خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  

در فاصله چند روز دوحادثه منجر به فوت در معادن کرمانشاه/ چه کسی پاسخگوست؟

می متالز - در پی وقوع حادثه در معدن سنگ تزئینی پشت بیره در شهرستان اسلام آباد غرب جوان 28ساله در حین قواره نمودن سنگ دچار حادثه گردید و متاسفانه فوت شد.

به گزارش می متالز، این دومین حادثه فوت است که ظرف چند روز گذشته در معادن سنگ تزئینی استان رخ می دهد.

هفته گذشته نیز در معدن سنگ تزئینی چک زرد واقع در شهرستان هرسین متاسفانه یک نفر از کارگران معدن بر اثر وقوع حادثه فوت گردید.

آنجه که به عنوان بخشی از شرح وظایف سازمان صمت مطرح است نظارت بر امور ایمنی بهره برداری معادن می باشد که ماده 100 آیین نامه اجرایی قانون معادن نیز به این وظیفه نظارتی سازمان صمت تاکید نموده است و واگذاری وظایف نظارتی سازمان صمت به سازمان نظام مهندسی معدن استان نافی مسوولیت مستقیم این سازمان دولتی به عنوان نهاد نظارتی و حاکمیتی نمی باشد.

باید از رئیس سازمان پرسید بودجه هایی که در قالب طرح نظارت و بازرسی از معادن استان صرف می شود چه نتیجه ای دربر داشته است که در فاصله چند روز شاهد بروز دو حادثه منجر به فوت در معادن استان بوده ایم؟؟؟!!!

معاونت امور معادن معادن و صنایع معدنی سازمان آیا به وظایف خود آگاه است یا فقط اسم آن را یدک می کشد؟؟؟!!!

ماده 100آیین نامه اجرایی قانون معادن :

در اجرای تعهدات و تکالیف دارندگان پروانه عملیات، وزارت بر اساس قانون و این آیین نامه و دستورالعمل های صادره بر انجام عملیات معدنی نظارت خواهد نمود.

امر نظارت بر عملیات معدنی شامل امور نظارتی است که منجر به سلامت و بهداشت و ایمنی کارکنان و کارگران معدن، رعایت طرح مصوب، انجام تعهدات دارنده پروانه عملیات، کنترل عملکرد مسوول فنی، حفظ و صیانت ذخایرمعدنی، بهره برداری بهینه از ذخایر معدنی و سایر مواردی که موجب حسن اجرای قانون و این آیین نامه و همچنین رعایت ایمنی و حفاظت در معادن می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

رونمایی از طرح ملی تاپ با حضور معاورن وزیر صمت

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از رونمایی سامانه استانی طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در گیلان با حضورمعاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد.
 

2 هزار و 500 فرصت شغلی با بهره‌برداری از سه طرح اقتصادی در خوزستان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سه پروژه مهم اقتصادی و صنعتی در خوزستان با ایجاد اشتغال مستقیم برای۲هزار و ۵۰۰ نفر تکمیل شده و آماده بهره‌برداری هستند.
 

تشکیل پرونده برای مراکز متخلف توزیع گاز مایع در خوزستان

می متالز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به آغاز بازرسی‌ها از مراکز توزیع گاز مایع در استان گفت: مراکز توزیع گاز مایع (ال پی جی) در خوزستان که در توزیع گاز تخلف کنند به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
 

سفر سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به تبریز

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت همزمان با ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور بازدید و افتتاح چند واحد صنعتی وارد تبریز شد .
 رییس سازمان صنعت معدن تجارت کرمانشاه اعلام کرد:

افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی استان کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۱۳۵۰ میلیارد تومان در دهه فجر

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن تجارت استان کرمانشاه، گفت: در دهه فجر امسال ۳۴ پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۳۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۵۸۵ نفر در استان کرمانشاه افتتاح می شود.
 رئیس سازمان صمت استان سمنان:

یک واحد فرآوری محصولات معدنی در روستای اعلاء سمنان افتتاح شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: یک واحد فرآوری محصولات معدنی در روستای اعلاء سمنان به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما