خبر
اقتصاد   مراکز تحقیقاتی  

آمریکا سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی را تحریم کرد/ ادعای پمئپو

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا، سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی وابسبته را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و وزیرخارجه علت این تصمیم را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، چند روز بعد از تحریم ئو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران و ۵ فرد و ۵ شرکت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا هم اعلام کرد: ایران از سازمان‌های فضایی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده می‌کند. به همین دلیل برای نخستین بار این سازمان و دو مرکز پژوهشی وابسته به علت فعالیت‌های مرتبط با اشاعه تسلیحاتی تحریم شدند. آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند.

بنابر ادعای وی؛ انفجار ناشی از نقص فنی سایت سمنان در ۲۹ آگوست برای پرتاب ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.

کد خبر: 54506
تاریخ: 1398/06/13 - 18:20
منبع: بورس پرس

تحریم  وزارت خزانه‌ داری آمریکا  مایک پمپئو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک اقتصاددان تاکید کرد:

راه‌حل بنیادی مشکلات بودجه

می متالز - هرگونه افزایش نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی ضربه می‌زند و در این عملیات از پاکستان مشاوره گرفتیم.
 در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن مطرح شد:

صادرات ۱۰ میلیون تن فولاد در اوج تحریم‌ها

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو: صادرات فولاد در دوره تحریم افزایش داشته است طوری که توانستیم ۱۰ میلیون تن فولاد به دنیا صادر کنیم.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

شاهراهی امن به نام "بورس"

می متالز - با اعمال مجدد تحریم‌ها بر صنعت فولاد، شاهد تاثیراتی بر بازار سرمایه خواهیم بود، اما کارشناسان معتقدند تحریم طی سال‌های آتی بر میزان فروش شرکت‌های فولادی تاثیر خود را گذاشته و آن را کاهش خواهد داد.
 مدیر فروش فولاد هرمزگان:

حضور فعال در بازارهای صادراتی، یکی از رویکردهای مهم شرکت فولاد هرمزگان

می متالز - مدیر فروش شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به کسب عنوان صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی، گفت: موقعیت منطقه‌ای شرکت فولاد هرمزگان ایجاب می‌کند تا این شرکت به عنوان پایگاه صادراتی کشور به عنوان چشم‌انداز آتی سیاست‌گذاران مطرح باشد.
 مدیرعامل فولاد مبارکه در دهمین همایش چشم انداز فولاد و سنگ آهن:

گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی در فولاد مبارکه/ نیازمند حمایت دولت در شرایط تحریم فولاد مبارکه

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: این شرکت طی ۲۰ سال گذشته در بومی سازی قطعات موفق بوده و بیش از ۴هزار قطعه تولید کرده که منجر به ۵هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی شده است.
 

کاهش سهم خاورمیانه از واردات نفت هند

می متالز - واردات نفت هند از خاورمیانه در سال ۲۰۱۹ که دهلی‌نو منابع وارداتش را متنوع کرد، به پایین‌ترین میزان در چهار سال گذشته کاهش یافت.هند که سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان است، حدود ۸۴ درصد از نیازهای نفتی خود را از خاورمیانه وارد می‌کند که عمده تامین نفت این کشور را برعهده داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما