خبر
نفت   گاز  
ازسوی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی انجام شد

برگزاری دوره آموزشی سامانه مدیریت یکپارچه خطوط لوله

می متالز - دوره آموزشی سامانه مدیریت یکپارچه خطوط لوله به‌منظور آشنایی با مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد.

به گزارش می متالز، شهرام قاسم‌پور، رئیس بازرسی فنی عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدرس این دوره با اشاره به اینکه این دوره آموزشی برای مدیران و روسای مناطق عملیاتی و اداره‌های ستادی این شرکت برگزار شده، گفت: خطوط لوله انتقالی از جمله دارایی‌های مهم صنعت نفت است که حفظ و نگهداشت آن اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: وقوع حوادث ناشی از نشت سیال و آتش‌سوزی و انفجار خطوط لوله تاکنون خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به صنعت نفت وارد کرده است و حفظ یکپارچگی خطوط لوله سبب پیشگیری از این اتفاقات و پیامدهای زیست محیطی ناشی از آن می‌شود.

رئیس بازرسی فنی عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اظهار کرد: در سیستم مدیریت یکپارچگی خطوط لوله، برنامه‌ریزی به‌منظور حفظ سلامت منابع انسانی، طراحی، مهندسی، تحقیق، توسعه، بهره‌برداری، ایمنی، بهداشت، محیط زیست، نگهداری و تعمیرات، بازرسی، ارزیابی و تخصیص بهینه منابع مالی به صورت هوشمندانه و یکپارچه انجام می‌شود و همچنین با افزایش طول عمر و قابلیت تجهیزات از آلودگی محیط زیست نیز پیشگیری می‌شود.

قاسم‌پور، آمار حوادث خطوط لوله در ایران و جهان، تعریف سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله (PIMS) و جایگاه آن در نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی، PIMS  از دیدگاه مدیریت استراتژیک، مدل‌سازی PIMS، الزام‌ها و مختصات پیاده‌سازی PIMS و ... را از مهم‌ترین سرفصل‌های این دوره عنوان کرد.

وی پیاده‌سازی سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله در زاگرس جنوبی را نیازمند پیاده‌سازی مؤلفه‌های آن در سه حوزه زیرساخت، نرم‌افزاری و پیاده‌سازی دانست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دومین دوره آموزشی مرور الزامات HSE در شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

می متالز - دومین دوره آموزشی مرور الزامات HSE شامل: استانداردها، مقررات، الزامات سازمانی و مشتری با تاکید بر استاندارد بین المللی سیستم مدیریت محیط زیست ISO14001:2015 و استاندارد بین المللی سیستم مدیریت ایمنی و سلامت شغلی ISO45001:2018 انجام شد.
 

دلایل خاموش کردن موبایل در پرواز/فقط رژیم صهیونیستی اجازه عبور از آسمان ایران ندارد

می متالز - دلایل خاموش کردن تلفن همراه در پروازها انکس‌های 19 گانه ایکائو، جزئیات پیمان شیکاکو و شرایط ایمنی پرواز از مواردی بود که در دوره آموزشی مبانی هوانوردی برای اصحاب رسانه مطرح شد.
 

ایمیدرو دوره آموزشی آشنایی و مقابله با روش های نوین جاسوسی برگزار کرد

می متالز - ایمیدرو امروز دوره آموزشی آشنایی و مقابله با روش های نوین جاسوسی را برای کارکنان این سازمان برگزار کرد.
 

برگزاری ۲۰۶ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در فلات قاره

می متالز - رئیس واحد آموزش شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: پارسال ۵۲۱ دوره آموزشی برای ۹ هزار و ۶۴۰ نفر از کارکنان به مقدار ۲۰۶ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت برگزار شده که سرانه آموزشی را به ۶۳ نفر ساعت رسانده است.
 

برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با قانون برگزاری مناقصات» در نفت خزر

می متالز - دوره آموزشی آشنایی با قانون برگزاری مناقصه‌ها در سطح مدیران و کارشناسان مربوط به این حوزه به‌مدت دو روز در شرکت نفت خزر برگزار شد.
 

گواهینامه سامانه مدیریت یکپارچه IMS در منطقه کیش تمدید شد

می متالز - گواهینامه سامانه مدیریت یکپارچه (IMS)، با انجام دومین مرحله ممیزی مراقبتی، بر اساس استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ :۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ و OHSAS ۱۸۰۰۱ ویرایش ۲۰۰۷، در منطقه عملیاتی کیش تمدید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما