خبر
انرژی  
پارسایی:

آیا هدف دولت از محدود کردن مقدار سوخت‌گیری افزایش قیمت سوخت است؟

می متالز - سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: اگر هدف دولت از محدود کردن مقدار لیتر در هر مرحله از سوخت گیری، افزایش قیمت سوخت است باید تاکید کنم؛ مجلس با افزایش قیمت سوخت مخالفت است و با این مسئله نیز موافقت نخواهد کرد.

به گزارش می متالز، بهرام پارسایی با اشاره به اینکه پس از آغاز اجرای "طرح احیای کارت سوخت" هر خودرو در هر مرحله از سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی خود نمی‌تواند بیشتر از 30 لیتر سوختگیری کند، گفت: محدود شدن مقدار لیتر سوخت جزو مفاد طرح احیای مجدد کارت سوخت نیست و صاحبان خودرو باید بتوانند در مرحله سوخت‌گیری به مقدار مورد نیاز سوخت تهیه کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر هدف دولت از محدود کردن مقدار لیتر در هر مرحله از سوخت‌گیری، افزایش قیمت سوخت است باید تاکید کنم؛ مجلس با افزایش قیمت سوخت مخالفت است.

افزایش قیمت سوخت زمانی توجیه دارد که زیرساخت‌های آن فراهم شود

وی افزود: اگرچه موافق پرداخت یارانه بیش از حد در حوزه‌هایی مانند سوخت نیستم اما افزایش قیمت زمانی توجیه دارد که زیرساخت‌های آن فراهم شود، به‌عنوان مثال خودروهای داخلی کم‌مصرف باشند اما در حال حاضر اینگونه نیست به همین دلیل هزینه‌های سنگینی به مصرف‌کننده تحمیل می‌شود.  

ایجاد محدودیت برای مردم راه‌حل کاهش مصرف سوخت نیست

پارسایی ایجاد محدودیت برای مردم را راه‌حل کاهش مصرف سوخت ندانست و گفت: راه اصلی کاهش مصرف سوخت استاندراد کردن خودروها و افزایش کیفیت آن‌ها است نه گران کردن محصول و ایجاد محدودیت برای مردم.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروها باید بتوانند در هر مرحله سوخت‌گیری باک خودرو خود را پر کنند، اظهار کرد: اکنون خودروها در هر مرحله می‌تواند فقط 30 لیتر سوخت‌گیری کند و این مسئله صف خودروها در جایگاه‌های سوخت را طویل کرده و زمان سوخت‌گیری 2 برابر شده است و نه تنها کاهش مصرف سوخت را به دنبال ندارد بلکه مصرف را افزایش نیز می‌دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شیب صعودی فروش خودرو در ژاپن

می متالز - به تازگی میزان فروش خودروهای ژاپن در دسته‌بندی‌های کوچک، متوسط و بزرگ در ماه اوت ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است که نشان می‌دهد فروش خودرو در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافته است.
 

اروپا در انتظار کویید برقی

می متالز - : تیری بالور، مدیرعامل رنو اعلام کرد که این شرکت قصد دارد طی پنج سال آتی یک خودروی تمام‌برقی ارزان قیمت و مقرون به‌صرفه با برچسب قیمت ۱۱ هزار دلار راهی بازار اروپا کند.
 

ادامه دردسرهای تاکاتا برای تویوتا

می متالز - شرکت خودروسازی تویوتا‌موتور، کمپین فراخوان محصولاتی را که در آنها از کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا استفاده شده است، به مدل‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ «اونسیس»، ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ «کرولا» و ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ «یاریس» توسعه داد.
 

اعتصاب کارگران جی‌ام در آمریکا

می متالز - نزدیک به ۴۹ هزار نفر از کارگران ساعتی کارخانه‌های خودروسازی جنرال‌موتورز، پس از آنکه مذاکرات اتحادیه کارگری و مقامات به شکست منجر شد، دست به اعتصاب سراسری زدند.
 در گفت‌وگو با رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت بررسی شد

ساماندهی مجوز پیش‌فروش خودرو

می متالز - چالش‌هایی که در بخش پیش‌فروش خودروها متوجه وزارت صمت شده، مسوولان این وزارتخانه را به فکر راه‌اندازی سامانه‌ای برای رصد پیش‌فروش خودروها انداخته است.بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، خودروسازان و واردکنندگان باید پیش از پیش‌فروش محصولات خود، مجوز‌های لازم را از وزارت صمت اخذ کنند.
 

خودروها در پارکینگ‌های ایران‌خودرو و سایپا دچار خسارت شده‌اند

می متالز - ​دادستان تهران گفت: هدف ما تعیین تکلیف وضعیت خودروها در تمام پارکینگ های بلاتکلیف مانده است همچنین خود مسوولان سایپا و ایران‌خودرو نیز باید پاسخگوی موضوع باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما