خبر
فلزات غیرآهنی  

بالاترین رکود قیمت فلز نیکل در پنج سال گذشته

می متالز - قیمت نیکل برای تحویل سه ماهه در معاملات روز گذشته بازار بورس فلزات لندن تا مرز 19 هزار دلار در تن پیش رفت که در پنج سال گذشته بی‌سابقه بود.

به گزارش می متالز، اندونزی روز دوشنبه اعلام کرد در تلاش برای سرعت بخشیدن به فرآوری منابع معدنی در داخل کشور، صادرات سنگ نیکل را از اول ژانویه سال 2020 دو سال زودتر از موعد اعلام شده قبلی ممنوع خواهد کرد.

مدیر بخش زغال سنگ و مواد معدنی وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی اعلام کرد این ممنوعیت برای سنگ نیکل هر عیاری که باشد، قابل اجراست و صادرکنندگان بدون توجه به قرارداد هایی که دارند از تاریخ اعلام شده باید صادراتشان را متوقف کنند.

قیمت نیکل با انتشار این خبر در معاملات روز دوشنبه بازار بورس فلزات لندن حداکثر 5.3 درصد افزایش پیدا کرد و به 18 هزار و 850 دلار در هر تن رسید که بالاترین رکورد قیمت در حدود پنج سال گذشته بود و به رشد قیمت 9 درصدی در معاملات روز جمعه اضافه کرد.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس در یادداشتی پیش‌ بینی کرد قیمت نیکل در بازار لندن به دلیل این ممنوعیت، تا مرز 20 هزار دلار در هر تن افزایش پیدا خواهد کرد.

طبق اعلام گروه مطالعات بین‌المللی نیکل، اندونزی که بزرگترین تولیدکننده سنگ نیکل در جهان است، سال گذشته 26 درصد از سنگ نیکل بازار جهانی را تامین کرد و این ممنوعیت روی صادرات نیکل به چین که بزرگترین مصرف کننده نیکل در جهان است، تاثیر خواهد گذاشت.

چین از سنگ نیکل برای تولید فولاد ضد زنگ استفاده می‌کند و ممنوعیت صادرات سنگ نیکل از سوی اندونزی، احتمالا روند تولید فولاد ضد زنگ چین را مختل خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بخش تحقیقاتی اننجمن صنعت فلزات غیرآهنی چین در یادداشتی اعلام کرد بازار جهانی نیکل در سال 2020 به دلیل این ممنوعیت، دچار بیش از 100 هزار تن کمبود خواهد شد. شرکت های تولیدکننده نیکل که در ساخت باتری ها و خودروهای برقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، حساب می‌کنند که موجودی فعلی آنها تا چه زمانی دوام خواهد داشت.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازگشت یارانه به خودروهای برقی چین

می متالز - براساس گزارش وب‌سایت «اینساید ایویز»، چین ممکن است وادار به تغییر و تطبیق طرح توقف تخصیص یارانه برای خرید خودروهای برقی شود.
 در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز پیش‌بینی شد

روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت

می متالز - طلا روند صعودی پرقدرتی داشته و باعث شده کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی هفتگی افزایش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند در معاملات هفته جاری را پیش‌بینی کنند.
 

کاهش برآورد بانک گلدمن ساکس از قیمت نفت

می متالز - بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی خود از قیمت نفت را ۱۰ دلار کاهش داد.
 

پرفروش‌ترین خودروهای برقی آمریکا

می متالز - آمارهای فروش نشان می‌دهد که تسلا مدل ۳ موفق شده است طی دو سال متوالی گذشته، همچنان جایگاه نخست پرفروش‌ترین خودروی برقی در بازار آمریکا را به خود اختصاص دهد.
 

شوک ویروس کرونا به تقاضای نفت

می متالز - بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد که ویروس کرونا سبب شوک در تقاضای نفت شده است.
 

جولان خودروهای برقی در نروژ

می متالز - فدراسیون حمل و نقل نروژ اعلام کرد: مدل‌های برقی ۴۴ درصد سهم فروش خودروهای جدید را در این کشور در ماه ژانویه ۲۰۲۰ در اختیار داشتند که به‌صورت سالانه افزایش داشته ولی کمتر از ۵۰ تا ۶۰ درصدی بوده که این صنعت برای ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است. خودروهای برقی در ژانویه سال گذشته میلادی سهمی ۸/ ۳۷ درصدی در نروژ داشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما