خبر
مترو  
علیخانی:

ایمنی خط ۷ مترو مورد تائید من نیست

می متالز - زحمات زیادی برای رفع نواقص خط ۷ مترو کشیده شده است از جمله تعبیه هواکش‌های ایستگاه‌ها، مه‌پاش و موارد دیگر و همچنین قول داده شد آسانسور این خط نیز زودتر آماده شود، اما همچنان خط ۷ نواقصی از جمله هواکش‌های میان‌تونلی دارد.

به گزارش می متالز، محمد علیخانی (عضو شورای شهر تهران) در حاشیه یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره‌برداری از ۸/۵ کیلومتر از خط ۷ متروی تهران گفت: زحمات زیادی برای رفع نواقص خط هفت مترو کشیده شده است از جمله تعبیه هواکش‌های ایستگاه‌ها، مه‌پاش و موارد دیگر و هم‌چنین قول داده شد آسانسور این خط نیز  زودتر آماده شود، اما هم‌چنان خط ۷ نواقصی از جمله هواکش‌های میان‌تونلی دارد.

وی با بیان این‌که می‌گویند به دلیل زمان سرفاصله حرکت قطارها، سطح ایمنی کافی است، تصریح کرد: هواکش‌های میان‌تونلی موضوع بسیار مهمی است که از آن غفلت شده و مسئولیت افتتاح این خط، با کسانی است که آن را تائید کرده‌اند.

وی افزود: چندین سناریو برای ایمنی این خط، تهیه و تنظیم شده و برخی آن را امضا و تائید کرده‌اند که در حال بررسی کارشناسی هستیم و نتایج آن را اعلام و پیگیری می‌کنیم. من شخصاً موافق نیستم پروژه‌ای با نقص افتتاح شود؛ با این توجیه که این نقص‌ها به حادثه‌ای مانند تصادف منجر نمی‌شود. 

علیخانی ضمن تشکر از زحماتی که در این مدت برای این خط کشیده شده، اظهار داشت: اما گزارشی از نواقص خطوط ۶ و هفت تهیه شده که برای شهردار ارسال و این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وی در خصوص این‌که چرا در مراسم افتتاحیه خط هفت حضور نداشت، گفت: حضور من در این مراسم نشان‌دهنده تائید پروژه است. من در هر پروژه‌ای که به اتمام برسانم، حضور و تأکید به اتمام پروژه‌ها دارم اما در پروژه‌ای که ایمنی‌اش مورد تائید من نباشد، حاضر نخواهم نشد.

کد خبر: 52291
تاریخ: 1398/06/05 - 22:27
منبع: تین نیوز

مترو  محمد علیخانی  خط ۷ مترو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح و بهره برداری غیر رسمی از ایستگاه متروی کیان شهر

می متالز - ایستگاه متروی کیان‌شهر در خط ۶ متروی تهران از صبح روزگذشته (دوشنبه ۲۸ بهمن) به‌صورت غیررسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 

متروی تهران موفق به دریافت تندیس زرین شد

می متالز - شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه به عنوان تنها واحد خدماتی برگزیده سبز استان تهران در بیست و یکمین همایش ملی واحد‌های صنعتی و خدماتی سبز برای اولین بار موفق به دریافت تندیس زرین و برای چهارمین بار تندیس سیمین را دریافت کرد.
 

اعتبار شارژ کپسول‌های اطفای حریق در مترو تا مرداد ۹۹

می متالز - پیرو درج مطلبی با عنوان «کپسول‌های منقضی شده اطفای حریق در مترو» مورخ ۲۳ بهمن ۹۸ در روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه جوابیه‌ای ارسال کرده است: روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مطلبی را درخصوص کپسول‌های منقضی شده اطفای حریق در ایستگاه‌های خط سه متروی تهران منتشر کرد که طبق بررسی‌های انجام شده این موضوع صحت نداشته و تکذیب می‌شود.
 

ساکنان کیانشهر، در انتظار افتتاح ایستگاه ۱۲۶ مترو

می متالز - ایستگاه مترو کیانشهر که یکی از ایستگاه های خط ۶ مترو تهران به حساب می آید، در نوبت افتتاحیه های سال ۱۳۹۸ قرار گرفته است.
 

ساخت مترو پردیس تا قبل از سال آغاز می شود

می متالز - مدیرعامل عمران پردیس از توافق با قرارگاه خاتم الانبیاء برای آغاز ساخت مترو این شهر تا قبل از پایان سال خبر داد و خواستار مصوبه بانک مرکزی برای وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شد.
 

ایستگاه مترو راه‌آهن

می متالز - ایستگاه متروی راه‌آهن یکی از ایستگاه‌های خط ۳ متروی تهران است که در میدان راه‌آهن واقع شده‌است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما