خبر
نفت   پالایشگاه  
نماینده مجلس اعلام کرد:

مزایای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌ مردم و جدیت دولت

می متالز - نماینده مجلس با اعلام مزایای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی گفت: دولت به شدت پیگیر این موضوع بوده و مجلس نیز کمک خواهد کرد.

به گزارش می متالز، بهروز نعمتی با اشاره به اینکه باید هرچه سریع‌تر آیین نامه مصوبه افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، تدوین شود گفت: با جلوگیری از خام‌فروشی نفت، حرکت به سمت استفاده از فرآورده‌های نفتی و صنایع زیرمجموعه به‌عنوان اهداف مهم با اجرای درست این مصوبه محقق خواهند شد.

وی افزود: این طرح مهم مزیت‌‌های متعددی دارد که اصلی‌ترین آن اشتغال‌زایی در مناطق مختلف و ارزآوری بوده وعلاوه بر داشتن ارزش‌افزوده، محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف را نیز به‌دنبال دارد. بنابراین دولت به شدت پیگیر این موضوع بوده و مجلس نیز باید در این مسیر دولت را کمک و همراهی کند. چرا که لازمه تحقق چشم‌انداز افق 1404، دستیابی به تولیدات گسترده، محصولات جدید پتروشیمی و تولید مناسب ناخالص ملی است. 

کد خبر: 54193
تاریخ: 1398/06/11 - 14:41
منبع: بورس پرس

پتروشیمی  پالایشگاه  بهروز نعمتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سود پالایشگران هندی از کرونا

می متالز - شرکت‌های پالایش نفت هند در پی شیوع ویروس کرونا که تقاضای چین برای خرید نفت را کمتر کرده، گریدهای نفتی پرطرفداری را خریداری می‌کنند که قیمت برخی از آنها حداکثر ۱۵ درصد ارزان‌تر شده است.
 

متقاضیان طرح‌های پتروپالایشگاهی تا ۱۷ اسفندماه مدارک خود را ارسال کنند

می متالز - معاون برنامه‌ ریزی وزیر نفت تاکید کرد: متقاضیان احداث طرح‌های پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی حداکثر تا پایان وقت اداری ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸ تقاضای خود را برای احداث پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها ارسال کنند.
 

تکمیل واحد تولید اتیلن سبک پتروشیمی ساسول به تعویق افتاد

می متالز - شرکت پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی تکمیل یک واحد پلی‌اتیلن سبک را تا نیمه دوم سال 2020 میلادی به تاخیر انداخت.
 

اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا در NPC

می متالز - به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورمان، پس از اعلام اطلاعیه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری و مقابله با شیوع این بیماری، شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز همگام با دیگر نهادهای دولتی، مجموعه تمهیداتی را در این زمینه در دستور کار قرار داد.
 تأکید معاون وزیر نفت:

متقاضیان طرح‌های پترو پالایشگاهی تا ۱۷ اسفندماه مدارک خود را ارسال کنند

می متالز - معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت تاکید کرد: متقاضیان احداث طرح‌های پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی حداکثر تا پایان وقت اداری ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸ تقاضای خود را برای احداث پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها ارسال کنند.
 امروز در تالار صادراتی رقم می خورد:

عرضه بیش از ۴۱ هزار تن قیر و گوگرد در بورس کالا

می متالز - تالار صادراتی نیز شاهد عرضه ۴۱ هزار و ۶۸۵ تن قیر، عایق رطوبتی و گوگرد خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما