خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  
گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته شد

پیشنهاد کاخ سفید به دیدار ترامپ با روحانی/جزئیات نامه ظریف به موگرینی

می متالز - همزمان با پیشنهاد کاخ سفید به فرانسه برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا، سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه آقای ظریف به خانم موگرینی را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، عباس موسوی گفت: وزیر امور خارجه ایران امروز با ارسال نامه‌ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام کرد به علت تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم‌های آن کشور و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه‌های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته‌ای را متوقف می‌کند.

وی افزود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف ۳۶ آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی ۱۶ ماه گذشته صورت می‌گیرد و جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته‌ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در پایان نامه وزیر امور خارجه ایران تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفتگو با طرف‌های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف‌های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت نماید.

پیشنهاد کاخ سفید به دیدار ترامپ با روحانی

در همین حال خبرگزاری کیودو ژاپن از قول یک منبع آگاه در دولت آمریکا اعلام کرد : واشنگتن پیشنهاد داده در حاشیه جلسه مجمع  سازمان ملل که اواخر شهریور - اوایل مهر در نیویورک برگزار می شود ، دیدار ترامپ با رئیس جمهور ایران برگزار شود. این پیشنهاد از طریق فرانسه به تهران اعلام شده و ولی تاکنون پاسخی داده نشده است.

این در حالی است که حسن روحانی مذاکره با آمریکا را دیوانگی خوانده و ترامپ هم ضمن مخالفت با پیشنهاد اعتبار 15 میلیارد دلاری اروپا برای خرید نفت ایران اعلام کرده آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را رفع نخواهد کرد.

در همین باره نیز بخوانید:

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایران جایگاه خوبی از لحاظ سطح غنی سازی به دست آورد

می متالز - «اولی هاینونن» معتقد است که مزایای اقتصادی پیش‌بینی‌شده در اینستکس در بهترین حالت ممکن محدود هستند و خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کنند.
 سخنگوی دولت:

ایران از خریداران فعال نفت استقبال می‌کند

می متالز - سخنگوی دولت با بیان اینکه تعهد ما در برجام در مقابل تعهد دیگر کشورهاست، گفت: هر کشوری بخواهد در قبال خرید نفت ایران فعال باشد ما استقبال خواهیم کرد.
 

بازگشت به خرید نفت از ایران تنها راه احیای اینستکس

می متالز - در حالی ایران به برداشتن سومین گام خود در کاهش تعهدات برجامی نزدیک می‌شود که اروپایی‌ها در اجرای اینستکس نیز گام ملموسی برنداشته‌اند، سازوکاری که اروپایی‌ها تنها با خرید نفت از ایران می‌توانند آن را احیا کنند.
 بیژن زنگنه مطرح کرد:

پیش‌شرط نفتی خط ۱۵ میلیاردی

می متالز - وزیر نفت ایران روز گذشته «لغو تحریم‌های نفتی ایران» را پیش‌شرط ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا برای تهران عنوان کرد.
 خودروهایی که با تحریم رفتند

حذف ۲۰ محصول خودروسازی ایران

می متالز - گزارش‌های منتشره از خودروسازی کشور نشان می‌دهد طی یک سال و یک ماه و یک هفته‌ای که از تحریم صنعت خودرو ایران می‌گذرد، تولید نزدیک به ۲۰ محصول که همگی مونتاژی به حساب می‌آیند، متوقف شده است.
 سخنگوی دولت:

نفت خود را به روش‌های مختلف و به اندازه نیاز می‌فروشیم

می متالز - سخنگوی دولت گفت: ما به روش‌های مختلف به اندازه نیازمان نفت را می‌فروشیم و با مدیر برجسته‌ای که در حوزه نفت داریم، اکتشاف‌ها و طرح‌های نفتی جلو می‌رود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما