خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

رکوردشکنی تولید شمش در «فخوز»

می متالز - تولید شمش در فولاد خوزستان با رکوردشکنی روبه‌رو شد.

به گزارش می متالز، مدیر برنامه‌ریزی و کنترل تولید فولاد خوزستان گفت: برای نخستین بار رکورد تولید شمش فولادی در این شرکت طی ۵ ماه نخست امسال از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن گذشت. به گفته غلامرضا طالبی این رکوردشکنی با رشد یک درصدی تولید شمش نسبت به مدت مشابه سال پیش و همراه با دقت در مصرف بهینه انرژی و رعایت محدودیت‌های فصل گرم در واحدهای بهره‌برداری به دست آمده است.

وی تصریح کرد: تولید شمش در فولاد خوزستان سال گذشته تا همین تاریخ یک‌ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۶۹ تن بوده و با یک درصد رشد، تولید به یک‌ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۶۹ تن در پایان مرداد سال‌جاری رسید. وی اظهار کرد: تلاشگران تولید در فولاد خوزستان در بخش احیای مستقیم نیز در همین مدت با رشد ۱۱ درصدی تولید موفقیت شایان توجهی به‌دست آوردند.

طالبی تصریح کرد: مجموع تولید آهن اسفنجی واحدهای احیا مستقیم تا پایان مرداد ۹۸ به یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۵۰۱ تن رسید؛ در‌حالی‌که این رقم در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۴۴۲ تُن ثبت شده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 توسط سازمان بورس:

۴۰ شرکت برتر بورس سال ۹۷ معرفی شدند/ پترو پالایشی ها با بیشترین تعداد

می متالز - فهرست ۴۰ شرکت برتر بورس در سال گذشته بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر‌گذاری بر بازار و برتری نسبت‌های مالی از سوی سازمان بورس اعلام شد.
 

آمادگی جهان فولاد سیرجان برای صادرات مازاد تولید

می متالز - با راه‌اندازی واحد ذوب جهان فولاد سیرجان، این شرکت دیگر به‌دنبال صادرات آهن اسفنجی نیست.
 مهندس تجلی زاده تاکید کرد:

نیازمند افزایش ۷۰ درصدی توان صادراتی فولاد هستیم

می متالز - برای آنکه به 13 تا 15 میلیون تن صادرات مازاد تولید دست یابیم بایستی مشوق ها 60 تا 70 درصد بالا رود و از سوی دیگر محدودیت های داخلی برداشته شود.
 گزارش فولادی مرداد ۹۸ منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، ۳۷ درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
 مدیر عامل فولاد خوزستان مطرح کرد:

جدی ترین چالش آینده فولادسازان، تامین مواد اولیه است

می متالز - علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با تاکید بر اینکه اولویت اصلی این شرکت، ادامه توسعه در بالادست زنجیره برای تامین پایدار سنگ آهن و کنسانتره است، گفت: اهمیت بالای تامین مواد اولیه در تولید فولاد و همچنین میل مدیران معادن به سمت احداث واحدهای فولادسازی باعث شده که در آینده جدی‌ترین و بزرگترین مشکل برای فولادسازان تامین مواد اولیه باشد که باید با همکاری معادن فکر اساسی برای این موضوع اندیشیده شود. لذا فولاد خوزستان در همین راستا اقدام به خرید سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد نمود.
 گزارش فولادی مرداد 98 منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت/ افزایش 37 درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، 37 درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما