خبر
نفت   گاز  
ازسوی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی انجام شد

برگزاری دوره آموزشی سامانه مدیریت یکپارچه خطوط لوله

می متالز - دوره آموزشی سامانه مدیریت یکپارچه خطوط لوله به‌منظور آشنایی با مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد.

به گزارش می متالز، شهرام قاسم‌پور، رئیس بازرسی فنی عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدرس این دوره با اشاره به اینکه این دوره آموزشی برای مدیران و روسای مناطق عملیاتی و اداره‌های ستادی این شرکت برگزار شده، گفت: خطوط لوله انتقالی از جمله دارایی‌های مهم صنعت نفت است که حفظ و نگهداشت آن اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: وقوع حوادث ناشی از نشت سیال و آتش‌سوزی و انفجار خطوط لوله تاکنون خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به صنعت نفت وارد کرده است و حفظ یکپارچگی خطوط لوله سبب پیشگیری از این اتفاقات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از آن می‌شود.

رئیس بازرسی فنی عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اظهار کرد: در سیستم مدیریت یکپارچگی خطوط لوله، برنامه‌ریزی به‌منظور حفظ سلامت منابع انسانی، طراحی، مهندسی، تحقیق، توسعه، بهره‌برداری، ایمنی، بهداشت، محیط زیست، نگهداری و تعمیرات، بازرسی، ارزیابی و تخصیص بهینه منابع مالی به صورت هوشمندانه و یکپارچه انجام می‌شود و همچنین با افزایش طول عمر و قابلیت تجهیزات از آلودگی محیط زیست نیز پیشگیری می‌شود.

قاسم‌پور، آمار حوادث خطوط لوله در ایران و جهان، تعریف سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله (PIMS) و جایگاه آن در نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی، PIMS  از دیدگاه مدیریت استراتژیک، مدل‌سازی PIMS، الزام‌ها و مختصات پیاده‌سازی PIMS و ... را از مهم‌ترین سرفصل‌های این دوره عنوان کرد.

وی پیاده‌سازی سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله در زاگرس جنوبی را نیازمند پیاده‌سازی مؤلفه‌های آن در سه حوزه زیرساخت، نرم‌افزاری و پیاده‌سازی دانست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری دوره آموزشی و کاربردی «روند حرکت اقتصاد ایران در سال ۹۹»

می متالز - روزنامه «دنیای اقتصاد» دوره آموزشی و کاربردی «روند حرکت اقتصاد ایران در سال ۹۹» را با تاکید بر تشخیص حوزه‌های جذاب سرمایه‌گذاری ۱۷ بهمن به مدت ۵ ساعت برگزار می‌کند.
 توسط ایمیدرو انجام شد:

برگزاری دوره آموزشی ارزیابی چرخه حیات در محیط زیست

می متالز - ایمیدرو دوره آموزشی دو روزه ارزیابی چرخه حیات در محیط زیست را برگزار کرد.
 مشاور امور بین‌الملل و توافقنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با مقررات سازمان جهانی تجارت

می متالز - مشاور امور بین‌الملل و توافقنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با مقررات سازمان جهانی تجارت (WTO) با هدف آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی در حوزه تجارت خارجی با مقررات تجارت جهانی خبرداد.
 

دوره آموزشی مدیریت زنجیره تامین در توسعه تجارت

می متالز - یک دوره آموزشی با عنوان «نقش مدیریت زنجیره تامین در توسعه تجارت و صادرات کشور» چهارشنبه ۲۲ آبان ماه توسط روزنامه «دنیای‌‌اقتصاد» برگزار می‌شود.
 

برگزاری دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی

می متالز - اولین جلسه از دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی با حضور مجتبی شیشه‌چی، مدیرکل تعیین ارزش گمرک ایران، توسط مجمع عالی واردات در دفتر این تشکل برگزار شد.
 

برگزاری دوره آموزشی رایگان برای شرکت‌های دانش‌بنیان تهران و البرز

می متالز - مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان از برگزاری دوره آموزشی مقررات صادرات و واردات مختص شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علمی و فناوری استان‌های تهران و البرز خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما