خبر
بورس کالا   قیر و روانکارها  
امروز رقم خورد؛

صادرات بیش از ۲۸ هزار تن قیر و عایق رطوبتی از بورس کالای ایران

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه میزبان دادوستد ۲۷ هزار و ۸۱۴ تن قیر و ۷۳۰ تن عایق رطوبتی بود.

به گزارش می متالز، طی این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز ۲ هزار و ۵۳۲ تن  مواد پلیمری، ۱۷ هزار و ۷۴۱ تن مواد شیمیایی، ۱۰۰ تن قیر، ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم و یک هزار و ۶۷۵ تن گوگرد معامله شد.

شایان ذکر است، یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۱۵۴ تن میلگرد و ۸ هزار و ۷۱۲ تن سبد میلگرد نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران به فروش رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موانع پیش‌روی اجرای دستورالعمل عوارض صادراتی ۲۵ درصدی کنسانتره و گندله

پای لنگ زنجیره ارزش بخش معدنی

می متالز - بحث اخذ عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات دو محصول کنسانتره و گندله همچنان از سوی فعالان بخش‌خصوصی درحال مطالبه، رفع و بازنگری است.
 

تقابل دو دیدگاه درباره عوارض مواد معدنی

می متالز - دلایل تعیین عوارض ۲۵‌درصدی صادرات مواد معدنی خام و چگونگی واگذاری مسوولیت احیای معادن بعد از پایان بهره‌برداری به معدنکار دو موضوع مطرح شده در نشست کمیته ماده ۱۲ است که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 نظر فعالان بخش خصوصی درباره افزایش عوارض صادرات سنگ‌آهن:

با عوارض صادراتی به سمت ایجاد ارزش افزوده نمی‌رویم

می متالز - با وجود اینکه وضع عوارض بر سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله در ماه‌های اخیر ماجراساز شده بود، تولیدکنندگان سنگ‌آهن خبر دادند تولید در معادن سنگ‌آهن خصوصی کاهش یافته است.
 

تجارت ایران و اروپا به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۹ میلادی رسید

می متالز - حجم تجاری ایران و اروپا از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۹ به بیش از ۳ میلیارد یورو رسید. با وجود آن که این رقم تنها یک‌سوم تجارت در مدت مشابه سال گذشته است اما حجم تجاری در ماه ژوئیه بالاترین رقم سال را ثبت کرد.
 

نامه خانه معدن به نهاوندیان درباره اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات محصولات معدنی

می متالز - رئیس خانه معدن ایران در نامه ای به نهاوندیان خواستار بازبینی در دستورالعمل اخذ عوارض ۲۵ درصدی صادرات مواد معدنی برای معادن کوچک و متوسط شد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد:

امسال، ۱۵ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه می شود

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ایجاد محدودیت برای صادرات مواد معدنی گفت: ما برای صادرات نه محدودیت ایجاد کردیم نه ممنوعیت. بلکه شفافیت به وجود آوردیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما