خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

دستور رئیس جمهور برای تعیین مدیرعامل هپکو

می متالز - رئیس دفتر رئیس‌جمهور از دستور فوری روحانی برای تعیین مدیرعامل شرکت هپکو خبر داد و اعلام کرد وزیر اقتصاد و یکی دو نفر وزیر دیگر قول دادند این هفته مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.

به گزارش می متالز، درحالی واگذاری 60 درصد سهام هپکو به قرارگاه خاتم و یا بازگشت این شرکت به دولت ، منتفی شده که محمود واعظی درباره برنامه‌های دولت درخصوص اعتراضات کارگران اراکی از جمله هپکو گفت: خواسته کارگران این است که هر چه زودتر مدیرعامل انتخاب شود و رئیس‌جمهور هم دستور داده شد انتخاب مدیرعامل شرکت هپکو هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: در جلسه چهارشنبه گذشته هیات وزیران، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و یکی دو نفر از وزیران ذی‌ربط قول دادند این هفته مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.

واعظی درباره مطالبات کارگران و عدم پرداخت حقوق و معوقات نیز توضیح داد: تا زمانی که مدیر این شرکت معرفی نشود، امکان پرداخت حقوق و معوقات وجود ندارد. باید مدیر جدید معرفی شود تا منابع مربوطه تخصیص داده شده و معوقات و مطالبات کارگران پرداخت شود.

بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان سال مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام و با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این بلوک به همان هیدرو اطلس واگذار شد ولی در ادامه به دلیل ادامه مشکلات عدیده و عدم پرداخت اقساط ، سازمان خصوصی برنامه فروش بیش از 1.4 میلیارد سهم " تپکو" را در پیش گرفت که تاکنون نا موفق مانده است .

کد خبر: 54985
تاریخ: 1398/06/16 - 22:29
منبع: دنیای بورس

هپکو  قرارگاه خاتم  وزیر اقتصاد  فرهاد دژپسند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

بلوک ۶۰ درصدی سهام هپکو حداقل تا دو سال منتقل نمی شود/ آماده سازی شرایط

می متالز - رئیس سازمان خصوصی‌سازی از عدم واگذاری بلوک ۶۰ درصدی سهام دولت در هپکو حداقل تا ۲ سال خبر داد و گفت: پس از رونق تولید در این شرکت، سهام را به بخش خصوصی واگذارمی کنیم.
 

درخواست انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای از دولت | فرآیند قیمت گذاری دستوری پایان یابد

می متالز - انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای با نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار پایان دادن به دخالت در فرآیند قیمت گذاری دستوری در بازار شدند.
 وزیر اقتصاد در شورای گفت‌وگو سیاست دولت در مالیات ستانی را تشریح کرد

پاسخ به دغدغه‌های مالیاتی ۹۹

می متالز - سیاست جدید مالیاتی دولت برای فعالان اقتصادی اعلام شد. وزیر اقتصاد با حضور در جمع نمایندگان بخش خصوصی، به دغدغه‌های مالیاتی فعالان این بخش برای سال آینده پاسخ داد.
 در جایزه ملی مدیریت مالی ایران صورت گرفت:

دریافت تندیس مالی توسط شرکت فولاد خوزستان

می متالز - شرکت فولاد خوزستان تندیس و جایزه ملی مدیریت مالی در ایران را کسب کرد.
 

هپکو فعلا واگذار نمی‌شود!

می متالز - رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.
 وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌وگو

نگرانی فعالان اقتصادی درباره فشارهای مالیاتی سال 99 بی‌مورد است

می متالز - فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگو با توجه به نگرانی فعالان اقتصادی از شرایط مالیاتی سال 99 و اعمال فشار بیشتر روی بخش خصوصی شناسنامه‌دار و افزایش درامدهای مالیاتی دولت، خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی هرگز به دنبال آن نیست که در مسیر حداکثر سازی وصول، اصول را زیرپا بگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما