خبر
اقتصاد   مراکز تحقیقاتی  

آمریکا سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی را تحریم کرد/ ادعای پمئپو

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا، سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی وابسبته را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و وزیرخارجه علت این تصمیم را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، چند روز بعد از تحریم ئو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران و ۵ فرد و ۵ شرکت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا هم اعلام کرد: ایران از سازمان‌های فضایی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده می‌کند. به همین دلیل برای نخستین بار این سازمان و دو مرکز پژوهشی وابسته به علت فعالیت‌های مرتبط با اشاعه تسلیحاتی تحریم شدند. آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند.

بنابر ادعای وی؛ انفجار ناشی از نقص فنی سایت سمنان در ۲۹ آگوست برای پرتاب ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.

کد خبر: 54506
تاریخ: 1398/06/13 - 18:20
منبع: بورس پرس

تحریم  وزارت خزانه‌ داری آمریکا  مایک پمپئو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس اتاق کرمان:

بخش خصوصی از تحریم‌های داخلی شکایت دارد

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: ما از تحریم های خارجی هراسی نداریم و می توانیم بر آن غلبه کنیم ولی بخش خصوصی از تحریم داخلی شکایت دارد و ضروری است به عنوان یک واقعیت ملموس در مسیر توسعه صادرات و اقتصاد کشور به آن توجه شود.
 

اشتغال زایی، جوان گرایی و محرومیت زدایی سه ضلع مثلث کارآفرینی فولاد بافت

می متالز - مدیر روابط عمومی بانک گردشگری اعلام کرد: با راه اندازی کارخانه فولاد بافت در سال رونق تولید، علاوه بر محرومیت زدایی از این شهرستان برای 2750 نفر از جوانان تحصیلکرده بومی اشتغال ایجاد شده است .
 

طلب 40 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/ جزو خوش حسابان مالیاتی هستیم

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش گفت: فعالیت ما کاملا و دائمی از طرف دیوان محاسبات و شرکت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.
 

پاسخ یک مقام مسوول در وزارت صمت به انتقادات مطرح شده در خصوص میزان حقوق دولتی معادن

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: حقوق دولتی در شورای عالی معادن در حضور همه اعضا مصوب می‌شود و اگر ایراداتی به این افزایش وارد بود، نمایندگان انجمن‌ها و بخش خصوصی که در آن جلسه حضور داشتند، می‌توانستند ایرادات آن را مطرح کنند.
 

افزایش ۶۹ درصدی واردات برای توسعه پارس جنوبی

می متالز - مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: واردات کالا جهت تکمیل فازها و پتروشیمی‌های این منطقه در ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 

رکوردشکنی بورس انرژی در صادرات بنزین

می متالز - رکورد صادرات بنزین از بورس انرژی ایران شکسته شد و روز گذشته شاهد صادرات یک میلیون و ۷۷۰ هزار بشکه بنزین در کنار دادوستد ۱۲۵ هزار تن گازوئیل صادراتی از این بازار مالی بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما