خبر
مترو  
علیخانی:

ایمنی خط ۷ مترو مورد تائید من نیست

می متالز - زحمات زیادی برای رفع نواقص خط ۷ مترو کشیده شده است از جمله تعبیه هواکش‌های ایستگاه‌ها، مه‌پاش و موارد دیگر و همچنین قول داده شد آسانسور این خط نیز زودتر آماده شود، اما همچنان خط ۷ نواقصی از جمله هواکش‌های میان‌تونلی دارد.

به گزارش می متالز، محمد علیخانی (عضو شورای شهر تهران) در حاشیه یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره‌برداری از ۸/۵ کیلومتر از خط ۷ متروی تهران گفت: زحمات زیادی برای رفع نواقص خط هفت مترو کشیده شده است از جمله تعبیه هواکش‌های ایستگاه‌ها، مه‌پاش و موارد دیگر و هم‌چنین قول داده شد آسانسور این خط نیز  زودتر آماده شود، اما هم‌چنان خط ۷ نواقصی از جمله هواکش‌های میان‌تونلی دارد.

وی با بیان این‌که می‌گویند به دلیل زمان سرفاصله حرکت قطارها، سطح ایمنی کافی است، تصریح کرد: هواکش‌های میان‌تونلی موضوع بسیار مهمی است که از آن غفلت شده و مسئولیت افتتاح این خط، با کسانی است که آن را تائید کرده‌اند.

وی افزود: چندین سناریو برای ایمنی این خط، تهیه و تنظیم شده و برخی آن را امضا و تائید کرده‌اند که در حال بررسی کارشناسی هستیم و نتایج آن را اعلام و پیگیری می‌کنیم. من شخصاً موافق نیستم پروژه‌ای با نقص افتتاح شود؛ با این توجیه که این نقص‌ها به حادثه‌ای مانند تصادف منجر نمی‌شود. 

علیخانی ضمن تشکر از زحماتی که در این مدت برای این خط کشیده شده، اظهار داشت: اما گزارشی از نواقص خطوط ۶ و هفت تهیه شده که برای شهردار ارسال و این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وی در خصوص این‌که چرا در مراسم افتتاحیه خط هفت حضور نداشت، گفت: حضور من در این مراسم نشان‌دهنده تائید پروژه است. من در هر پروژه‌ای که به اتمام برسانم، حضور و تأکید به اتمام پروژه‌ها دارم اما در پروژه‌ای که ایمنی‌اش مورد تائید من نباشد، حاضر نخواهم نشد.

کد خبر: 52291
تاریخ: 1398/06/05 - 22:27
منبع: تین نیوز

مترو  محمد علیخانی  خط ۷ مترو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 متروی «پرند» معطل اعتبار؛ پردیس بودجه گرفت

عبور از کهنه‌ترین پروژه بخش مسکن

می متالز - مسوولان شهرهای جدید در وزارت راه وشهرسازی در حالی به تازگی از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای آغاز ساخت متروی شهر جدید پردیس خبر داده‌اند که کارشناسان در این باره چند نکته مهم مطرح می‌کنند.
 

افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی مسافر متروی تبریز

می متالز - آمار پذیرش مسافر در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته با افزایش ۱۲۰ درصدی مواجه بوده است.
 

میزان مقاومت ایستگاه‌های مترو در برابر زلزله

می متالز - مدیرعامل متروی تهران از فعالیت کمیته پدافند غیرعامل در ایستگاه‌های جدید مترو تهران خبرداد.
 مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خبر داد:

احیا و بازسازی معادن متروکه در کرمانشاه

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی داشته است، گفت: معادن متروکه در استان احیا می‌شوند.
 

جمع آوری و کوچک سازی 21 کارگاه عمرانی مترو/تعیین تکلیف کارگاه پارک لاله در ماه های آینده

می متالز - شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به منظور پیگیری دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه‌های بلااستفاده ایستگاه‌های مترو، تعدادی از این کارگاه ها را جمع آوری کرد.
 

آورده ۴ هزار میلیارد تومانی برای مترو با ایجاد مجتمع‌های ایستگاهی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به لزوم راه‌اندازی مجتمع‌های ایستگاهی مترو گفت: با راه‌اندازی مجتمع‌های ایستگاهی می‌توان سالانه ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان برای مترو آورده کسب کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما