خبر
اقتصاد   مراکز تحقیقاتی  

آمریکا سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی را تحریم کرد/ ادعای پمئپو

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا، سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی وابسبته را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و وزیرخارجه علت این تصمیم را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، چند روز بعد از تحریم ئو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران و ۵ فرد و ۵ شرکت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا هم اعلام کرد: ایران از سازمان‌های فضایی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده می‌کند. به همین دلیل برای نخستین بار این سازمان و دو مرکز پژوهشی وابسته به علت فعالیت‌های مرتبط با اشاعه تسلیحاتی تحریم شدند. آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند.

بنابر ادعای وی؛ انفجار ناشی از نقص فنی سایت سمنان در ۲۹ آگوست برای پرتاب ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.

کد خبر: 54506
تاریخ: 1398/06/13 - 18:20
منبع: بورس پرس

تحریم  وزارت خزانه‌ داری آمریکا  مایک پمپئو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بزرگ‌ترین شوک طلای سیاه پس از جنگ خلیج فارس ثبت شد

پرواز نفت با سوخت آرامکو

می متالز - بیست و هشت سال بعد از حمله صدام حسین به چاه‌های نفت کویت، انفجار در تاسیسات شرکت ملی نفت عربستان بزرگ‌ترین جهش بهای طلای سیاه را برای ساعاتی در بازار نفت رقم زد.
 رضا پدیدار بیان کرد:

ایجاد خط اعتباری راه رونق تولید در بخش خصوصی صنعت نفت

می متالز - رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه امضای قراردادهای جدید در صنعت نفت می‌تواند تحرکی برای سفارش ساخت تجهیزات به بخش خصوصی به وجود آورد،‌ گفت: برای تامین نقدینگی مورد نیاز، لازم است به سازندگان خط اعتباری اختصاص داده شود.
 

ایران جایگاه خوبی از لحاظ سطح غنی سازی به دست آورد

می متالز - «اولی هاینونن» معتقد است که مزایای اقتصادی پیش‌بینی‌شده در اینستکس در بهترین حالت ممکن محدود هستند و خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کنند.
 بیژن زنگنه مطرح کرد:

پیش‌شرط نفتی خط ۱۵ میلیاردی

می متالز - وزیر نفت ایران روز گذشته «لغو تحریم‌های نفتی ایران» را پیش‌شرط ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا برای تهران عنوان کرد.
 

انجماد تقاضا در بازار خودرو ۹۹

می متالز - خودروسازان ایرانی اگرچه امسال را بدون بحرانی جدی در تقاضا، پشت‌سر خواهند گذاشت، با این حال با توجه به مولفه‌های مختلف از جمله «قیمت»، «کیفیت» و «مشوق‌های خرید»، احتمال بروز این بحران طی سال آینده بسیار زیاد است.
 

روسیه دیگر دلار قرض نمی‌کند

می متالز - وزارت دارایی روسیه اعلام کرد این کشور سال آینده تنها بر حسب یوآن و یورو استقراض خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما