خبر
سرمایه گذاری   پالایشگاه  

جذابیت سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی بیش از بازار ارز و سکه است

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: مطابق قانون با افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها می‌توان نقدینگی‌های موجود در جامعه را به سمت بخش مولد آورده و بخش صنایع پایین‌دستی نفت و گاز را جذاب کرد.

به گزارش می متالز، علی بختیار با اشاره به ضرورت تدوین هرچه سریع‌تر آیین‌نامه اجرای "قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها و میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی" که به تازگی تصویب شده است، گفت: مطابق این قانون می‌توان نقدینگی‌های خُرد و کلان موجود در جامعه را با استفاده از بازار سرمایه به سمت بخش مولد آورده و این بخش را -که همان صنایع پایین‌دستی نفت و گاز است- جذاب کرد، درواقع بازار صنایع پتروشیمی بیش از بازار ارز، سکه، طلا و... برای سرمایه‌گذاری جذاب شده است.

گام نخست؛ اتمام طرح‌های نیمه تمام با همراهی انجمن پالایشگاه‌داران و سرمایه مردمی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیین‌نامه این قانون باید هرچه سریع تر در دولت به تصویب رسد، افزود: همچنین باید در گام نخست با همراهی انجمن پالایشگاه‌داران طرح‌های نیمه تمام را با سرمایه مردمی به اتمام رساند.

فاصله از خام‌فروشی با اجرای قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها

وی با بیان اینکه "قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها و میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی" اقتصاد کشور را به تحرک و پویایی وادار می‌کند، ادامه داد: فاصله از خام‌فروشی و رفتن به سمت تولید صنایع پتروشیمی به‌عنوان یکی از اهداف اصلی در سیاست‌های بالادستی نیز با اجرای این قانون محقق خواهد شد.

تحرک و پویایی اقتصاد در دوران تحریم با اجرای قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است از آنجا که سفارش ساخت پتروپالایشگاه‌ها و صنایع آن به شرکت‌های داخلی داده شده است بنابراین این قانون می‌تواند در دوران تحریم تحرک و پویایی قابل‌ملاحظه‌ای را برای اقتصاد کشور ایجاد و معضلاتی مانند بیکاری و درآمدزایی را حل کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:

جهش سوم صنعت پتروشیمی در راه است

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به اینکه حجم سرمایه‌گذاری طرح‌های جهش سوم صنعت پتروشیمی ۲۳ میلیارد دلار است، گفت: حجم سرمایه‌گذاری در دست اجرای کنونی صنعت پتروشیمی ۴۰ میلیارد دلار است.
 برای ۵ ماه نخست سال:

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری معرفی شدند/ ارزش ۱۵هزار میلیاردی ۳۸ صندوق

می متالز - عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال بازار سرمایه طی 5 ماه اول سال جاری بررسی و برترین ها معرفی شدند.
 در روز افت ۳۸۳۵ درصدی شاخص بورس رقم خورد:

توضیح ۱۶ شرکت درباره نوسان قیمت سهام، افزایش سرمایه و ...

می متالز - در روز افت ۳۸۳۵ درصدی شاخص بورس، ۱۶ شرکت درباره رویدادهای مهم توضیح دادند و با توقف نماد، نوسان قیمت و صف خرید روبرو شدند.
 تحلیلگران اعلام کردند؛

یک هشدار طلایی!

می متالز - تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ناتیکسیس بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت و میان مدت با افزایش روبرو خواهد شد ولی در بلندمدت این روند صعودی ادامه نخواهد داشت.
 مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر اعلام کرد:

سرمایه گذاری ۱۲۳ میلیارد ریالی دربخش معدن هرمزگان

می متالز - واحد بخار شماره یک نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان به ظرفیت تولید ۱۶۰ مگاوات انرژی برق، آماده افتتاح شده است.
 معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خبرداد

افزایش سهم سازندگان داخلی در پروژه‌های پتروشیمی

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار کرد: افزایش سهم تولیدکنندگان داخلی در تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی ازسوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال پیگیری است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما