خبر
مترو  

جمع آوری و کوچک سازی 21 کارگاه عمرانی مترو/تعیین تکلیف کارگاه پارک لاله در ماه های آینده

می متالز - شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به منظور پیگیری دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه‌های بلااستفاده ایستگاه‌های مترو، تعدادی از این کارگاه ها را جمع آوری کرد.

به گزارش می متالز، پیروز حناچی از نخستین روزهای حضور در کسوت شهردار تهران بر لزوم جمع آوری کارگاه های عمرانی بلااستفاده در شهر تهران تاکید کرد و به طور ویژه در تیرماه سال جاری نسبت به رهاسازی کارگاه‌های ساخت ایستگاه مترو در نقاط مرکزی شهر واکنش نشان داد. حناچی در این باره گفته بود: چه توجیهی دارد که جلوی پارک لاله در بهترین نقطه این پارک، سال‌ها یک کارگاه مستقر باشد؟

چشم اندازهای طبیعی و غیرطبیعی شهر حامل خاطرات جمعی شهروندان هستند و به همین علت موجب ماندگاری شهر می‌شوند. به معنایی دیگر نقطه عطف خاطرات شهروندان از شهر ساکن خود، چشم اندازهای طبیعی و غیرطبیعی آن است. حال اگر نمای بصری چشم اندازهای شهری با دخالت‌ انسانی و ایجاد فضایی ناهمگون، بدمنظر شوند به عنوان خاطره‌ای آزار دهنده در ذهن شهروندان حک خواهند شد.

علتی دیگر برای جمع آوری کارگاه‌ها، آزادسازی فضای عمومی شهر است. آزادسازی و توسعه فضاهای شهری موجب هویت بخشی به شهر خواهد شد.

در همین رابطه، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در دی ماه سال گذشته ازجمع آوری کارگاه‌های عمرانی غیرلازم در سطح شهر تهران و تبدیل آن‌ها به فضای سبز خبر داد و گفت: شناسایی کارگاه‌های عمرانی بلااستفاده و جمع آوری و تبدیل آن‌ها به مکان‌های خدمت رسانی عمومی به شهروندان ادامه خواهد داشت.

در همین راستا، کارگاه عمرانی مستقر در میدان هفت تیر، اولین کارگاهی بود که به منظور آزادسازی فضای عمومی شهر جمع آوری شد. بعد از این اتفاق و دستور شهردار تهران تعدادی از کارگاه‌های عمرانی ساخت ایستگاه مترو جمع آوری یا کوچک سازی شدند.

کارگاه‌های جمع آوری شده در خط شش در ماه‌های اخیر عبارتند از:

 1. کارگاه آریافر(منطقه۲)
 2.  کارگاه هیات(منطقه۶)
 3. میدان هفت تیر(منطقه۶)

 

کارگاه‌هایی که امکان کوچک‌سازی داشته و بخشی از کارگاه تحویل شهرداری شده است:

 1. کارگاه شهدا جلوی اداره برق (منطقه۱۲)
 2. کارگاه سرسبز S6(منطقه۲)
 3. ایستگاه دولت آباد (منطقه۲۰)
 4. ورودی جنوبی Y6(منطقه۵)
 5. میدان الغدیر(منطقه۵)
 6. ورودی جنوبیW6جنب اترک(منطقه۵)
 7. زمین ستادفرمان امامU6(منطقه۵)
 8. زمین با مالکیت خصوصیU6(منطقه۵)
 9. رمپ ورودی اشرفی (منطقه۵)

گفتنی است؛ کارگاه پارک لاله به جهت شرایط خاصی که دارد در حال حاضر قابل کوچک‌سازی یا جمع‌آوری نیست و در چند ماه آتی در مورد آن اقدام می شود. 

در خط 7 نیز در ماه‌های اخیر بخش‌هایی از کارگاه‌های میدان صنعت، تربیت مدرس، رودکی، بریانک، محمدیه، مهدیه و قلمستان و همچنین در خط 3، دو کارگاه حسین‌آباد و آیت‌الله‌سعیدی در یک‌ماه اخیر تخلیه و تحویل داده شده‌اند.

کد خبر: 52620
تاریخ: 1398/06/02 - 20:16
منبع: خبرگزاری فارس

مترو  کارگاه های عمرانی  پیروز حناچی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح و بهره برداری غیر رسمی از ایستگاه متروی کیان شهر

می متالز - ایستگاه متروی کیان‌شهر در خط ۶ متروی تهران از صبح روزگذشته (دوشنبه ۲۸ بهمن) به‌صورت غیررسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 

متروی تهران موفق به دریافت تندیس زرین شد

می متالز - شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه به عنوان تنها واحد خدماتی برگزیده سبز استان تهران در بیست و یکمین همایش ملی واحد‌های صنعتی و خدماتی سبز برای اولین بار موفق به دریافت تندیس زرین و برای چهارمین بار تندیس سیمین را دریافت کرد.
 

اعتبار شارژ کپسول‌های اطفای حریق در مترو تا مرداد ۹۹

می متالز - پیرو درج مطلبی با عنوان «کپسول‌های منقضی شده اطفای حریق در مترو» مورخ ۲۳ بهمن ۹۸ در روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه جوابیه‌ای ارسال کرده است: روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مطلبی را درخصوص کپسول‌های منقضی شده اطفای حریق در ایستگاه‌های خط سه متروی تهران منتشر کرد که طبق بررسی‌های انجام شده این موضوع صحت نداشته و تکذیب می‌شود.
 

سال آینده کلانشهرهای ایران میزبان کمپین نما خواهند بود

می متالز - کمپین نما رویدادی آموزشی، ترویجی است که مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان در همکاری با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با هدف تعامل بیشتر کمیته‌های نمای مناطق با طراحان و سازندگان هر چهارشنبه به میزبانی یکی از مناطق شهرداری برگزار می‌کند.
 

ساکنان کیانشهر، در انتظار افتتاح ایستگاه ۱۲۶ مترو

می متالز - ایستگاه مترو کیانشهر که یکی از ایستگاه های خط ۶ مترو تهران به حساب می آید، در نوبت افتتاحیه های سال ۱۳۹۸ قرار گرفته است.
 

حناچی:کروز می‌تواند یکی از بهترین‌های منطقه شود

می متالز - پیروز حناچی شهردار تهران و هیئت همراه وی از فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی شرکت صنیع تولیدی کروز بازدید کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما