خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  

در فاصله چند روز دوحادثه منجر به فوت در معادن کرمانشاه/ چه کسی پاسخگوست؟

می متالز - در پی وقوع حادثه در معدن سنگ تزئینی پشت بیره در شهرستان اسلام آباد غرب جوان 28ساله در حین قواره نمودن سنگ دچار حادثه گردید و متاسفانه فوت شد.

به گزارش می متالز، این دومین حادثه فوت است که ظرف چند روز گذشته در معادن سنگ تزئینی استان رخ می دهد.

هفته گذشته نیز در معدن سنگ تزئینی چک زرد واقع در شهرستان هرسین متاسفانه یک نفر از کارگران معدن بر اثر وقوع حادثه فوت گردید.

آنجه که به عنوان بخشی از شرح وظایف سازمان صمت مطرح است نظارت بر امور ایمنی بهره برداری معادن می باشد که ماده 100 آیین نامه اجرایی قانون معادن نیز به این وظیفه نظارتی سازمان صمت تاکید نموده است و واگذاری وظایف نظارتی سازمان صمت به سازمان نظام مهندسی معدن استان نافی مسوولیت مستقیم این سازمان دولتی به عنوان نهاد نظارتی و حاکمیتی نمی باشد.

باید از رئیس سازمان پرسید بودجه هایی که در قالب طرح نظارت و بازرسی از معادن استان صرف می شود چه نتیجه ای دربر داشته است که در فاصله چند روز شاهد بروز دو حادثه منجر به فوت در معادن استان بوده ایم؟؟؟!!!

معاونت امور معادن معادن و صنایع معدنی سازمان آیا به وظایف خود آگاه است یا فقط اسم آن را یدک می کشد؟؟؟!!!

ماده 100آیین نامه اجرایی قانون معادن :

در اجرای تعهدات و تکالیف دارندگان پروانه عملیات، وزارت بر اساس قانون و این آیین نامه و دستورالعمل های صادره بر انجام عملیات معدنی نظارت خواهد نمود.

امر نظارت بر عملیات معدنی شامل امور نظارتی است که منجر به سلامت و بهداشت و ایمنی کارکنان و کارگران معدن، رعایت طرح مصوب، انجام تعهدات دارنده پروانه عملیات، کنترل عملکرد مسوول فنی، حفظ و صیانت ذخایرمعدنی، بهره برداری بهینه از ذخایر معدنی و سایر مواردی که موجب حسن اجرای قانون و این آیین نامه و همچنین رعایت ایمنی و حفاظت در معادن می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندارد یزد در نشست شورای گفت‌وگو

سامانه رصد وام اشتغال در یزد طراحی شود

می متالز - استاندار یزد در نشست شورای گفت‌وگوی این استان با اشاره به اینکه هدف اصلی پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۸ ایجاد اشتغال بوده است، خواستار طراحی سامانه‌ای برای رصد وام‌ها به متقاضیان شد و این سامانه را مانعی در مقابل هدررفت منابع عنوان کرد.
 صبح شنبه انجام شد؛

بهره برداری از پایانه بار هوایی (کارگوترمینال) فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با حضور وزاری صمت و راه و شهرسازی

می متالز - پایانه بار هوایی (کارگوترمینال) فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صبح امروز شنبه با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
 رئیس صمت سیستان و بلوچستان:

۱۱ پروانه اکتشاف معدن در منطقه سیستان صادر شده است

می متالز - رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ فقره پروانه اکتشاف معدن در منطقه سیستان صادر شده که این رقم در کل استان ۹۸ مورد است.
 

برگزاری کمیته پایش مصوبات اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس و معاونین سازمان صمت

می متالز - کمیته تخصصی رصد و پایش مصوبات اقتصاد مقاومتی استان یزد با حضور آقایان محمد رضا علمدار یزد؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، سید علی اکبر کلانتر؛ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت، سید کمال الدین نورالدینی؛ مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، مجید دهقانی زاده؛ معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی و خانم ها معتمد؛ معاون اجرایی خانه صنعت و معدن و مرشدی زاده؛ کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد و همچنین کلیه معاونین سازمان صمت استان در محل خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد برگزار شد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین :

۱۸۲معدن دارای مجوز در قزوین فعالیت می‌کند/ ۱۷ واحد صنعتی در استان آماده افتتاح است

می متالز - رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: در استان ۱۸۲ معدن دارای مجوز است که بیش از ۸ میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج می‌شود و برای ۱۲۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.
 

در استان زنجان هزار و ۲۳۸ واحد صنعتی فعالیت می‌کنند

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت:هم اکنون در استان هزار و ۲۳۸ واحد صنعتی در حال فعالیت می‌باشد .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما