خبر
حمل و نقل عمومی  

تخصیص عادلانه لاستیک به ناوگان شهری در ۲۱ استان کشور

می متالز - به دنبال اجرای موفقیت‌آمیز طرح تخصیص سیستمی و متمرکز لاستیک سنگین ناوگان شهری در استان قزوین، مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اجرای این طرح در ۲۰ استان دیگر با همکاری معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش می متالز، مرضیه حصاری با بیان ضرورت تسریع در توزیع لاستیک یارانه ای بین مالکان ناوگان فعال حمل و نقل شهری، گفت: با اجرای این طرح، نقش واسطه‌گری از زنجیره عرضه لاستیک حذف‌ شده و این کالای اساسی با کمترین هزینه و بروکراسی و بدون ایجاد صف و مبتنی بر سازوکار ارزیابی عملکرد، به صورت عادلانه در اختیار مالکان واجد صلاحیت ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهری قرار می‌گیرد و در نهایت به کاهش هزینه های تحمیل‌شده و بهبود کسب‌وکار در بخش حمل و نقل شهری کشور کمک خواهد کرد.

وی اظهار کرد: پس از عملیاتی سازی مرحله آزمایشی در استان قزوین و پایش نتایج حاصله، مرحله اول طرح سراسری در استان‌های البرز، زنجان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، گلستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، سمنان و یزد در نیمه دوم تیرماه سال جاری به اجرا درآمده البته تخصیص سیستمی لاستیک با استفاده از حواله‌های الکترونیک در این استان‌ها در حال انجام است.

 مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد: هم‌اکنون با اجرای مرحله جدید از تاریخ 22 مردادماه، استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، گیلان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، فارس، اصفهان نیز به طرح اضافه‌ شده‌اند.

وی اضافه کرد: دیگر استان‌ها نیز تا آخر شهریورماه سال جاری، مشمول اجرای طرح خواهند شد.

حصاری تصریح کرد: در این استان‌ها به مالکان خودروهای حمل و نقل بار و مسافر که واجد صلاحیت دریافت سهمیه لاستیک می‌شوند، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود، سپس مالکان این خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت utcms.ir و مطالعه شرایط، حواله خود را دریافت کرده و از نمایندگی فروش مشخص‌شده در حواله، لاستیک خود را برابر نرخ‌های مصوب تحویل بگیرند.

وی افزود: شرط لازم برای تخصیص سهمیه لاستیک به خودرو، دارا بودن پروانه فعالیت معتبر از شهرداری‌های کشور است، طبق اولویت تعیین‌شده، ناوگان مجهز به دستگاه هوشمند سیپاد یا خودروهایی که باربرگ حقیقی اخذ می‌کنند، برای دریافت لاستیک در اولویت هستند.

وی با بیان اینکه مساله برآورده سازی لوازم مصرفی ناوگان حمل و نقل عمومی، به‌خصوص لاستیک، ارتباط تنگاتنگی با قیمت عمومی کالاهای موجود در بازار، سطح خدمات حمل و نقل عمومی و میزان رضایت‌مندی شهروندان به خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه از خدمات شهری دارد، گفت: اقدامات انجام‌شده در شرایط اقتصادی فعلی ضرورتدارد و به‌وسیله آن تا حد امکان نقش واسطه‌گری از زنجیره عرضه لاستیک حذف‌ شده و این کالای اساسی با کمترین هزینه و بدون انجام تشریفات اضافی، در اختیار رانندگان ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهری قرار می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تقابل دو دیدگاه درباره عوارض مواد معدنی

می متالز - دلایل تعیین عوارض ۲۵‌درصدی صادرات مواد معدنی خام و چگونگی واگذاری مسوولیت احیای معادن بعد از پایان بهره‌برداری به معدنکار دو موضوع مطرح شده در نشست کمیته ماده ۱۲ است که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت خبر داد:

برگزاری نخستین میز تعمیق ساخت داخل صنعت برق درآبان ماه

می متالز - نخستین میز تعمیق و ساخت داخل صنعت برق و الکترونیک با انعقاد چندین قرار داد در آبان ماه در تهران برگزار می شود.
 

همایش توسعه فعالیت های اکتشافی؛ 2 مهر

می متالز - همایش توسعه فعالیت های اکتشافی، پهنه های اکتشافی ایران؛ فرصت ها و چالش ها روز دوم مهر ماه جاری برگزار می شود.
 غضنفری:

نمره تیم اقتصادی دولت روحانی بسیار ضعیف است

می متالز - وزیر اسبق صنعت، معادن و تجارت گفت: دولت در سال ۹۷ عملکرد بسیار ضعیفی داشت و همه چیز رها شده بود، در سال ۹۸ کنترل‌ها بهتر شده؛ اما همچنان نگرانی وجود دارد که تغییر مکرر مقررات موجب سرخوردگی بخش تولید شود.
 صنعت سیمان در چشم‌انداز ۱۴۰۴

سهم ۳۳ درصدی بخش خصوصی در صنعت خاکستری

می متالز - تولید سیمان در کشور به دلیل دسترسی به مواد اولیه ازجمله آهک، - کوره‌های آهکی فراوانی در کشور وجود دارد - برخورداری از نیروی انسانی ماهر که موجب بومی شدن طراحی، ساخت و تعمیر قطعات شده و وابستگی به واردات قطعات خارجی را کم کرده و به خاطر انرژی ارزان، دارای مزیت است.
 در پنج ماهه ۹۸؛

تولید شمش فولاد سازان بزرگ کشور به بیش از ۸.۵ میلیون تن رسید

می متالز - آمار تولید ۱۰ شرکت شاخص فولادسازی در پنج ماهه نخست امسال در زمینه شمش به رقم هشت میلیون و ۵۳۹ هزار و ۷۷۶ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش چهار درصدی را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما