خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
عضو هیات مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران خبر داد

200 شرکت‌ پیمانکار نصب سیستم‌های خورشیدی کیلوواتی در آستانه تعطیلی

می متالز - به گفته موسوی 200 شرکت فعال درزمینهٔ نصب سیستم‌های خورشیدی کیلوواتی در سراسر کشور فعال هستند که در آستانه تعطیلی و تعدیل نیرو به سر می‌برند. سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از وزارت نیرو درخواست دارد که 30 درصد نرخ برق افزایش یابد؛ ولی این درخواست مدتی است که در معاونت برنامه‌ریزی وزارت نیرو متوقف مانده است.

به گزارش می متالز، سید مسلم موسوی، عضو هیات مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران از وضعیت 200 شرکت خبر داده که درزمینهٔ نصب سیستم‌های خورشیدی کیلوواتی در سراسر کشور فعال هستند و حالا در آستانه تعطیلی و تعدیل نیرو به سر می‌برند.

موسوی با اشاره به دیدار سال گذشته انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق با وزیر نیرو، گفت که در آن دیدار لزوم افزایش نرخ خرید برق تجدیدپذیر مطرح شد. حالا مصوبه افزایش ۳۰ درصدی نرخ خرید برق توسط سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) تهیه و برای ابلاغ به وزارت نیرو ارسال‌شده است؛ اما از روزهای پایانی خردادماه 1398 تاکنون در معاونت برنامه‌ریزی وزارت نیرو متوقف مانده است.

به گفته موسوی در مصوبه تهیه‌شده، افزایش نرخ برق عطف به ما سبق هم می‌شود، لذا شرکت‌هایی که در ماه‌های اخیر اقدام به عقد قرارداد و یا راه‌اندازی نیروگاه کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند از نرخ‌های جدید استفاده کنند.

او با اشاره به وضعیت نامساعد شرکت‌های پیمانکار سامانه‌ نیروگاه‌های خورشیدی افزود: به دلیل افزایش نرخ ارز از ابتدای سال 1397 و عدم افزایش نرخ‌های خرید تضمینی برق تجدیدپذیر توسط وزارت نیرو، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از ورود به این صنعت دلسرد و منصرف شده‌اند.

به گفته موسوی درنتیجه تحول بازار ارز و عدم سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، حدود 200 شرکت پیمانکار سامانه‌های خورشیدی در سراسر کشور در آستانه تعطیلی قرارگرفته‌اند. آن در جلسه‌های متعدد و در تماس با انجمن از جاهای متعدد کشور درخواست پیگیری افزایش نرخ‌ها را داشته‌اند.

مدیر کارگروه اقتصادی انجمن تجدید پذیر عنوان کرد: شرکت‌های پیمانکار سامانه‌ نیروگاه‌های خورشیدی به انجمن اعلام کرده‌اند که با تعطیل شدن این شرکت‌ها تعداد 2 هزار نفر نیروی کار ثابت بیکار خواهد شد.

او بابیان اینکه انجمن انرژی‌های تجدید پذیر ایران با تهیه نامه‌ای خطاب به وزیر نیرو خواستار تسریع در ابلاغ افزایش سی‌درصدی نرخ‌ها شده، افزود: ما منتظر موافقت معاونت برنامه‌ریزی وزارت نیرو و سپس ابلاغ افزایش 30 درصدی نرخ‌ها توسط وزیر نیرو هستیم.

در برنامه ششم توسعه کشور، دولت مکلف به فراهم کردن زمینه لازم برای ایجاد ظرفیت ۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی شده است.

در صورت عدم افزایش نرخ‌های خرید برق تجدیدپذیر، شغل‌های ارزشمندی که شرکت‌های پیمانکار خورشیدی در اقصی نقاط کشور ایجاد کرده‌اند، به‌راحتی از دست خواهد رفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با انعقاد قراردادی با "ساتبا"؛

سود هر سهم "وهور" ۲ برابر می‌شود

می متالز - سود خالص هر سهم شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور به ۲ برابر افزایش می‌یابد.
 

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر راهی برای حل مشکلات شرق اصفهان

می متالز - با توجه به تصمیم حاکمیت در زمینه صادرات برق، اگر حمایت اصولی و درست از تولید و توسعه انرژی‌های پاک صورت گیرد می‌توان بر مشکلات به وجود آمده فائق آمد و استان اصفهان هم توانایی این را دارد که به قطب صادراتی برق تجدیدپذیر تبدیل شود.
 نماینده مردم اصفهان در مجلس:

توسعه تجدیدپذیرها راهکاری برای حل بحران‌های آب و اشتغال

می متالز - یکی از راه حل‌هایی که بحران آب و اشتغال را پوشش می‌دهد توسعه سیستم خورشیدی است. چرا که گسترش این امر به دلیل آنکه به منابع آبی بی نیاز است، می‌تواند احیاگر منابع آبی باشد و از آن جهت که به تولید برق می‌پردازد، با فروش برق تولیدی حاصل از آن به مجموعه وزارت نیرو درآمدی پایدار و مطمئن ایجاد می‌کند.
 رئیس انجمن انرژی بادی ایران مطرح کرد

بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران انرژی‌های تجدید پذیر/رشد ۲ درصدی عوارض برق انگیزه ایجاد نمی‌کند

می متالز - رئیس انجمن انرژی بادی ایران با تاکید بر اینکه تصویب رشد ۲ درصدی عوارض برق از سوی دولت موجب افزایش تمایل سرمایه گذاران در بخش نیروگاههای تجدیدپذیر نخواهد شد گفت: رشد عوارض برق از سوی دولت باید به تصویب مجلس برسد.
 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد:

امکان بهره‌‌‌مندی از انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی در تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
 معاون وزیر نیرو:

برخلاف تصور، تجدیدپذیرها ارزان ترین انرژی در ایران هستند

می متالز - معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تصریح کرد: برخلاف تصورها، انرژی‌های تجدیدپذیر ارزان‌ترین انرژی در ایران هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما