خبر
گمرک   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
مشاور قائم مقام وزیر صمت در چابهار:

اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار در دستور کار قرار گرفته است/ پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم

می متالز - مشاور قائم مقام وزیر صمت گفت: اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار همانند سایر بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته و پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم.

به گزارش می متالز، ایرج حسن پور در جلسه شورای هماهنگی توسعه چابهار بیان کرد: با هدف افزایش سهم تجارت دریایی چابهار، تقویت پیوند کشورهای منطقه و توسعه بندر چابهار، شورای هماهنگی توسعه چابهار با حضور مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار و جمعی از مدیران اقتصادی در محل منطقه آزاد تجاری، صنعتی چابهار برگزار شد.

او ادامه داد: برنامه ریزی های لازم جهت انتقال کشتی های کالاهای اساسی به بندر چابهار انجام پذیرفته که این امر ترافیک سایر بنادر کشور را کاهش و همچنین باعث توسعه بندر چابهار و تسریع در حمل و نقل دریایی و کاهش هزینه ی واردات کالاهای اساسی به کشور نیز خواهد شد و تلاش بر این است بندر چابهار بیش از پیش در توسعه تجارت نقش آفرینی کند.

مشاور قائم مقام وزیر صمت تصریح کرد: اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار همانند سایر بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته و پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم.

حسن پور گفت: بندر چابهار باید باعث تقویت پیوند کشورهای منطقه بویژه هند، پاکستان، افغانستان،چین، عمان، کشورهای آفریقایی و کشورهای آسیای میانه شود .

او در ادامه گفت: با هدف رونق بندر چابهار و بهره گیری از قابلیت های بوجود آمده و بر اساس دستور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مقرر شده تا شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام ضمن برنامه ریزی لازم ۵۰ درصد شکر و برنج و نهاده های دامی وارداتی باقیمانده تا پایان سال را از طریق بندر چابهار وارد کنند.

مشاور قائم مقام وزیر صمت در ادامه گفت: با توجه به بازدید مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت از بندر چابهار و در اجرای طرح توازن بهره گیری از بنادر کشور بویژه بندر چابهار و با توجه به ظرفیت هایی که در این بندر ایجاد شده از جمله پهلوگیری کشتی های نسل جدید با ظرفیت بیش از ۸۰ هزار تن و ظرفیت ویژه در حوزه ی خدمات رسانی امکان تخلیه و بارگیری غلات و مواد معدنی که وجود دارد و بمنظور دوسر کردن حمل از بندر چابهار بخشی از محموله های صادراتی مواد معدنی با هدایت ایمیدرو از مبدا چابهار صورت پذیرد.

 

بندر چابهار باید به عنوان شهر لجستیکی خودرو مطرح شود

حسن پور در پایان گفت: بندر چابهار باید به عنوان شهر لجستیکی خودرو مطرح شود و امکان صادرات خودرو نیز از این طریق فراهم شود و به جهت تامین قطعات و تجهیزات صنایع به ویژه صنایع خودرو سازی مقرر شده بخشی از این قطعات نیز جهت کارخانجات خودرو سازی علی الخصوص کارخانه خودرو خراسان از چابهار وارد شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هند و ایران روند پیشرفت پروژه چابهار را بررسی کردند

می متالز - ویجی گوخال و سید عباس عراقچی معاونان وزارت امور خارجه هند و ایران روند پیشرفت پروژه‌های مشترک ارتباطی و زیرساختی از جمله راه‌اندازی کامل بندر چابهار را بررسی کردند.
 بررسی عملکرد از دل اقیانوس؛

وضعیت عجیب و حداقلی درآمد‌های عملیاتی

می متالز - جمع زیان انباشته شرکت تا ۱۰ تیر ماه سال جاری و تا پایان دوره ۶ ماهه سال مالی شرکت به بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال و معادل ۳.۲۹۶ ریال به ازای هر سهم رسیده است.
 

رشد ۳۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر امام

می متالز - براساس آمار رسمی طی مردادماه امسال تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) 34.2 درصد و عملکرد بندر شهید رجایی نیز نسبت به مردادماه سال گذشته 21.9 درصد افزایش یافته است.
 

بازدید مدیرعامل شستا از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

می متالز - محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با حضور در شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از بخش‌های مختلف مستقر در ساختمان مرکزی بازدید کرد.
 آخرین راهکارها برای انتقال به موقع محصولات صادراتی سیمان خاش به بندر چابهار بررسی شد

سیمان خاش به دنبال افزایش سهم صادراتی

می متالز - انتقال به موقع محصولات صادراتی شرکت سیمان خاش به بندر چابهار از جمله موضوعاتی است که در دستور کار این کارخانه قرار گرفته است.
 

سیمان خاش به دنبال افزایش سهم صادراتی

می متالز - انتقال به موقع محصولات صادراتی شرکت سیمان خاش به بندر چابهار از جمله موضوعاتی است که در دستور کار این کارخانه قرار گرفته است. با توجه به اهمیت زمان‌بندی در انتقال محصول و انجام تعهد، سیمان خاش نیاز به هماهنگی‌های وسیعی در سطح ادارات و سازمان‌های استانی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما