خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

دستور رئیس جمهور برای تعیین مدیرعامل هپکو

می متالز - رئیس دفتر رئیس‌جمهور از دستور فوری روحانی برای تعیین مدیرعامل شرکت هپکو خبر داد و اعلام کرد وزیر اقتصاد و یکی دو نفر وزیر دیگر قول دادند این هفته مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.

به گزارش می متالز، درحالی واگذاری 60 درصد سهام هپکو به قرارگاه خاتم و یا بازگشت این شرکت به دولت ، منتفی شده که محمود واعظی درباره برنامه‌های دولت درخصوص اعتراضات کارگران اراکی از جمله هپکو گفت: خواسته کارگران این است که هر چه زودتر مدیرعامل انتخاب شود و رئیس‌جمهور هم دستور داده شد انتخاب مدیرعامل شرکت هپکو هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: در جلسه چهارشنبه گذشته هیات وزیران، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و یکی دو نفر از وزیران ذی‌ربط قول دادند این هفته مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.

واعظی درباره مطالبات کارگران و عدم پرداخت حقوق و معوقات نیز توضیح داد: تا زمانی که مدیر این شرکت معرفی نشود، امکان پرداخت حقوق و معوقات وجود ندارد. باید مدیر جدید معرفی شود تا منابع مربوطه تخصیص داده شده و معوقات و مطالبات کارگران پرداخت شود.

بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان سال مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام و با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این بلوک به همان هیدرو اطلس واگذار شد ولی در ادامه به دلیل ادامه مشکلات عدیده و عدم پرداخت اقساط ، سازمان خصوصی برنامه فروش بیش از 1.4 میلیارد سهم " تپکو" را در پیش گرفت که تاکنون نا موفق مانده است .

کد خبر: 54985
تاریخ: 1398/06/16 - 22:29
منبع: دنیای بورس

هپکو  قرارگاه خاتم  وزیر اقتصاد  فرهاد دژپسند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 هیات مقررات‌زدایی اعلام کرد:

معاف شدگان مالیات برای واردات

می متالز - فرمول اخذ مالیات علی‌الحساب واردات تغییر کرد. هیات مقررات‌زدایی با صدور بخشنامه‌ای اعطای معافیت از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب واردات را تصویب کرد. مطابق جزئیات این بخشنامه، واردات قطعی کالا توسط کلیه اشخاص «حقیقی» و «حقوقی»، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب واردات کالا به نرخ ۴ درصد ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه خواهند بود.
 امام جمعه شهرستان بافت:

کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت، نخستین افتتاح در سال رونق تولید است

می متالز - امام جمعه شهرستان بافت گفت: کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت، نخستین کارخانه ای است که در سال نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، افتتاح می‌شود.
 

برگزاری جلسه رفع مشکلات شرکت های هپکو، آذرآب و واگن‌پارس

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با توجه به نشست اخیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان مرکزی، بعدازظهر امروز (دوشنبه) جلسه‌ای برای رفع مشکلات شرکتهای هپکو، آذراب و واگن‌پارس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد.
 داستان خصوصی سازی های سال های گذشته پیچیده شده است

«اهلیت» حلقه مفقوده در خصوصی سازی

می متالز - در حالی موضوع «اهلیت داشتن» افرادی که شرکت های دولتی به آن ها تحت قانون خصوصی سازی واگذار می شود، مورد تاکید قرار می گیرد که هم اکنون کارخانه هایی مانند هپکو و آذرآب اراک با مشکلات جدی به دلیل خصوصی سازی های گذشته رو به رو شده اند.
 وزیر اقتصاد پاسخ داد:

سرنوشت لایحه مالیات بر عایدی سرمایه چه شد؟

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره سرانجام لایحه مالیات بر عایدی سرمایه توضیحاتی ارائه کرد.
 دژپسند تشریح کرد؛

سرنوشت لایحه مالیات بر عایدی سرمایه چه شد؟

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره سرانجام لایحه مالیات بر عایدی سرمایه توضیحاتی ارائه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما