خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

بومی‌سازی در قطعات و تجهیزات «ذوب»

می متالز - بنا به گفته مدیرعامل ذوب آهن اصفهان این مجموعه ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی‌سازی کرده است.

به گزارش می متالز، مراسم گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالوژی و ریخته‌گری با حضور مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن تجارت و جمعی از فعالان حوزه فولاد کشور در سالن اجتماع‌‎های شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار شد.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این آیین گفت: ذوب‌آهن اصفهان ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی‌سازی کرده است. وی تصریح کرد: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه‌ها از جایگاه تولید‌کننده محصول، به صادر‌کننده تکنولوژی و تجهیزات فولاد ارتقا پیدا کنیم. یزدی‌زاده اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که اصفهان عمده فولاد کشور را تولید می‌کند و به یک استان استراتژیک در حوزه فولاد تبدیل شده است.

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این آیین به مشکل تامین مواد اولیه شرکت‌های فولادی اشاره کرد و گفت: ذوب‌آهن اصفهان، مهندسان بسیاری را آموزش داده که در صنایع مختلف کشور منشا اثر هستند. به گفته وی نابسامانی در بازار مواد اولیه و خام‌فروشی سنگ‌آهن باید اصلاح شود و این مشکل تامین مواد اولیه، تمام شرکت‌های فولادی را درگیر کرده است. 

سیف‌اله امیری، مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت نیز در این آیین گفت: صادرات سنگ‌آهن توسط تولید‌کنندگان دولتی این مواد اولیه را ممنوع کردیم و با برنامه‌ریزی انجام شده، مشکل این واحدهای تولیدی حل می‌شود. به گفته وی درحال‌حاضر ذوب‌آهن و فولاد مبارکه مشکل تامین مواد اولیه دارند که به‌دنبال حل آن هستیم و طبق دستور معاون اول رئیس‌جمهور اولویت ما در ابتدا تامین نیاز داخل است. مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت اظهار کرد: برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ نیاز به ۱۵۰ میلیون تن سنگ‌آهن داریم که اگر این موضوع ساماندهی نشود، تا ۱۰ سال آینده، وارد‌کننده سنگ‌آهن می‌شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تولید ۶.۷ میلیون تن کنسانتره و ۵ میلیون تن گندله در پنج ماه اول سال ۹۸؛

صدرنشینی گل‌گهر در تولید کنسانتره و گندله سنگ‌آهن

می متالز - تولید کنسانتره سنگ‌آهن در ۵ ماهه اول امسال به بیش از ۱۹.۷ میلیون تن رسید که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با تولید ۶.۷ میلیون تن، بیشترین سهم تولید را در اختیار داشته است، این شرکت همچنین بالاترین سهم در تولید گندله سنگ‌آهن را نیز در اختیار دارد.
 

ساخت بخش عمده تجهیزات ذوب آهن توسط شرکت های ایرانی

می متالز - با ارتقا دانش داخلی و توانمندی شرکت های ایرانی امروز بخش عمده ای از تجهیزات شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت داخلی تامین می شود.
 

بین دو شرکت رقم خورد؛

می متالز - شرکت تامین ماسه ریخته گری با ذوب آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد.
 

از افتتاح اولین کارخانه بنتونیت تا برگزای جشن باشکوه خانواده بزرگ فولاد سنگان

می متالز - با حضورنگهبان (نماینده مجلس)، رسولیان (معاون استاندار خراسان رضوی)، امرایی (مدیرعامل فولاد سنگان)، طیب نیا (معاون خرید فولاد مبارکه)،ترابی (مدیرروابط عمومی فولاد مبارکه)،کفعمی (مدیرعامل شرکت آتیه فولاد اصفهان) و جمعی از مسوولان شهرستان، کارخانه یکصدهزارتنی تولید بنتونیت افتتاح و در جریان این مراسم، امرایی گزارش مبسوطی در خصوص روند پیشرفت پروژه کنسانتره، خط تولید گندله و همچنین دیگر پروژه های جانبی ارایه داد.
 

انتظارات استاندار از فولاد مبارکه/ افزایش سرمایه 7 هزار میلیارد تومانی از سود

می متالز - استاندار اصفهان انتظارات توسعه ایی از فولاد مبارکه را اعلام کرد و مدیرعامل این شرکت بورسی هم از قطعی شدن برنامه افزایش سرمایه 7 هزار میلیارد تومانی از سود انباشته خبر داد.
 

۱۱ بنگاه معدن و صنایع معدنی در بین ۴۰ شرکت برتر بورس در سال ۱۳۹۷

می متالز - بهبود قابل ملاحظه در عملکرد مالی نسبت به سال قبل مهم‌ترین شاخصه این انتخاب است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما