خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  
انارکی محمدی:

اقتصاد کشور در برابر التهابات سیاسی واکسینه شده است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی می گوید: گام سوم کاهش تعهدات در قالب برجام طراحی شده و ساختارشکنانه نیست.

به گزارش می متالز، احمد انارکی محمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، گفت: ایران تاکید داشته است که اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکند، ما نیز مرحله به مرحله کاهش تعهدات را رقم می زنیم، بنابراین اگر تعهدات اروپایی اجرا نشود گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی تهران عملی می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجلس برای کسب رای اعتماد دو وزیر پیشنهاد، اظهار داشت: رئیس جمهور در آن جلسه صحبت های خوبی داشت، وی بر اجرای تعهدات اروپایی ها تاکید داشت، باید گفت مجلس نیز از این موضع گیری حمایت می کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: باید بین دستگاه های اجرایی و قوی سه گانه در راستای تاکید بر حقوق ایران در حوزه برجام همدلی وجود داشته باشد تا از این مساله به خوبی عبور کرد.

وی با اشاره به ساختار شکنی غربی ها در توافق هسته ای، اظهار داشت: گام های کاهش تعهدات برجامی ایران در واکنش به ساختارشکنی اروپا و آمریکا است، ایران همواره تلاش دارد که بر مدار تعهدات عمل کند، اما اگر طرف توافق بر تعهدات خود پایبند نباشد ما قطعا گام سوم کاهش تعهدات را اجرایی می کنیم.

انارکی محمدی با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات ساختارشکنانه نیست، عنوان کرد: گام سوم کاهش تعهدات در قالب تعهدات برجام انجام می شود، بنابراین اگر طرفین مذاکرات بدعهدی را کنار بگذارند، ایران نیز به تعهدات خود عمل می کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رفع التهاب در بازار ارز، بیان داشت: با تدابیر مناسب قوای سه گانه توانستیم از التهاب بازار ارز عبور کنیم و به ثبات برسیم، بنابراین دیگر مسائل سیاسی بر این بازار تاثیری ندارد، در واقع با پشت سر گذاشتن التهابات، اقتصاد کشور واکسینه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دغدغه‌های تحلیلی در روز تاریخی بورس تهران

پیش بینی بورس امروز | دیده‌ بان دوشنبه 5 اسفند 98

می متالز - شاخص کل بورس تهران در معاملات دیروز با رشد بیش از 17 هزار واحدی تا نزدیکی مرز 500 هزار واحد رشد کرد. با توجه به این‌که در لحظات پایانی معاملات دیروز صف خرید نزدیک به هزار میلیارد تومانی را برای نمادهای بورسی (به غیر از قرن) شاهد بودیم، بر این اساس امروز شرایط برای نیم‌میلیونی شدن شاخص کل بورس تهران مهیا است.
 

تاثیر کرونا بر بازار ارز

می متالز - با شیوع ویروس کرونا در ایران، انتظار می‌رود که سفرهای پایان سال کاهش پیدا کند؛ اما به گفته مسوولان و فعالان بازار ارز، با جو روانی حاکم بر این بازار ناشی از قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF و افزایش تقاضای خرد در بازار، قیمت ارز مقداری افزایش یافته اما انتظار می‌رود با کاهش این جو، قیمت ارز نیز نزولی شود.
 دلار از مرز ۱۵ هزار تومانی عبور کرد

اعداد جدید در بازارها

می متالز - دیروز ارقام جدیدی در بازار ارز، سکه و سهام ثبت شد. سکه تمام برای اولین بار از مرز ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی عبور کرد و دلار برای نخستین بار از اردیبهشت، به کانال ۱۵ هزار تومان رسید.
 روحانی در دیدار وزیر خارجه اتریش:

تحریم آمریکا مانند کرونا است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است/ توافق هسته ای می توانست پایه خوبی برای اعتماد جدید بین ما و غرب باشد/ بر این باوریم که هنور می توان برجام را نگه داشت/ عامل اصلی مشکلات منطقه مداخلات غلط و غیر قانونی آمریکا است/ تاکید بر گسترش و توسعه همه جانبه روابط با اتریش

می متالز - رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا ایستادگی کند.
 حسن روحانی در دیدار وزیر خارجه هلند:

بدنبال پایان برجام نیستیم و راه گفت و گو با اتحادیه اروپا در این زمینه را نبسته ایم/ برای گفت و گو با اتحادیه اروپا درمورد امنیت منطقه آمادگی کامل داریم/ انتقاد از ناتوانی اتحادیه اروپا در عمل به تعهدات برجامی/ امنیت منطقه باید توسط مردم خود منطقه تامین شود/ ریشه ناامنی در منطقه ما حضور و رفتار آمریکا است

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توافق هسته ای را به نفع منطقه و جهان می دانیم و اقدام آمریکا در خروج از برجام به ضررملت های منطقه، جهان و خود مردم آمریکا بوده است، گفت: همه باید تلاش کنیم برجام حفظ شود و ما در این زمینه راه گفت و گو با اتحادیه اروپا را نبسته ایم.
 پیش گشایش:

واگذاری دارایی‌های گروه بانکی

می متالز - با توجه به برنامه واگذاری دارایی‌های گروه بانکی و همچنین احتمال شناسایی سود تسعیر مناسب توسط آن‌ها در پایان سال می‌تواند مجددا استقبال از نماد‌های اصلی این گروه را نیز در پی داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما