی به ۲ بهمن ماه کاهش ۷۹۲ تنی را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما