خبر
سیمان و بتن   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

سیمان خاش به دنبال افزایش سهم صادراتی

می متالز - انتقال به موقع محصولات صادراتی شرکت سیمان خاش به بندر چابهار از جمله موضوعاتی است که در دستور کار این کارخانه قرار گرفته است. با توجه به اهمیت زمان‌بندی در انتقال محصول و انجام تعهد، سیمان خاش نیاز به هماهنگی‌های وسیعی در سطح ادارات و سازمان‌های استانی دارد.

به گزارش می متالز، هماهنگی برای تامین ناوگان حمل و نقل زمینی سیمان از خاش تا چابهار از جمله موضوعاتی است که پیش از این نیز اقداماتی برای آن انجام شده بود.

۱۵ مرداد امسال در پی سفر مدیرعامل سیمان خاش به جنوب استان سیستان و بلوچستان قرارداد صادرات سیمان و کلینکر بین نماینده کارخانه و عاملان فروش به امضا رسید.

در آخرین اقدامات جلسه هماهنگی برای تامین ناوگان حمل ونقل زمینی با هدف انتقال محصولات صادراتی از شهرستان خاش به بندر چابهار برای  صادرات به  مقاصد مشخص‌شده با مسوولین شهرستان خاش در پنجم  شهریور ماه  تشکیل شد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت سیمان خاش با تاکید بر حجم محصول صادراتی و اهمیت فاکتور زمان برای جلوگیری از ایجاد وقفه در بارگیری  کشتی ضمن بیان موانع موجود در حمل و نقل زمینی خواستار افزایش سطح  همکاری  بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان شد و  با همراهی  فرمانداری و رئیس اداره راه شهرستان خاش  تدابیر لازم اندیشیده شد.

گفتنی است برای افزایش سطح تعاملات و بررسی دقیق تر ابعاد موضوع  در این جلسه رئیس شرکت‌های حمل و نقل، رئیس انجمن رانندگان و سایرمسوولین شهرستان خاش نیز حضور  داشتند.

کد خبر: 54535
تاریخ: 1398/06/13 - 19:38
منبع: سیمان خبر

بندر چابهار  سیمان خاش  صادرات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موانع پیش‌روی اجرای دستورالعمل عوارض صادراتی ۲۵ درصدی کنسانتره و گندله

پای لنگ زنجیره ارزش بخش معدنی

می متالز - بحث اخذ عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات دو محصول کنسانتره و گندله همچنان از سوی فعالان بخش‌خصوصی درحال مطالبه، رفع و بازنگری است.
 

تقابل دو دیدگاه درباره عوارض مواد معدنی

می متالز - دلایل تعیین عوارض ۲۵‌درصدی صادرات مواد معدنی خام و چگونگی واگذاری مسوولیت احیای معادن بعد از پایان بهره‌برداری به معدنکار دو موضوع مطرح شده در نشست کمیته ماده ۱۲ است که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 

هند و ایران روند پیشرفت پروژه چابهار را بررسی کردند

می متالز - ویجی گوخال و سید عباس عراقچی معاونان وزارت امور خارجه هند و ایران روند پیشرفت پروژه‌های مشترک ارتباطی و زیرساختی از جمله راه‌اندازی کامل بندر چابهار را بررسی کردند.
 نظر فعالان بخش خصوصی درباره افزایش عوارض صادرات سنگ‌آهن:

با عوارض صادراتی به سمت ایجاد ارزش افزوده نمی‌رویم

می متالز - با وجود اینکه وضع عوارض بر سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله در ماه‌های اخیر ماجراساز شده بود، تولیدکنندگان سنگ‌آهن خبر دادند تولید در معادن سنگ‌آهن خصوصی کاهش یافته است.
 

تجارت ایران و اروپا به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۹ میلادی رسید

می متالز - حجم تجاری ایران و اروپا از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۹ به بیش از ۳ میلیارد یورو رسید. با وجود آن که این رقم تنها یک‌سوم تجارت در مدت مشابه سال گذشته است اما حجم تجاری در ماه ژوئیه بالاترین رقم سال را ثبت کرد.
 

نامه خانه معدن به نهاوندیان درباره اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات محصولات معدنی

می متالز - رئیس خانه معدن ایران در نامه ای به نهاوندیان خواستار بازبینی در دستورالعمل اخذ عوارض ۲۵ درصدی صادرات مواد معدنی برای معادن کوچک و متوسط شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما