خبر
انرژی  
انتخاب اولین وزیر سلطنتی انرژی

پادشاه عربستان اولین وزیر انرژی سلطنتی را منصوب کرد.

می متالز - پادشاه عربستان اولین وزیر انرژی سلطنتی را منصوب کرد.

به گزارش می متالز، به دنبال تصمیم هفته گذشته در رابطه با ایجاد یک وزارتخانه مستقل برای صنایع و منابع معدنی و جدا کردن آن از وزارت انرژی، پادشاه عربستان سعودی این هفته اعلام کرد که یکی از پسرانش، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی خواهد بود.
این شاهزاده - اولین مقام سلطنتی است که مقام برتر صادرکننده نفت در جهان از سال 2017 را زمانی که وزیر امور خارجه امور انرژی بوده بدست آورده است.
وی پیش از این پست به عنوان دستیار وزیر نفت فعالیت می کرد و قبل از آن معاون وزیر نفت بود. همچنین در طول حرفه خود عضو هیات پادشاهی در سازمان کشورهای صادرکننده نفت بوده است.
انتصاب شاهزاده عبدالعزیز بدین معنی برکناری خالد الفالیه است که در دوره 2016-2019 رهبری این وزارتخانه را بر عهده داشت و در سه سال گذشته چهره دیپلماسی اوپک بود و پیشگام ایده کاهش تولید برای تعادل بازارهای خام و پیشبرد قیمت ها بود.
الفالیه همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی نفتی آرامکو با وجود اینکه بازوی اجرایی برنامه برای فهرست کردن آن بود از کار برکنار شد این درحالیست که آرامکو درآمد 355.9 میلیارد دلاری در سال 2018 داشته است.

کد خبر: 55057
تاریخ: 1398/06/17 - 13:23
منبع: عصرمعدن

پادشاه عربستان  وزارت انرژی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

الفالح برکنار و عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان شد

می متالز - عربستان سعودی یک شاهزاده را به عنوان وزیر جدید انرژی این کشور منصوب کرد.
 

ساوترن کاپر در بودجه معدن مس تیاماریا تجدید‌نظر می‌کند

می متالز - معاون مالی ساوترن کاپر، رائول ژاکوب، در هفته جاری گفت: این شرکت در حال ارزیابی امکان ایجاد تغییراتی در بودجه توسعه 300 میلیون دلاری پروژه تیاماریا است.
 در سه ماه اخیر؛

آمار صادرات نفت عراق به بالاترین حد خود رسید

می متالز - آمار رفت‌ و آمد نفتکش‌ها نشان می‌دهد صادرات نفت عراق در نیمه نخست ماه اوت امسال به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسیده است، همچنین به نظر می‌رسد صادرات نفت از غرب آفریقا افزایش یافته است.
 

عربستان نمی‌تواند به وعده کاهش شدید تولید نفت عمل کند

می متالز - عربستان برخلاف انتظار برخی، برای کاهش تولید نفت به‌منظور کمک به قیمت‌ها تمایل چندانی ندارد. پس از آنکه یکی از مسئولان عربستانی اعلام کرد این کشور استمرار کاهش تولید نفت را تحمل نمی‌کند، این تنها نتیجه‌ای است که می‌توان گرفت.
 شاخص نفت خام برنت افت هفتگی ۷/ ۵ درصدی را به ثبت رساند

جهش نفت در آخرهفته

می متالز - با وجود تلاش عربستان سعودی برای حفظ قیمت طلای سیاه، شاخص نفت خام برنت هفته کاری گذشته را با افت ۷/ ۵ درصدی به پایان برد. عملکرد هفتگی این نفت شاخص بازار، تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین منفی بود.
 

انفجار یک خط لوله گاز در روسیه

می متالز - وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که در یک خط لوله نفتی در شمال این کشور انفجار رخ داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما