خبر
انرژی  
انتخاب اولین وزیر سلطنتی انرژی

پادشاه عربستان اولین وزیر انرژی سلطنتی را منصوب کرد.

می متالز - پادشاه عربستان اولین وزیر انرژی سلطنتی را منصوب کرد.

به گزارش می متالز، به دنبال تصمیم هفته گذشته در رابطه با ایجاد یک وزارتخانه مستقل برای صنایع و منابع معدنی و جدا کردن آن از وزارت انرژی، پادشاه عربستان سعودی این هفته اعلام کرد که یکی از پسرانش، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی خواهد بود.
این شاهزاده - اولین مقام سلطنتی است که مقام برتر صادرکننده نفت در جهان از سال 2017 را زمانی که وزیر امور خارجه امور انرژی بوده بدست آورده است.
وی پیش از این پست به عنوان دستیار وزیر نفت فعالیت می کرد و قبل از آن معاون وزیر نفت بود. همچنین در طول حرفه خود عضو هیات پادشاهی در سازمان کشورهای صادرکننده نفت بوده است.
انتصاب شاهزاده عبدالعزیز بدین معنی برکناری خالد الفالیه است که در دوره 2016-2019 رهبری این وزارتخانه را بر عهده داشت و در سه سال گذشته چهره دیپلماسی اوپک بود و پیشگام ایده کاهش تولید برای تعادل بازارهای خام و پیشبرد قیمت ها بود.
الفالیه همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی نفتی آرامکو با وجود اینکه بازوی اجرایی برنامه برای فهرست کردن آن بود از کار برکنار شد این درحالیست که آرامکو درآمد 355.9 میلیارد دلاری در سال 2018 داشته است.

کد خبر: 55057
تاریخ: 1398/06/17 - 13:23
منبع: عصرمعدن

پادشاه عربستان  وزارت انرژی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گفت‌وگوی وزیران نفت و انرژی ایران و روسیه درباره همکاری در اوپک‌پلاس

می متالز - وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: وزیر نفت ایران و وزیر انرژی روسیه در گفت‌وگوی تلفنی درباره همکاری دو کشور در چارچوب اوپک‌پلاس مذاکره کردند.
 بر اساس اعلام معاون وزیر انرژی روسیه

نشست وزارتی اوپک و غیراوپک در ماه مارس برگزار می‌شود

می متالز - معاون وزیر انرژی روسیه تأیید کرد که نشست آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش در ششم مارس ۲۰۲۰ (جمعه ۱۶ اسفندماه) برگزار خواهد شد.
 

رشد تولید نفت در روسیه

می متالز - تولید نفت و گاز روسیه در ژانویه به ۲۸/ ۱۱ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۲۶/ ۱۱ میلیون بشکه در روز در دسامبر افزایش پیدا کرد.
 

تولید نفت خام قزاقستان کاهش یافت

می متالز - آمارها و اظهارات منابع نشان می‌دهد به دلیل عملیات نگهداری در میدان کاشاگان، تولید نفت قزاقستان کاهش یافته است.
 

منشور همکاری اوپک و غیراوپک امضا شد

می متالز - وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد که کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) منشور همکاری را امضا کردند.
 

کاهش عرضه نفت جمهوری آذربایجان طبق توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک

می متالز - وزارت انرژی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور تولید روزانه نفت خود را از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا کنون، ۲۰ هزار بشکه کاهش داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما