خبر
انرژی های تجدیدپذیر   ریلی و راه آهن  

نخستین خط ریلی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی شد

می متالز - به تازگی یک مزرعه انرژی خورشیدی جدید در انگلیس راه‌اندازی شده است که نیروی خطوط ریلی راه‌آهن مقابل خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند. این فناوری برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش می متالز، برخی از قطار‌های انگلیس به تازگی روی خطوط ریلی‌ای که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند، تردد می‌کنند.

به تازگی یک مزرعه انرژی خورشیدی جدید در انگلیس راه‌اندازی شده است که نیروی خطوط ریلی راه‌آهن مقابل خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند. این فناوری برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در این پروژه حدود ۱۰۰ پانل خورشیدی در مسیری در نزدیکی شهر "الدرشات" (Aldershot) در انگلیس نصب شد. پروژه‌ای که می‌تواند برای قطار‌های انرژی خورشیدی، پیشرو باشد.
چندین ایستگاه قطار در انگلیس چند وقتی است که با استفاده از انرژی خورشیدی کار می‌کنند.

شرکت " نتوورک ریل" (Network Rail) که بیشتر زیرساخت‌های راه آهن انگلیس را مدیریت می‌کند، میلیارد‌ها پوند را برای برقراری خطوط ریلی اختصاص داده است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه اخیر قصد دارد خطوط ریلی را با استفاده از انرژی خورشیدی توسعه دهد.

دولت انگلیس قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ میلادی، استفاده از سوخت‌های دیزلی در شبکه ریلی این کشور را از بین ببرد.

افرادی که در پشت صحنه احداث این پروژه بودند، اظهار کردند که انرژی تجدیدپذیر خورشید می‌تواند ۲۰ درصد از شبکه ریلی زیرزمینی لیورپول و شبکه‌های ریلی بسیاری از شهر‌های انگلیس را نیرو بخشد.

انرژی خورشیدی در مقایسه با سوخت‌های دیزلی انرژی دوستدار محیط زیست است و نسبت به برق، ارزان‌تر است. به این ترتیب می‌تواند هزینه خطوط راه‌آهن را کاهش دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر کشور:

اتصال راه آهن آستارا به بندر در دستور کار است

می متالز - دین پرست گفت: متصل کردن خط ریلی آستارا به بندر این شهرستان با هدف حمل و نقل ترکیبی، در دستور کار است.
 

وابستگی احداث و توسعه خط ریلی اصفهان - اهواز به شرکت‌های فولادی

می متالز - یک کارشناس حوزه حمل و نقل ریلی معتقد است که خط ریلی اصفهان - اهواز می تواند در حمل بار نقش اساسی داشته باشد و به نظر می رسد که هدف اصلی این طرح حمل بار است و یک خط ریلی باری است و نقش کمتری در حمل مسافر دارد.
 وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

ترانزیت سالانه ۵۰ میلیون تن بار با تکمیل کریدور شمال – جنوب

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جابجایی سالانه ۱۰ میلیون تن بار ترانزیتی در کشور، گفت: ظرفیت موجود توانایی جابجایی ۵۰ میلیون تن را دارد، اما عدم اتصال راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا مانع از این حجم ترانزیت می شود.
 

سفر وزیر راه و شهرسازی به آستارا

می متالز - محمد اسلامی برای بازدید از بارانداز خط آهن آستارا – آستارا و خط آهن در دست ساخت آستارا - رشت به شهرستان مرزی آستارا سفر کرده است.
 با حضور معاون راه و شهرسازی؛

عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران آغاز شد

می متالز - با حضور معاون راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استانی و شهری، عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه‌آهن خاوران آغاز شد.
 

قطار «کرمان - سیرجان» سر از بافت در می‌آورد؟!

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به دستور اکید استاندار کرمان بر بررسی کارشناسی پیشنهاد مسیر ریلی «کرمان – بردسیر – سیرجان – بافت» تصریح کرد: روز گذشته یکی از جلسات کارشناسی این موضوع برگزار و مقرر شد نماینده‌های راه آهن کشور روز یکشنبه در کرمان حضور پیدا کنند تا نظرات کارشناسی خودمان را به آنها ارایه دهیم و پس از بازدید از این مسیر تصمیم قطعی در این راستا گرفته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما