خبر
فلزات غیرآهنی  

بالاترین رکود قیمت فلز نیکل در پنج سال گذشته

می متالز - قیمت نیکل برای تحویل سه ماهه در معاملات روز گذشته بازار بورس فلزات لندن تا مرز 19 هزار دلار در تن پیش رفت که در پنج سال گذشته بی‌سابقه بود.

به گزارش می متالز، اندونزی روز دوشنبه اعلام کرد در تلاش برای سرعت بخشیدن به فرآوری منابع معدنی در داخل کشور، صادرات سنگ نیکل را از اول ژانویه سال 2020 دو سال زودتر از موعد اعلام شده قبلی ممنوع خواهد کرد.

مدیر بخش زغال سنگ و مواد معدنی وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی اعلام کرد این ممنوعیت برای سنگ نیکل هر عیاری که باشد، قابل اجراست و صادرکنندگان بدون توجه به قرارداد هایی که دارند از تاریخ اعلام شده باید صادراتشان را متوقف کنند.

قیمت نیکل با انتشار این خبر در معاملات روز دوشنبه بازار بورس فلزات لندن حداکثر 5.3 درصد افزایش پیدا کرد و به 18 هزار و 850 دلار در هر تن رسید که بالاترین رکورد قیمت در حدود پنج سال گذشته بود و به رشد قیمت 9 درصدی در معاملات روز جمعه اضافه کرد.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس در یادداشتی پیش‌ بینی کرد قیمت نیکل در بازار لندن به دلیل این ممنوعیت، تا مرز 20 هزار دلار در هر تن افزایش پیدا خواهد کرد.

طبق اعلام گروه مطالعات بین‌المللی نیکل، اندونزی که بزرگترین تولیدکننده سنگ نیکل در جهان است، سال گذشته 26 درصد از سنگ نیکل بازار جهانی را تامین کرد و این ممنوعیت روی صادرات نیکل به چین که بزرگترین مصرف کننده نیکل در جهان است، تاثیر خواهد گذاشت.

چین از سنگ نیکل برای تولید فولاد ضد زنگ استفاده می‌کند و ممنوعیت صادرات سنگ نیکل از سوی اندونزی، احتمالا روند تولید فولاد ضد زنگ چین را مختل خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بخش تحقیقاتی اننجمن صنعت فلزات غیرآهنی چین در یادداشتی اعلام کرد بازار جهانی نیکل در سال 2020 به دلیل این ممنوعیت، دچار بیش از 100 هزار تن کمبود خواهد شد. شرکت های تولیدکننده نیکل که در ساخت باتری ها و خودروهای برقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، حساب می‌کنند که موجودی فعلی آنها تا چه زمانی دوام خواهد داشت.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چالش جدید برای خودروهای برقی

می متالز - نزدیک به یک دهه طول کشید تا خودروسازان بزرگ متقاعد شوند که تولید انبوه خودروهای برقی را جدی بگیرند و در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.
 با کاهش ذخایر نفتی آمریکا؛

قیمت نفت برنت به بیش از ۶۲ دلار رسید

می متالز - بهای معاملات آتی نفت برنت ۵۱ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و ۸۹ سنت در هر بشکه رسید.
 

قیمت یک فلز صنعتی رکورد زد

می متالز - قیمت نیکل برای تحویل سه ماهه در معاملات روز گذشته بازار بورس فلزات لندن تا مرز ۱۹ هزار دلار در تن پیش رفت که در پنج سال گذشته بی‌سابقه بود.
 

تمدید مشوق‌ برقی‌ها در آلمان

می متالز - آلمان یکی از کشورهای پیشگام در ترغیب شهروندان برای استفاده هرچه بیشتر از خودروهای برقی و پاک محسوب می‌شود.
 

پرونده دامپینگ آلومینیوم دوباره به جریان افتاد

می متالز - دادگاه تجدید نظر ایالات متحده موارد ضد دامپینگ آلومینیوم را در مقابل گلدمن ، جی پی مورگان ، گلنکور احیا کرد.
 این هفته در بورس فلزات لندن:

قیمت آلومینیوم رشد داشت

می متالز - قیمت آلومینیوم در بازار بورس فلزات لندن سه‌شنبه 29 مردادماه، نسبت به هفته قبل، یعنی سه‌شنبه22 مردادماه 1.5 درصد رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما