خبر
گمرک   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
مشاور قائم مقام وزیر صمت در چابهار:

اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار در دستور کار قرار گرفته است/ پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم

می متالز - مشاور قائم مقام وزیر صمت گفت: اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار همانند سایر بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته و پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم.

به گزارش می متالز، ایرج حسن پور در جلسه شورای هماهنگی توسعه چابهار بیان کرد: با هدف افزایش سهم تجارت دریایی چابهار، تقویت پیوند کشورهای منطقه و توسعه بندر چابهار، شورای هماهنگی توسعه چابهار با حضور مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار و جمعی از مدیران اقتصادی در محل منطقه آزاد تجاری، صنعتی چابهار برگزار شد.

او ادامه داد: برنامه ریزی های لازم جهت انتقال کشتی های کالاهای اساسی به بندر چابهار انجام پذیرفته که این امر ترافیک سایر بنادر کشور را کاهش و همچنین باعث توسعه بندر چابهار و تسریع در حمل و نقل دریایی و کاهش هزینه ی واردات کالاهای اساسی به کشور نیز خواهد شد و تلاش بر این است بندر چابهار بیش از پیش در توسعه تجارت نقش آفرینی کند.

مشاور قائم مقام وزیر صمت تصریح کرد: اعمال ۳۰ درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار همانند سایر بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته و پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم.

حسن پور گفت: بندر چابهار باید باعث تقویت پیوند کشورهای منطقه بویژه هند، پاکستان، افغانستان،چین، عمان، کشورهای آفریقایی و کشورهای آسیای میانه شود .

او در ادامه گفت: با هدف رونق بندر چابهار و بهره گیری از قابلیت های بوجود آمده و بر اساس دستور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مقرر شده تا شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام ضمن برنامه ریزی لازم ۵۰ درصد شکر و برنج و نهاده های دامی وارداتی باقیمانده تا پایان سال را از طریق بندر چابهار وارد کنند.

مشاور قائم مقام وزیر صمت در ادامه گفت: با توجه به بازدید مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت از بندر چابهار و در اجرای طرح توازن بهره گیری از بنادر کشور بویژه بندر چابهار و با توجه به ظرفیت هایی که در این بندر ایجاد شده از جمله پهلوگیری کشتی های نسل جدید با ظرفیت بیش از ۸۰ هزار تن و ظرفیت ویژه در حوزه ی خدمات رسانی امکان تخلیه و بارگیری غلات و مواد معدنی که وجود دارد و بمنظور دوسر کردن حمل از بندر چابهار بخشی از محموله های صادراتی مواد معدنی با هدایت ایمیدرو از مبدا چابهار صورت پذیرد.

 

بندر چابهار باید به عنوان شهر لجستیکی خودرو مطرح شود

حسن پور در پایان گفت: بندر چابهار باید به عنوان شهر لجستیکی خودرو مطرح شود و امکان صادرات خودرو نیز از این طریق فراهم شود و به جهت تامین قطعات و تجهیزات صنایع به ویژه صنایع خودرو سازی مقرر شده بخشی از این قطعات نیز جهت کارخانجات خودرو سازی علی الخصوص کارخانه خودرو خراسان از چابهار وارد شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی بهمن ماه؛

ارزش بازار "حکشتی" افزایشی بود

می متالز - ارزش بازار شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، با افزایش ۶ هزار و ۹۶۰ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال به ۲۰ هزار و ۷۲۳ میلیارد و ۱۹۳ میلیون ریال رسید.
 

اتصال ترمینال‌های طرح توسعه بندر شهیدبهشتی به محورهای مواصلاتی

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با احداث جاده دسترسی بندر چابهار، شرایط اتصال استاندارد ترمینال های طرح توسعه بندر شهید بهشتی به محورهای مواصلاتی مهیا شد.
 

دولت به شناورهای مسافری سوخت یارانه‌ای بدهد

می متالز - مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ناوگان کشتیرانی مسافری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران استانداردهای بالایی دارد، گفت: ماهانه حدود ۸ هزار تن سوخت یارانه‌ای برای کشتی‌های مسافری نیاز داریم.
 

چگونه نروژ ثروتمند ترین کشور جهان شد؟

می متالز - ما قبلا به اقتصاد نروژ و نفرین نفت در کشورهای نفتی گوناگون پرداخته‌ایم. می‌دانیم که نروژ یک کشور نفتی است اما اصلی‌ ترین صادرات آن ماهی سالمون است.
 

تخلیه کشتی برای نخستین بار با استفاده از انرژی برق در بندر چابهار

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار تخلیه کشتی غلات در بندر چابهار با بهره‌گیری از انرژی برق انجام شد که این امر صرفه جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی را به همراه دارد.
 

تایید رسمی لغو تحریم‌های آمریکا علیه نفتکش‌های چینی

می متالز - وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحریمها علیه شرکتهای وابسته به کاسکو که بزرگترین شرکت کشتیرانی چین است، برداشته شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما