خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  
انارکی محمدی:

اقتصاد کشور در برابر التهابات سیاسی واکسینه شده است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی می گوید: گام سوم کاهش تعهدات در قالب برجام طراحی شده و ساختارشکنانه نیست.

به گزارش می متالز، احمد انارکی محمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، گفت: ایران تاکید داشته است که اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکند، ما نیز مرحله به مرحله کاهش تعهدات را رقم می زنیم، بنابراین اگر تعهدات اروپایی اجرا نشود گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی تهران عملی می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجلس برای کسب رای اعتماد دو وزیر پیشنهاد، اظهار داشت: رئیس جمهور در آن جلسه صحبت های خوبی داشت، وی بر اجرای تعهدات اروپایی ها تاکید داشت، باید گفت مجلس نیز از این موضع گیری حمایت می کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: باید بین دستگاه های اجرایی و قوی سه گانه در راستای تاکید بر حقوق ایران در حوزه برجام همدلی وجود داشته باشد تا از این مساله به خوبی عبور کرد.

وی با اشاره به ساختار شکنی غربی ها در توافق هسته ای، اظهار داشت: گام های کاهش تعهدات برجامی ایران در واکنش به ساختارشکنی اروپا و آمریکا است، ایران همواره تلاش دارد که بر مدار تعهدات عمل کند، اما اگر طرف توافق بر تعهدات خود پایبند نباشد ما قطعا گام سوم کاهش تعهدات را اجرایی می کنیم.

انارکی محمدی با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات ساختارشکنانه نیست، عنوان کرد: گام سوم کاهش تعهدات در قالب تعهدات برجام انجام می شود، بنابراین اگر طرفین مذاکرات بدعهدی را کنار بگذارند، ایران نیز به تعهدات خود عمل می کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رفع التهاب در بازار ارز، بیان داشت: با تدابیر مناسب قوای سه گانه توانستیم از التهاب بازار ارز عبور کنیم و به ثبات برسیم، بنابراین دیگر مسائل سیاسی بر این بازار تاثیری ندارد، در واقع با پشت سر گذاشتن التهابات، اقتصاد کشور واکسینه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازگشت سکه به جاده کاهشی

دلار افزایشی باقی نماند

می متالز - در چهارمین روز هفته، افزایش دلار ادامه نیافت و سکه تمام بهار آزادی نیز نتوانست به بالای سطح ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومانی برود.
 

ایران جایگاه خوبی از لحاظ سطح غنی سازی به دست آورد

می متالز - «اولی هاینونن» معتقد است که مزایای اقتصادی پیش‌بینی‌شده در اینستکس در بهترین حالت ممکن محدود هستند و خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کنند.
 سخنگوی دولت:

ایران از خریداران فعال نفت استقبال می‌کند

می متالز - سخنگوی دولت با بیان اینکه تعهد ما در برجام در مقابل تعهد دیگر کشورهاست، گفت: هر کشوری بخواهد در قبال خرید نفت ایران فعال باشد ما استقبال خواهیم کرد.
 

بازگشت به خرید نفت از ایران تنها راه احیای اینستکس

می متالز - در حالی ایران به برداشتن سومین گام خود در کاهش تعهدات برجامی نزدیک می‌شود که اروپایی‌ها در اجرای اینستکس نیز گام ملموسی برنداشته‌اند، سازوکاری که اروپایی‌ها تنها با خرید نفت از ایران می‌توانند آن را احیا کنند.
 بیژن زنگنه مطرح کرد:

پیش‌شرط نفتی خط ۱۵ میلیاردی

می متالز - وزیر نفت ایران روز گذشته «لغو تحریم‌های نفتی ایران» را پیش‌شرط ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا برای تهران عنوان کرد.
 سخنگوی دولت خبر داد:

اختیارات ارزی بانک مرکزی تمدید شد

می متالز - سخنگوی دولت گفت: اختیارات رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد ثبات بازار ارز یک سال دیگر تمدید شد. مهر ماه سال گذشته بود که شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، اختیارات لازم را به رئیس کل بانک مرکزی جهت مدیریت بازار ارز اعطا کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما