خبر
اقتصاد   حمل و نقل  
مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صمت:

تمرکز بیشتر بر صادرات و واردات کالا از بندر چابهار/ حمل و نقل کالا از بندر چابهار به صرفه و آسان تر است

می متالز - مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در دیدار با استاندار و رییس سازمان صمت استان سیستانو بلوچستان گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده، با تاکید بر رویکرد این وزارتخانه به تمرکز بیش تر بر صادرات و واردات کالاها از بندر چابهار و حمل و نقل کالا از این بندر به داخل کشور را به صرفه و آسان تر عنوان کرد.

به گزارش می متالز، در این نشست استاندار سیستان و بلوچستان نیز بر هدایت و تمرکز هر چه بیش تر حمل و نقل و ترانزیت کالا از بندر چابهار تاکید کرد.
احمدعلی موهبتی "استاندار" با اشاره به مزیت ها و زیرساخت های بندر چابهار،گفت: بهره گیری از ظرفیت های این بندر در راستای سیاست های کلان کشور، اقتصادی و به صرفه است.
وی افزود: با توجه به سهولت، هزینه و زمان اندک حمل و نقل کالا از این بندر، واردات و صادرات کالا از بندر چابهار را منطبق با معادلات علمی، اقتصادی و سیاست های کلان کشور خواند.
گفتنی است:در این نشست که جمعی از مدیران بازرگانی،مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور مناطق آزاد و بازارچه های مرزی، شرکت های زنجیره ای رفاه، پشتیبانی دام کشور، دست اندرکاران کشتارگاه های صنعتی و فراوری و توزیع گوشت، حضور داشتند، مقرر شد واردات و صادرات کالاهای ذی ربط به بندر چابهار هدایت و متمرکز گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تنش در تنگه هرمز تهدیدی برای بازار آلومینیوم

می متالز - افزایش تنش میان ایالات متحده و ایران در تنگه هرمز علاوه بر صنعت نفت بر طیف وسیعی از صنایع تاثیر گذار خواهد بود.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

جاده‌های سمنان از ۲۵۱ نقطه حادثه‌خیز کشور سهمی ندارد

می متالز - جاده‌های سمنان، با وجود تعداد سوانح رانندگی و تلفات جاده‌ای، در بین ۲۵۱ نقطه شناسایی شده حادثه‌خیز و دارای تصادف کشور سهمی ندارد.
 

هند و ایران روند پیشرفت پروژه چابهار را بررسی کردند

می متالز - ویجی گوخال و سید عباس عراقچی معاونان وزارت امور خارجه هند و ایران روند پیشرفت پروژه‌های مشترک ارتباطی و زیرساختی از جمله راه‌اندازی کامل بندر چابهار را بررسی کردند.
 

تاکسیرانی‌ به دنبال نوسازی ۱۳ هزار ون

می متالز - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نظر دارد با مشارکت تولیدکنندگان داخلی نسبت به نوسازی ۱۳هزار دستگاه ون‌ فرسوده موجود در سامانه تاکسیرانی شهری کشور اقدام کند.
 

ایجاد نمایندگی انحصاری یک شرکت حمل و نقل ریلی ایرانی در ترکیه

می متالز - مدیرعامل شرکت ریل پرداز سیر از تفاهم با مدیرکل لجستیک راه آهن ترکیه برای ایجاد نمایندگی انحصاری در این کشور خبر داد.
 

رشد ۳۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر امام

می متالز - براساس آمار رسمی طی مردادماه امسال تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) 34.2 درصد و عملکرد بندر شهید رجایی نیز نسبت به مردادماه سال گذشته 21.9 درصد افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما