خبر
حمل و نقل عمومی  

تخصیص عادلانه لاستیک به ناوگان شهری در ۲۱ استان کشور

می متالز - به دنبال اجرای موفقیت‌آمیز طرح تخصیص سیستمی و متمرکز لاستیک سنگین ناوگان شهری در استان قزوین، مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اجرای این طرح در ۲۰ استان دیگر با همکاری معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش می متالز، مرضیه حصاری با بیان ضرورت تسریع در توزیع لاستیک یارانه ای بین مالکان ناوگان فعال حمل و نقل شهری، گفت: با اجرای این طرح، نقش واسطه‌گری از زنجیره عرضه لاستیک حذف‌ شده و این کالای اساسی با کمترین هزینه و بروکراسی و بدون ایجاد صف و مبتنی بر سازوکار ارزیابی عملکرد، به صورت عادلانه در اختیار مالکان واجد صلاحیت ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهری قرار می‌گیرد و در نهایت به کاهش هزینه های تحمیل‌شده و بهبود کسب‌وکار در بخش حمل و نقل شهری کشور کمک خواهد کرد.

وی اظهار کرد: پس از عملیاتی سازی مرحله آزمایشی در استان قزوین و پایش نتایج حاصله، مرحله اول طرح سراسری در استان‌های البرز، زنجان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، گلستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، سمنان و یزد در نیمه دوم تیرماه سال جاری به اجرا درآمده البته تخصیص سیستمی لاستیک با استفاده از حواله‌های الکترونیک در این استان‌ها در حال انجام است.

 مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد: هم‌اکنون با اجرای مرحله جدید از تاریخ 22 مردادماه، استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، گیلان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، فارس، اصفهان نیز به طرح اضافه‌ شده‌اند.

وی اضافه کرد: دیگر استان‌ها نیز تا آخر شهریورماه سال جاری، مشمول اجرای طرح خواهند شد.

حصاری تصریح کرد: در این استان‌ها به مالکان خودروهای حمل و نقل بار و مسافر که واجد صلاحیت دریافت سهمیه لاستیک می‌شوند، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود، سپس مالکان این خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت utcms.ir و مطالعه شرایط، حواله خود را دریافت کرده و از نمایندگی فروش مشخص‌شده در حواله، لاستیک خود را برابر نرخ‌های مصوب تحویل بگیرند.

وی افزود: شرط لازم برای تخصیص سهمیه لاستیک به خودرو، دارا بودن پروانه فعالیت معتبر از شهرداری‌های کشور است، طبق اولویت تعیین‌شده، ناوگان مجهز به دستگاه هوشمند سیپاد یا خودروهایی که باربرگ حقیقی اخذ می‌کنند، برای دریافت لاستیک در اولویت هستند.

وی با بیان اینکه مساله برآورده سازی لوازم مصرفی ناوگان حمل و نقل عمومی، به‌خصوص لاستیک، ارتباط تنگاتنگی با قیمت عمومی کالاهای موجود در بازار، سطح خدمات حمل و نقل عمومی و میزان رضایت‌مندی شهروندان به خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه از خدمات شهری دارد، گفت: اقدامات انجام‌شده در شرایط اقتصادی فعلی ضرورتدارد و به‌وسیله آن تا حد امکان نقش واسطه‌گری از زنجیره عرضه لاستیک حذف‌ شده و این کالای اساسی با کمترین هزینه و بدون انجام تشریفات اضافی، در اختیار رانندگان ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهری قرار می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 براساس داده‌های «صمت» بررسی شد

چیدمان صنعتی در سه فصل

می متالز - چیدمان صنعتی در سه فصل سال جاری به کدام استان‌ها اختصاص داشته است؟ داده‌های اعلام شده نشان‌دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی، استان‌های «یزد»، «خراسان رضوی»، «سمنان»، «آذربایجان شرقی» و «فارس» بیشترین جواز تاسیس صادره را به خود اختصاص داده‌اند و توانسته‌اند عنوان صدرنشینان ایجاد صنایع جدید را از آن خود کنند. اما در میان طرح‌های به بهره‌برداری رسیده با توجه به آمار اعلام‌شده، بیشترین سهم به استان‌های «اصفهان»، «آذربایجان شرقی»، «تهران»، «خراسان رضوی» و «قزوین» اختصاص یافته است.
 هادوی رئیس مرکز ساخت وزارت صمت عنوان کرد:

برنامه وزارت صمت در جهت کمک رسانی دانشگاه ها به صنعت است

می متالز - برای رسیدن به فرآیند نسل سوم باید برای دانشگاه ها جاذبه ایجاد کرد. کشش و جاذبه باید از سوی صنعت و تولید ایجاد شود تا دانشگاه ها به سمت نسل سوم و کمک به صنعت و تولید حرکت کنند.
 

امضای تفاهم‌نامه تامین ریل ملی راه آهن چابهار - زاهدان با حضور دو وزیر

می متالز - تفاهم‌نامه تامین ۵ هزار تن ریل ملی جهت راه‌آهن چابهار- زاهدان در حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به امضای مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و حمید خیرخواه مدیر پروژه مذکور رسید.
 وزارت صمت در دستور کار قرار داد:

واقعی‌سازی میزان تقاضای فولاد در سامانه بهین یاب

می متالز - داریوش اسماعیلی: «با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد از بورس در دستور کار است.»
 

معاونت حقوقی ریاست جمهوری مشکل عوارض مواد معدنی را بررسی کرد

می متالز - معاونت حقوقی ریاست جمهوری قسمتی از عوارض مواد معدنی که منشاء مشکلاتی در صادرات شده بود را تعدیل و تصحیح کرد.
 

درخواست خودروسازان برای فروش در حاشیه بازار

می متالز - یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید برای رفع مشکل هرج و مرج بازار خودرو، جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و فعالان بازار خودرو تشکیل شد و موضوع نابسامانی بازار مورد بررسی قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما