خبر
بانک ها   مصالح ساختمانی  
دبیر انجمن انبوه سازان تهران:

گاهی اوقات بانک‌ها عاملی برای گرانی مسکن هستند / بی تاثیری نقش کارت مصالح ساختمانی در کاهش قیمت مصالح

می متالز - رهبر گفت: به دلیل سود متعارفی که در حوزه مسکن وجود دارد برخی اوقات بانک‌ها اجازه کاهش قیمت مسکن را نمی‌دهند.

به گزارش می متالز، ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان تهران، با بیان اینکه بانک‌ها به عنوان بزرگترین سوداگران مسکن به شمار می‌روند، گفت: به دلیل سود متعارفی که در حوزه مسکن وجود دارد بانک‌ها اجازه کاهش قیمت مسکن را نمی‌دهند و سعی دارند با احتکار کردن و یا خریداری املاک بزرگ بالا بودن قیمت مسکن را حفظ کنند.

او با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات بیشتر برای خرید مسکن نمی‌تواند با وجود و حضور بانک‌ها موثر باشد، گفت: بانک‌ها مافیای حوزه مسکن هستند و بالا بودن سود باز پرداخت تسهیلات مسکن یکی از اصلی ترین منافع سود بانک‌ها به شمار می‌رود.

رهبر با اشاره به اینکه اخیرا اعلام کرده‌اند که ۷۷ شرکت انبوه ساز مسکن خود بزرگترین سوداگران مسکن هستند گفت: متاسفانه تا زمانیکه که بانک‌ها در حوزه مسکن نقش اصلی داشته باشند سوداگران و یا انبوه سازان نمی‌توانند نقش آفرینی در این حوزه داشته باشند.

دبیر انجمن انبوه سازان تهران به کارت مصالح ساختمانی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه اجرایی شدن این کارت نقشی در کاهش قیمت مصالح ساختمانی ندارد، زیرا که فولاد و یا برخی از مصالح ساختمانی مهم و با ارزش به دلیل نرخ سود بانکی که در کارت‌های بانکی وجود دارد ارزان‌تر نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید کارت مصالح ساختمانی به گونه‌ای اجرا شود که مستقیم به دست سازنده برسد گفت: حضور دلالان، سوداگران و همچنین بانک‌ها در این حوزه خود زمینه ساز افزایش قیمت مصالح ساختمانی می‌شود.

رهبر اظهار کرد: باید بانک‌ها را از حوزه مسکن خارج کرد، زیرا که سود بالای این بخش اجازه نمی‌دهد خود به ثبات برسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن خبر داد؛

اجرای روش (BIM) برای اولین بار در پروژه‌های انبوه‌سازی کشور

می متالز - روزبه ظهیری با تأکید بر اینکه در فرآیند کیفی‌سازی پروژه‌ها در نظر داریم با دو رویکرد «صرفه جویی در منابع و انرژی» و «افزایش طول عمر ساختمان‌ها»، بهره‌وری را در کنار توسعه کمّی پروژه‌ها ارتقا دهیم گفت: در حوزه مدیریت مصرف انرژی و مصالح ساختمانی استفاده از روش مدلسازی اطلاعات ساختمان ( (Building information Modeling را در دستور کار قرار دادیم.
 

سال آینده کلانشهرهای ایران میزبان کمپین نما خواهند بود

می متالز - کمپین نما رویدادی آموزشی، ترویجی است که مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان در همکاری با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با هدف تعامل بیشتر کمیته‌های نمای مناطق با طراحان و سازندگان هر چهارشنبه به میزبانی یکی از مناطق شهرداری برگزار می‌کند.
 مدیران ۱۰۰ شرکت از بهبود خفیف بازار خبر دادند

پایان بدبینی بساز و بفروش‌ها/ بهترین تغییر در «وضعیت بد» ۱۰ پارامتر بازار ساخت و فروش مسکن برای «قیمت مصالح ساختمانی» ثبت شد

می متالز - فعالان ساختمانی با شرکت در یک نظرسنجی که با هدف «پایش وضعیت ساخت و ساز و فروش» انجام شده است، نسبت به آینده امیدوار شدند.
 یک کارشناس بازار مسکن در می‌گوید:

تنور خرید و فروش مسکن گرم شد / پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده

می متالز - یک کارشناس بازار مسکن در می‌گوید: در شب عید تقاضای مردم برای خرید خانه با متراژهای ۷۵، ۸۰ و ۹۰ متری افزایش یافته و قیمت مسکن در سال ۹۹رشد خواهد کرد.
 

مسکن ملی بخریم یا مسکن مهر؟

می متالز - آیا خرید مسکن مهر برایتان بسیار باصرفه‌تر از مسکن ملی تمام می‌شود یا برعکس.
 

رکورد سنگین در بازار مسکن تهران

می متالز - رکودی که در حال حاضر در بخش مسکن دیده می‌شود آن‌ قدر سنگین است که فقط یک اتفاق اقتصادی بسیار بزرگ مثل بهمن نقدینگی ۹۷ می‌تواند این بخش را وارد رونق کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما