خبر
اقتصاد   گمرک  

افزایش 136 درصدی صادرات کالا‌های غیر نفتی از گمرکات استان هرمزگان

می متالز - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: در پنج ماهه ابتدایی امسال 12میلیارد و 697 میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرکات استان صادر شد.

به گزارش می متالز، خلیل قاسمی با بیان اینکه برنامه ریزی صادرات استان برای سال 98، 12میلیارد و 500 میلیون دلار بوده است افزود: صادرات در پنج ماهه امسال، 12 میلیارد و 697 میلیون دلار بوده که 136 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

قاسمی عنوان کرد: عمده‌ترین کالاهای صادره سنگ آهن، پلیمرهای اتیلن، قیر نفت، کودهای معدنی و شیمیایی بود که به کشور‌های چین، امارات، تایلند، هند، عمان، غنا صادر شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت:

فولاد مبارکه به نسبت خودکفا شده است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصفهان قطب صنعت کشور به شمار می رود و ما باید در خود اصفهان مسایل را حل کنیم و به یک فهم مشترک برسیم.
 

صادرات کالا از گمرک بیله‌سوار ۱۷۶ درصد افزایش یافت

می متالز - فرماندار بیله‌سوار مغان گفت: ارزش صادرات کالا از گمرک بیله‌سوار در پنج ماه اول امسال بیش از ۳۸ میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱۷۶ درصد افزایش داشته است.
 

اسکله صادراتی مواد معدنی در نقاط ساحلی مستعد استان بوشهر ایجاد شود

می متالز - استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع در راه‌اندازی اسکله صادراتی مواد معدنی در استان بوشهر گفت: اسکله صادراتی مواد معدنی با همکاری بخش خصوصی در نقاط ساحلی مستعد استان بوشهر ایجاد شود.
 

شهرستانی: معدن‌کاران چوب حراج به محصولات معدنی زدند/ اسلامیان: دولت از سنگ آهن معادن خود استفاده کند

می متالز - دستورالعمل جدید وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی سر و صدای زیادی به پا کرده است، اما در این میان برخی پیشنهاد می کنند باید برای صادرات سنگ آهن عوارض پلکانی در نظر گرفته شود تا هم از خام فروشی جلوگیری شود و هم تشویقی برای معدن‌کاران کشور باشد.
 واردات، چگونه تعهد صادراتی عربستان را جبران می‌کند؟

راستی‌ آزمایی ادعای نفتی ‌سعودی‌ها

می متالز - یک هفته بعد از هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی آرامکو در شرق عربستان، اما و اگرها در رابطه با توان بازیابی تولیدات این کشور پادشاهی ادامه دارد.
 در بررسی نحوه مالیات‌ستانی از بخش معدن مطرح شد

مالیات بر محصولی که هنوز به فروش نرسیده است

می متالز - شکی نیست که کشور باید با مالیات اداره شود و از درآمدهای نفتی فاصله بگیرد اما اینکه مالیات‌ستانی را چگونه انجام دهیم تا هم مالیات وصول شود و هم تولید رونق یابد و چرخ‌های معدن بچرخد، مقوله‌ای است که باید به آن توجه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما