خبر
انرژی های تجدیدپذیر   ریلی و راه آهن  

نخستین خط ریلی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی شد

می متالز - به تازگی یک مزرعه انرژی خورشیدی جدید در انگلیس راه‌اندازی شده است که نیروی خطوط ریلی راه‌آهن مقابل خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند. این فناوری برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش می متالز، برخی از قطار‌های انگلیس به تازگی روی خطوط ریلی‌ای که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند، تردد می‌کنند.

به تازگی یک مزرعه انرژی خورشیدی جدید در انگلیس راه‌اندازی شده است که نیروی خطوط ریلی راه‌آهن مقابل خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند. این فناوری برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در این پروژه حدود ۱۰۰ پانل خورشیدی در مسیری در نزدیکی شهر "الدرشات" (Aldershot) در انگلیس نصب شد. پروژه‌ای که می‌تواند برای قطار‌های انرژی خورشیدی، پیشرو باشد.
چندین ایستگاه قطار در انگلیس چند وقتی است که با استفاده از انرژی خورشیدی کار می‌کنند.

شرکت " نتوورک ریل" (Network Rail) که بیشتر زیرساخت‌های راه آهن انگلیس را مدیریت می‌کند، میلیارد‌ها پوند را برای برقراری خطوط ریلی اختصاص داده است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه اخیر قصد دارد خطوط ریلی را با استفاده از انرژی خورشیدی توسعه دهد.

دولت انگلیس قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ میلادی، استفاده از سوخت‌های دیزلی در شبکه ریلی این کشور را از بین ببرد.

افرادی که در پشت صحنه احداث این پروژه بودند، اظهار کردند که انرژی تجدیدپذیر خورشید می‌تواند ۲۰ درصد از شبکه ریلی زیرزمینی لیورپول و شبکه‌های ریلی بسیاری از شهر‌های انگلیس را نیرو بخشد.

انرژی خورشیدی در مقایسه با سوخت‌های دیزلی انرژی دوستدار محیط زیست است و نسبت به برق، ارزان‌تر است. به این ترتیب می‌تواند هزینه خطوط راه‌آهن را کاهش دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عملیات اجرایی روسازی راه‌آهن اردبیل همزمان با سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود

می متالز - استاندار اردبیل گفت: با توجه به پیشرفت مناسب پروژه خط ریلی اردبیل و طبق هماهنگی‌های انجام یافته همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل عملیات اجرایی روسازی پروژه راه‌آهن میانه - اردبیل آغاز خواهد شد.
 اکونومیست:

جهان در انرژی های پاک کمتر سرمایه گذاری می کند

می متالز - چین که نیمی از سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر را به خود اختصاص داده، بیشترین افت سرمایه گذاری را ثبت کرده است.
 مدیرعامل راه‌ آهن خبرداد:

مذاکره ایران و ترکیه برای راه‌اندازی قطار تهران-استانبول

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی خط ریلی تهران-استانبول در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر داد و گفت: مذاکرات در حال انجام است و با توجه به استقبال دو کشور، به نتیجه و اتمام رسیدن این پروژه به این بستگی دارد که مجری طرح، اعتبارات و جوانب مختلف آن را نهایی کند.
 

صدورمجوز ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی

می متالز - رئیس انجمن سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ایرانی با بیان اینکه تقاضای سرمایه‌گذاری خارجی در سال‌جاری کاهش نیافته است، گفت: تقاضای سرمایه‌گذاری خارجی سه ماه ابتدای امسال نسبت به سه ماه سال گذشته کاهش نیافته است.
 

قرارداد‌های تامین تجهیزات بسته‌ شده است

می متالز - معاون امور بازرگانی شرکت چادر ملو گفت: تحریم‌ها شرایط را کمی سخت‌تر کرد اما تجهیزات و قراردادهایی که در حوزه تامین تجهیزات خارجی نیروگاه‌های خورشیدی است، بسته شده است.
 

بسته حمایتی ۳۰۰ میلیون پوندی انگلیس برای نجات صنعت فولاد

می متالز - دولت انگلیس برای نجات صنعت فولاد این کشور بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری در نظر گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما