خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

بومی‌سازی در قطعات و تجهیزات «ذوب»

می متالز - بنا به گفته مدیرعامل ذوب آهن اصفهان این مجموعه ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی‌سازی کرده است.

به گزارش می متالز، مراسم گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالوژی و ریخته‌گری با حضور مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن تجارت و جمعی از فعالان حوزه فولاد کشور در سالن اجتماع‌‎های شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار شد.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این آیین گفت: ذوب‌آهن اصفهان ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی‌سازی کرده است. وی تصریح کرد: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه‌ها از جایگاه تولید‌کننده محصول، به صادر‌کننده تکنولوژی و تجهیزات فولاد ارتقا پیدا کنیم. یزدی‌زاده اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که اصفهان عمده فولاد کشور را تولید می‌کند و به یک استان استراتژیک در حوزه فولاد تبدیل شده است.

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این آیین به مشکل تامین مواد اولیه شرکت‌های فولادی اشاره کرد و گفت: ذوب‌آهن اصفهان، مهندسان بسیاری را آموزش داده که در صنایع مختلف کشور منشا اثر هستند. به گفته وی نابسامانی در بازار مواد اولیه و خام‌فروشی سنگ‌آهن باید اصلاح شود و این مشکل تامین مواد اولیه، تمام شرکت‌های فولادی را درگیر کرده است. 

سیف‌اله امیری، مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت نیز در این آیین گفت: صادرات سنگ‌آهن توسط تولید‌کنندگان دولتی این مواد اولیه را ممنوع کردیم و با برنامه‌ریزی انجام شده، مشکل این واحدهای تولیدی حل می‌شود. به گفته وی درحال‌حاضر ذوب‌آهن و فولاد مبارکه مشکل تامین مواد اولیه دارند که به‌دنبال حل آن هستیم و طبق دستور معاون اول رئیس‌جمهور اولویت ما در ابتدا تامین نیاز داخل است. مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت اظهار کرد: برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ نیاز به ۱۵۰ میلیون تن سنگ‌آهن داریم که اگر این موضوع ساماندهی نشود، تا ۱۰ سال آینده، وارد‌کننده سنگ‌آهن می‌شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بزرگ‌ترین فولادساز کشور در چالش تامین مواد اولیه

فولاد مبارکه نیازمند تامین اضطراری سنگ آهن است

می متالز - شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادساز کشور که در صدر تولید آهن اسفنجی در دنیا قرار دارد، این روزها با کمبود مواد اولیه و سنگ آهن روبه‌رو است.
 

تصمیم کمیته بورس کالا درباره معاملات «فولاد»

می متالز - کمیته تصمیم گیری در بورس کالا درباره معاملات فولادمبارکه تصمیم گیری کرد.
 

معاملات جذاب «فولاد» تایید می‌شود؟

می متالز - معاملات جذاب محصولات فولاد مبارکه تایید می‌شود؟
 

روز ۱۰۰۰ میلیارد تومانی «فولاد» | بورس کالا محرک سهام فولاد مبارکه؟

می متالز -با توجه به مشکلات بوجود آمده در خصوص لغو معاملات بورس کالای هفته گذشته محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا به دلیل آنچه که تحت عنوان عرضه محدود و رقابت بالا که منجر به افزایش قیمت پایانی خرید شده بود عنوان شد، شرکت فولاد مبارکه در اطلاعیه عرضه فردای بورس کالا حجم عرضه محصولات را به طرز محسوسی افزایش داده است.
 به همت کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان صورت گرفت:

احیای فعالیت معادن سنگ آهن استان اصفهان/ اعلام بسته حمایتی سرمایه گذاری فولاد مبارکه و ذوب آهن برای معادن سنگ آهن استان اصفهان

می متالز - در چهارمین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان که با حضور معاون امور معادن فولاد مبارکه، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان و معاون خرید ذوب آهن تشکیل شد، مقرر شد شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به منظور راه اندازی و فعال کردن معادن سنگ آهن استان اصفهان با هماهنگی بهره برداران معادن اقدام کنند.
 

اعتبار گواهینامه سیستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان تمديد شد

می متالز - سومین دور مميزی مراقبتی خارجي از دوره جدید گواهینامه سيستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان مطابق با استاندارد ISO14001 ویرایش سال 2015 توسط موسسه گواهی دهنده (SGS) از 29 بهمن ماه طی دو روز با موفقیت انجام و اعتبار اين گواهينامه در ذوب آهن اصفهان تمديد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما