خبر
صنعت   علوم  
با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری های فعال و موثر علمی انجام شد:

امضا تفاهم نامه همکاری مگفا و مرکز ملی فضای مجازی

می متالز - این تفاهم نامه با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری های فعال و موثر علمی در زمینه های کاربردهای فناوری نوین همچون بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، اقدامات راهبردی و اجرایی در حوزه انقلاب صنعتی چهارم، حکمرانی و رگولاتوری چابک و تبادل اطلاعات عملی و پژوهشی امضا شده است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل مگفا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مرکز ملی فضای مجازی ضمن برشمردن تجربیات مگفا در سال های اخیر و تمرکز در حوزه های فناوری های نوین به ظرفیت های موجود و ارزشمند این شرکت در پیشبرد اهداف انقلاب صنعتی چهارم در کشور اشاره و آمادگی مگفا را جهت هرگونه همکاری در این زمینه اعلام کرد.

محمد جواد انبیایی، با اشاره به حوزه مسوولیت مگفا که به عنوان شرکت تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) فعالیت می نماید، اظهارداشت: با توجه به تحولات اخیر در حوزه فناوری های نوین، مسوولیت ایجاد مراکز تحول دیجیتال از سوی وزارت صمت بر عهده مگفاست.

انبیایی گفت: در گذشته همکاری بین مرکز ملی فضای مجازی و مگفا به صورت غیر متمرکز و پراکنده وجود داشته است که این تفاهم نامه به همگرایی و هم افزایی بیشتر کمک شایانی خواهد کرد.

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی هم با اشاره به این که همکاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات به عنوان یکی از فعالان حوزه فضای مجازی برای مرکز ملی فضای مجازی حائز اهمیت است، گفت: بخش خصوصی باید نسبت به سیاست ها و تصمیم های شورای عالی فضای مجازی کشور به عنوان سیاست گذار کلان این حوزه آگاه باشد تا بتواند برای خدمت رسانی جهت گیری مناسبی داشته باشد.

عباس آسوشه افزود: مگفا همچنین می تواند با شناسایی موانع و مسائل این بخش، مرکز ملی فضای مجازی را نسبت به هدایت و راهبری بخش خصوصی یاری کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

در نظر گرفتن بسته حمایتی ویژه توسط دولت برای خراسان‌جنوبی/ درخواست ورود ایدرو و ایمیدرو به استان

می متالز - نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است سرمایه گذاران در استان سرمایه گذاری کرده و دولت نیز باید باید بسته حمایتی ویژه از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای استان تعریف کند.
 استاندار خراسان جنوبی:

طرح‌های تولیدی توسط ایدرو و ایمیدرو در شهرستان‌ها اجرا شود

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: از وزیر صمت میخواهم دستور دهد در هر شهرستان یک طرح تولیدی توسط شرکت های وابسته به وزارتخانه صمت مانند ایدرو و ایمیدرو اجرایی شود.
 

همکاری ایمیدرو و سازمان حفاظت محیط زیست با هدف معدنکاری سبز

می متالز - ایمیدرو با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست اقداماتی در چارچوب معدنکاری سبز انجام خواهد داد.
 در جلسه تامین آلومینای مورد نیاز صنعت آلومینیوم کشور مطرح شد:

در تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و معدنی کشور، اولویت با تولیدات داخلی است

می متالز - در جلسه پیگری تامین آلومینای مورد نیاز صنعت آلومینیوم کشور بر ضرورت توجه به ظرفیت های معدنی و تامین مواد اولیه از تولیدات داخلی کشور تاکید شد.
 

تفاهم نامه همکاری احیای معادن کوچک مقیاس با جهاد دانشگاهی منعقد شد

می متالز - تفاهم نامه همکاری احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با جهاد دانشگاهی با هدف تنظیم و اجرای این تفاهم نامه و ایجاد همکاری فی مابین ایمپاسکو و جهاد دانشگاهی در زمینه های فنی و اجرایی با درنظر گرفتن کلیه امکانات طرف ها اعم از فناوری موجود، منابع مالی، داده ها، اطلاعات و نیروی انسانی است.
 

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با شرکت ساپکو

می متالز - با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تفاهم نامه همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و فناوری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت ساپکو به امضا رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما