خبر
اقتصاد   گمرک  

افزایش 136 درصدی صادرات کالا‌های غیر نفتی از گمرکات استان هرمزگان

می متالز - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: در پنج ماهه ابتدایی امسال 12میلیارد و 697 میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرکات استان صادر شد.

به گزارش می متالز، خلیل قاسمی با بیان اینکه برنامه ریزی صادرات استان برای سال 98، 12میلیارد و 500 میلیون دلار بوده است افزود: صادرات در پنج ماهه امسال، 12 میلیارد و 697 میلیون دلار بوده که 136 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

قاسمی عنوان کرد: عمده‌ترین کالاهای صادره سنگ آهن، پلیمرهای اتیلن، قیر نفت، کودهای معدنی و شیمیایی بود که به کشور‌های چین، امارات، تایلند، هند، عمان، غنا صادر شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حذف بانک پارسیان از هیات مدیره شرکت شاپرک

می متالز - با وجودی که بانک‌های پارسیان و صادرات از سال ۹۳ به عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره شاپرک و به نمایندگی از بانک های دولتی و خصوصی کشور انتخاب شده بودند اما شنیده ها حاکی است تغییراتی در سهامداران این شرکت در دستور کار قرار گرفته است.
 

منابع مالی بانک صادرات از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد

می متالز - مدیر عامل بانک صادرات از اعلام آمادگی این بانک برای سرمایه‌ گذاری ۴۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی خبرداد.
 

کاهش رشد معدنی‌ها و موانع صادرات

می متالز - رئیس اتحادیه صادرکننده فرآورده‌های سرب و روی ایران گفت: معدنی‌ها و فلزی‌ها را نمی‌توان جایگزین نفت کرد، رقم صادرات مواد معدنی با نفت و گاز قابل قیاس نیست.
 

تفاهم‌ نامه برقی ایران و عراق فعلا متوقف است

می متالز - رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: یک بخش از تفاهمنامه برقی ایران و عراق انجام و باقی بخش ها به دلیل تغییرات سیاسی اقتصادی عراق فعلا متوقف شده است.
 

صادرات نفت عربستان ثابت ماند

می متالز - صادرات نفت عربستان در پی برداشت این کشور از ذخیره‌سازی‌های خود، ثابت باقی ماند.
 

ضرورت تسهیل صادرات به جای بسته تشویقی

می متالز - تازه‌ترین نشست کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران با حضور محمود بازاری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات بخش کشاورزی در سازمان توسعه تجارت برگزار شد. بازاری در این نشست ضمن ارائه آمار و ارقام از وضعیت صادرات کشاورزی در ۱۰ ماه اخیر سال ۹۸، چشم‌انداز صادرات این بخش را برای سال ۹۹ تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما