خبر
اقتصاد   مراکز تحقیقاتی  

آمریکا سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی را تحریم کرد/ ادعای پمئپو

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا، سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی وابسبته را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و وزیرخارجه علت این تصمیم را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، چند روز بعد از تحریم ئو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران و ۵ فرد و ۵ شرکت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا هم اعلام کرد: ایران از سازمان‌های فضایی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده می‌کند. به همین دلیل برای نخستین بار این سازمان و دو مرکز پژوهشی وابسته به علت فعالیت‌های مرتبط با اشاعه تسلیحاتی تحریم شدند. آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند.

بنابر ادعای وی؛ انفجار ناشی از نقص فنی سایت سمنان در ۲۹ آگوست برای پرتاب ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.

کد خبر: 54506
تاریخ: 1398/06/13 - 18:20
منبع: بورس پرس

تحریم  وزارت خزانه‌ داری آمریکا  مایک پمپئو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

روسیه تحریم نفتی ونزوئلا را برای آمریکا جبران کرد

می متالز - صادرات نفت روسیه به آمریکا در ماه جولای ۱۶ درصد نسبت به ژوئن افزایش داشته چون پالایشگاه‌های آمریکا مجبور بودند بشکه های از دست رفته نفت سنگین ونزوئلا را پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس، جایگزین کنند.
 در گفتگو با عضو هیات مدیره و معاون بازرگانی شرکت ایرالکو مطرح شد:

آلومینیوم ایران چگونه تحریم‌ها را دور می‌زند؟

می متالز - آلومینیوم ایران از اردیبهشت ۹۷ در فهرست موارد تحریمی علیه ایران قرار گرفت. متعاقبا در تحریم‌های بعد نیز شرکت ایرالکو نیز در لیست تحریم‌ها قرار گرفت. درحال‌حاضر هیچ شرکت تولیدی مطرح در دنیا به صورت مستقیم با ایرالکو عملیات خرید و یا فروش انجام نمی‌دهد به این صورت که چنانچه محصولی خریداری کنیم نمی‌توان مستقیم به حساب آنها وجه مواد اولیه واریز نمایند و در این شرایط ما برای انجام خرید و یا فروش از طریق واسطه‌ها اقدام می‌کنیم که همین امر سبب می‌شود تا هزینه‌ها افزایش یابد.
 

خام فروشی هدف همکاری چینی ها در بخش معدن و فولاد ایران

می متالز - چین قرار است تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۴۷ میلیون تن تولید فولادش را افزایش دهد که شامل ۴ کارخانه ۱۲ میلیون تنی است و به طور قطع همکاری با ایران در بخش معدن در راستای تامین مواد اولیه و خام برای این کارخانه ها خواهد بود که این مساله با سیاست های کلان کشور همخوانی ندارد.
 

تاثیر تحریم ها بر صنعت آلومینیوم

می متالز - معاون بازرگانی شرکت ایرالکو معتقد است که میزان تولیدات داخل کشور کفاف مواد اولیه برای ساخت آلومینیوم را نمی‌دهد و تنها یک‌ششم از این نیاز از جاجرم دریافت می‌‌شود
 

فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌رو

می متالز - برنامه همکاری‌های جامع بین جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران که توسط «دبیرخانه سازوکار عالی مشارکت جامع راهبردی ایران و چین» تنظیم شده، برنامه‌ای برای همکاری‌های جامع ۲۵ ساله و اقدامات اجرایی آن است.
 

آمریکایی‌ها به‌دنبال تصرف نفتکش‌های ونزوئلا

می متالز - شرکت‌های آمریکایی سعی دارند نفتکش‌های ونزوئلا را در ازای خسارتی که دولت ونزوئلا در جریان ملی کردن شرکتهای خصوصی در زمان هوگو چاوز به آنها بدهکار است، تصرف کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما